Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8171-679-6
Autor: Gregg Braden
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788381716796
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Fragment książki Uzdrawianie wiary

Dlaczego książka Uzdrawianie wiary?

   Kiedy pisałem Boską Matrycę (Studio Astropsychologii, 2009 —przyp. tłum.), stało się dla mnie natychmiast oczywiste, że łatwo możemy przeoczyć swoją rolę w zaakceptowaniu cudów w ogólnym kontekście książki. Aby opisać język przekonania oraz nasze możliwości jako architektów własnego życia, musiałbym napisać kolejną książkę.
   Na stronach książki Uzdrawianie wiary odkryjesz, jak wyleczyć się z ograniczających przekonań, które mogły więzić Cię w przeszłości. Ponadto...

• ...zidentyfikujesz przekonania, które odwrócą proces choroby w Twoim ciele.

• .. .nauczysz się tych, które tworzą trwałe, ożywcze relacje w Twoim życiu.

• .. .odkryjesz te przekonania, które wnoszą pokój do Twojego życia, rodziny, społeczności oraz świata.

   Chociaż każdy z nas tworzy inne relacje, zmaga się z innymi chorobami oraz zabiega o stosunki pokojowe między różnymi krajami/podmiotami, wszystkie te zagadnienia bazują na tej samej zasadzie: „języku" przekonań oraz uczuciach, jakie towarzyszą temu, w co wierzymy.
   Ze swojej natury eksploracja przekonania jest głęboko osobistą podróżą. Każdy z nas inaczej je traktuje i jednocześnie próbuje znaleźć sposób, by dopasować je do kolektywnych wyobrażeń, związanych z kulturą, religią, rodziną, przyjaciółmi. I prawdopodobnie istnieje tyle różnych idei na temat przekonań, ilu ludzi.
    W siedmiu rozdziałach Uzdrawiania wiary zachęcam Cię do nowego i odmiennego spojrzenia na siebie, swoje życie oraz otaczający Cię świat. Dla niektórych osób ten nowatorski sposób patrzenia na rzeczy będzie sporym wyzwaniem w stosunku do tego, czego dotychczas ich uczono. Z kolei u innych wzbudzi ciekawość, by wkroczyć na nową ścieżkę samodzielnie dokonywanych odkryć.
   Ważne jest to, aby każdy z Was wiedział z góry, czego może się spodziewać po książce Uzdrawianie wiary. Jeśli jesteś podobny do mnie, to lubisz wiedzieć, dokąd zmierzasz, zanim wyruszysz w podróż. Z tego powodu poniżej dokładnie opisałem, czym ta książka jest — i czym nie jest:

• To nie jest naukowa publikacja. Mimo że przedstawię najnowsze osiągnięcia naukowe, które zachęcą Cię do ponownego przemyślenia Twojego związku ze światem, to niemniej jednak ta książka nie ma formy typowego podręcznika czy magazynu technicznego.

• To nie jest praca recenzowana przez innych. Żaden z rozdziałów ani raportów badań nie został zrecenzowa-ny przez grupę ekspertów z różnych dziedzin, mających wiedzę oraz doświadczenie z zakresu fizyki, matematyki czy psychologii.

• To jest dobrze udokumentowany i zawierający wiele badań przewodnik. Został napisany w przyjazny dla czytelnika sposób i opisuje eksperymenty, historie przypadków, historyczne rekordy oraz osobiste przeżycia, które wspierają obraz nas samych jako istot obdarzonych mocą w świecie.

• To jest przykład tego, co możemy osiągnąć, przekraczając tradycyjne granice nauki i duchowości. Zamiast postrzegać problemy naszych czasów oczami natury, w sztucznie odseparowanych kategoriach fizyki, chemii oraz historii, książka Uzdrawianie wiary wypełnia przestrzeń pomiędzy współczesną nauką a ponadczasową mądrością naszej przeszłości, łącząc te dwa obszary w spójne rozumienie naszej roli w życiu. Dzięki tej wiedzy możemy stworzyć lepszy świat — i przy okazji lepiej poznać siebie.

   Uzdrawianie wiary zostało napisane w jednym celu: aby przekazać wiadomość o nadziei oraz o istnieniu możliwości w świecie, w którym często czujemy się pozbawieni tejże nadziei i mocy.

Czy naprawdę chcemy poznać prawdę?

   W innym ze swoich wierszy Rumi opisuje interesującą naturę naszego związku z rzeczywistością: „Jesteśmy lustrem oraz twarzą w lustrze. Jesteśmy słodką zimną wodą i dzbanem, z którego ona się wylewa (woda)". Podobnie do Jezusa, który nauczał, że możemy ocalić siebie, wydobywając na światło dzienne to, co jest w nas, Rumi przypomina nam, że nieustannie kreujemy rzeczywistość (czasami świadomie, a czasami nieświadomie) i robimy to, jednocześnie doświadczając tego, co stworzyliśmy. Innymi słowy, jesteśmy artystami, jak również samą sztuką, co sugeruje, że posiadamy moc zmieniania naszego życia oraz decydowania o tym, jak będzie wyglądać nasza przyszłość.
    Dla niektórych ludzi te niesamowite analogie prezentują ożywcze spojrzenie na świat, w przypadku innych osób wstrząsają podstawami wieloletnich, tradycyjnych założeń. I nie jest żadnym zaskoczeniem fakt, że uznani naukowcy niechętnie przyjmują implikacje swoich własnych badań, kiedy odkrywają one, że w rzeczy samej jesteśmy istotami obdarzonymi mocą we wszechświecie.
    Opowiadając o tym podczas swoich prelekcji, często spotykam się z reakcją publiczności, która przypomina tę z filmu Ludzie honoru. W tym dramacie z roku 1992 dowódca bazy Amerykańskiej Piechoty Morskiej, pułkownik Nathan Jessep (Jack Nicholson), zostaje wezwany na przesłuchanie, które prowadzi porucznik Daniel Kaffee (Tom Cruise). Pułkownik ma powiedzieć prawdę i przyznać, jak doszło do tajemniczej śmierci młodego żołnierza w bazie. Wiedząc, że tę odpowiedź trudno będzie znieść wszystkim zgromadzonym podczas przesłuchania, Jessep odpowiada w ten sposób: „Nie jesteście gotowi na tę prawdę!".
    Być może największe wyzwanie w historii, przed jakim teraz stoimy, to odpowiedzenie sobie na następujące pytanie: Czy jesteśmy gotowi naprawdę, którą chcemy odkryć? Czy mamy dość odwagi, by zaakceptować to, kim jesteśmy we wszechświecie oraz rolę, jaką wyznacza nam nasze istnienie? Jeżeli odpowiedź brzmi: tak, to musimy również przyjąć odpowiedzialność, która wiąże się ze świadomością, że możemy zmieniać świat poprzez zmianę samych siebie.
    Wiemy już, że przekonania dotyczące nienawiści, samotności i strachu mogą zniszczyć nasze ciała i świat o wiele szybciej, niż nam się to wydaje. Być może rozwiązaniem jest zmiana sposobu naszego myślenia, tak abyśmy mogli rozpoznać większą prawdę, która głosi, że jesteśmy architektami własnych doświadczeń. Jesteśmy kosmicznymi artystami, wyrażającymi swoje najgłębsze przekonania na kwantowym płótnie wszechświata. Jakie szanse są na to, że zmieniając destruktywne przekonania przeszłości na przekonania afir-mujące życie, niosące pokój i zdrowie, możemy zmienić obecny i przyszły świat?
   Być może nie będziemy musieli stawiać sobie tego pytania. Nowe odkrycia dotyczące mocy przekonań sugerują, że wkrótce się tego dowiemy.

— Gregg Braden
Taos, Nowy Meksyk

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Gregg Braden

 • Tytuł oryginału: 

  The Spontaneous Healing of Belief: Shattering the Paradigm of False Limits

 • Liczba stron: 

  293

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-393-6

 • Tłumacz: 

  Monika Szczęsny

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...