Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8168-010-3
Autor: Miryam Muhm
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788381680103
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Vital

Wprowadzenie do książki

Twoje badania krwi. Dlaczego wyniki badań laboratoryjnych są często błędne i nie odzwierciedlają faktycznego stanu zdrowia

Z tej książki dowiesz się, o jakie badania poprosić lekarza, aby pozbyć się dolegliwości. Nie musisz już znosić zmęczenia, bólu czy ciągłych infekcji. Czasami wystarczy uzupełnić niedobór witamin i znów poczuć się zdrowo. Odkryj przyczynę złego samopoczucia.

Czy badania krwi odzwierciedlają stan organizmu?

Zdecydowana większość lekarzy i pacjentów wychodzi z założenia, że wyniki badań krwi w przeważającej części odzwierciedlają stan organizmu. Jest to jednak mylny wniosek – pociągający za sobą katastrofalne skutki. Cały szereg badań opisanych w tej książce potwierdza, że w organizmie może zachodzić ogniskowy (ograniczony do danej tkanki lub danego organu) niedobór lub nadmiar pewnych składników, mimo że wyniki krwi mieszczą się w normie. Ta nierównowaga ograniczona wyłącznie do jednego narządu może powodować choroby, niekiedy nawet bardzo poważne.

Jak odczytać wyniki badań krwi?

Dzięki tej książce poznasz wszystkie ważne parametry krwi, które mają ogromne znaczenie dla zdrowia, takie jak żelazo, poziom cukru, TSH, witaminy D, B12 itd. Lekarze poświęcają swoim pacjentom tak mało czasu, że często nie zwracają uwagi na objawy, a jedynie patrzą na wyniki badań krwi i na ich podstawie stawiają diagnozę. Jednak Autorka podkreśla, że często zakresy referencyjne są ustawione zbyt nisko lub zbyt wysoko i potwierdza to licznymi badaniami naukowymi.

Dlaczego sama morfologia często nie wystarczy do postawienia prawidłowej diagnozy?

70 procent diagnoz medycznych jest dokonywanych na podstawie wyników badań krwi. Miliony pacjentów, choć są bez wątpienia chorzy, mają wyniki badań krwi mieszczące się w ustalonych normach. Przykład stanowią osoby z nierozpoznaną chorobą tarczycy lub cukrzycą, depresją lub chronicznym zmęczeniem oraz dolegliwościami związanymi z zaburzeniami funkcji poznawczych lub demencji. Dzięki tej książce dowiesz się, co powinieneś zrobić jeśli czujesz się źle, a Twoje wyniki badań mieszczą się w ustalonych normach.

Często badania krwi prowadzą do błędnej diagnozy i leczenia

Ta publikacja uświadamia, że założenie, iż wyniki badań krwi znajdujące się w zakresie normy oznaczają właściwe funkcjonowanie narządów i tkanek, jest błędem, gdyż w ten sposób wielu faktycznie chorych pacjentów zostaje po prostu pominiętych. Jeżeli badane wartości krwi przekraczają ustalone normy, to – abstrahując od ostrych przypadków – można zwykle przyjąć, że odchylenie to ujawni się dopiero wtedy, gdy narząd lub tkanka już od dłuższego czasu będą zmienione chorobowo. Jeżeli przykładowo badanie wykaże podwyższony poziom kreatyniny we krwi, to znaczy, że niemal w 50% praca nerek jest nieprawidłowa. W takim wypadku nerki już od lat zmagały się z silnie osłabioną wydolnością, na co jednakże nie wskazywały wartości kreatyniny zawarte w badaniach krwi.

Bądź świadomym pacjentem


Czy wiesz że:

 • cukrzyca typu 2 jest całkowicie uleczalna,
 • można samodzielnie zapobiegać wielu chorobom układu krążenia,
 • zmęczenie, depresja i wypalenie, to często jedynie niedobór żelaza,
 • samo badanie TSH nie wystarczy, aby określić stan tarczycy,
 • niedobór witaminy B12 stanowi przyczynę zaburzenia pamięci, koncentracji i otępienia, a nawet osteoporozy,
 • dodatkowe badania krwi mogą być kluczowe przy ustaleniu prawidłowej diagnozy.

Po przeczytaniu tej książki dowiesz się, o jakie dodatkowe badania poprosić lekarza, aby uzyskać prawidłową diagnozę. Nie musisz już dłużej znosić ciągłego zmęczenia czy bólu. Może się okazać, że wystarczy uzupełnić niedobór jakiejś witaminy czy minerału, aby znów poczuć się zdrowo.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Miryam Muhm

 • Tytuł oryginału: 

  Die Blutwert-Lüge: Warum Laborwerte falsch sind und uns krank machen

 • Liczba stron: 

  368

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8168-010-3;

 • Tłumacz: 

  Aneta Trybulska

 • Rok wydania: 

  2019

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...