Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7649-077-9
Autor: Donna Eden, David Feinstein
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788376490779
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Podręcznik energetycznego uzdrawiania

   Gdy energie człowieka są zharmonizowane, pojawia się przede mną cudowna, pulsująca i urzekająca scena – wstęgi energii wędrują w górę i dół ciała i tkają misterne wzory. Ścieżki energii są otwarte i przestronne, nie są gęste ani przepełnione. Jak niewyczerpany wodospad, inne energie wylewają się na szczycie głowy, a pole energii obejmuje i głaszcze ciało.
    Pole energii wytrącone z równowagi wygląda natomiast na zaburzone i splątane. Przypomina zakłócenia na ekranie telewizora. Energie mogą wtedy płynąć odwrotnie niż normalnie. Powstałe wzory są szalone i chaotyczne albo też są w zastoju, nie płyną.
     Rozumienie organizmu jako systemu energetycznego pozwala nauczyć się utrzymywania przepływu energii w żywej harmonii, co wspomaga zdrowie. Niestety, współczesne życie co dzień atakuje nas sytuacjami, które pochłaniają energię i wytrącają nas z równowagi.
    Wiele czynników obecnego życia przyczynia się do tych zaburzeń. Stale jesteśmy narażeni na promieniowanie i pola elektromagnetyczne, które zaburzają energię w sposób, który sto lat temu był niewyobrażalny. Leki dające chwilową ulgę mogą zaburzyć nasze energie i wywoływać długotrwałe problemy. Pestycydy, które miały zabijać insekty groźne dla pożywienia, w końcu trafiają do niego i dezorientują nasz system energetyczny. Czynniki te, w połączeniu z sytuacjami stresowymi, które stale napotykamy, oraz pędem życia, jakiemu ulegamy, kumulują się i zrywają ciągłość pola energetycznego danej osoby. Nawet energie z natury swej harmonijne mogą zacząć działać wbrew sobie.
     Wróćmy do tego, co dobre. Wiele możesz uczynić dla zneutralizowania tych zaburzeń. Ludzie od zawsze wymyślają ćwiczenia i techniki służące przywracaniu równowagi energii ciała. Kultury odległe w czasie i przestrzeni, nie komunikując się z sobą, często stosowały bardzo podobne metody. W mojej pracy kilkakrotnie spontanicznie „wymyślałam” jakąś technikę czy ćwiczenie, które później znajdywałam w tradycji jakiejś lokalnej kultury. Choć energetyka każdego człowieka jest niepowtarzalna jak linie papilarne, fizjologię mamy podobną.    Nauczysz się tu technik dobroczynnie wpływających na każdy organizm. Nauczysz się też dostosowywania ich do swojego niepowtarzalnego organizmu. Możesz dosłownie utkać własne energie tak, by były stabilne, silne i zharmonizowane, niezależnie od tego, jakie zawirowania współczesnego życia cię dotykają.
     Po czym poznać, że energie poruszają się zdrowo i organicznie? Jeśli czujesz się świetnie – na pewno tak jest, jeśli nie – to nie! To wszystko. Rytmiczne i czyste energie wspierają zdrowie. Im bardziej spójne są fale na elektrokardiogramie danej osoby, tym efektywniej działa układ nerwowy, hormonalny i immunologiczny1. W jednym z badań pilotażowych spójny sygnał elektrokardiogramu odpowiadał spowolnieniu wzrastania hodowanych komórek rakowych i szybszemu wzrostowi zdrowych komórek2. Uzdrowiciele często uzyskują efekt synchronizacji energii klienta. Podczas sesji uzdrawiania fale mózgowe uzdrowiciela i osoby przyjmującej synchronizują się i łączą w jedno pole energetyczne. Wykazano, że ta jedność sprzyja podwyższeniu poziomu hemoglobiny w krwi pacjenta, zmniejszeniu odczuwania bólu, obniżeniu niepokoju i szybszemu zaleczeniu ran.
    Jeśli twoje energie płyną naturalnie, chodzenie i bieganie dodają energii, wzmacniają. Jedną z pierwszych oznak silnego zmęczenia czy choroby jest to, że męczą cię czynności zwykle dodające energii. Dzieje się tak, gdyż energia w meridianach zaczyna płynąć w przeciwnym kierunku. Naturalny kierunek przepływu w każdym z czternastu meridianów pokazują rysunki. Twoje ciało jest tak zbudowane, że chodzenie i bieganie pompuje energie w meridianach w ich naturalnym kierunku. Jeśli kierunek przepływu tych energii zostanie odwrócony, czynności te będą działać przeciwko przepływowi energii. Zamiast dodawać energii – powodują zmęczenie. Ciało zmusza cię do zwolnienia, odzyskania równowagi, uwolnienia toksyn i zregenerowania się w energetycznie krzepiącej magii snu. Zwiększając poczucie zmęczenia w momencie, gdy nadużywasz swoich sił, twoje ciało próbuje zmusić cię do odpoczynku właśnie wtedy, gdy go potrzebujesz.

    Jeśli będziesz ignorować wołanie ciała o zwolnienie tempa, w końcu zadecyduje ono za ciebie. Przeziębisz się, zranisz albo ogarnie cię przygnębienie. Ciało coraz bardziej będzie zmuszało cię do odpoczynku. Żyjemy jednak w świecie rządzonym sztucznym rytmem zegara i kalendarza, a nie naturalnym rytmem ciała, planet i nieba. Co więc możesz zrobić?
    Rozumienie języka ciała pomaga wyczuwać jego potrzeby i komunikować się z nim w celu lepszego zsynchronizowania ze stylem życia. Twoje decyzje nie muszą powodować walki z ciałem, nawet jeśli musisz zrobić coś wtedy, gdy jesteś zmęczony. W dzisiejszym świecie raczej nie jest możliwe życie tylko według biologicznych rytmów ciała, ale możesz mu na jakiś czas nakazać, by nie odwracało biegu energii wtedy, gdy nie możesz odpocząć. Nie znaczy to, że możesz w ogóle nie spać. Możesz korzystać z zapasów energii w potrzebie, ale nie będziesz marnował jej na walkę z organizmem, który usiłuje zatrzymać cię, jeśli nie jest to wskazane.
   Te proste techniki przydadzą się każdemu, kto żyje w stresującym, zanieczyszczonym, nienaturalnym i zaburzającym energię otoczeniu, charakterystycznym dla postępu technicznego. Możesz połączyć kilka metod przedstawionych tu w codzienny pięciominutowy zestaw ćwiczeń energetycznych. Taki zestaw dobrze wpływa na pole energetyczne. Techniki są proste, ale silnie działają, a ich pozytywne skutki kumulują się. Przy każdej technice podaję sposób testowania energetycznego jej efektów. Najpierw naucz się techniki i odczuj jej wpływ na ciało, potem wykonaj test energii.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Donna Eden, David Feinstein

 • Tytuł oryginału: 

  Ethics Handbook for Energy Healing Practitioners

 • Liczba stron: 

  400

 • Wymiary: 

  170x240

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7649-077-9

 • Tłumacz: 

  Mariusz Włoczysiak

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...