Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8272-522-3
Autor: Jean LaMantia, Ann DiMenna
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788382725223
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Vital

Obrzęk limfatyczny kto jest narażony na jego wystąpienie?

Oparzenia, urazy, zabiegi chirurgiczne, otyłość, choroby układu krążenia to jedne z najczęstszych przyczyn wystąpienia obrzęku limfatycznego. Na zastój limfy narażeni są też pacjenci z nowotworami po leczeniu operacyjnym i radioterapii. W ich przypadku ryzyko obrzęku limfatycznego jest wysokie. Jak widzisz, obrzęk może dotknąć każdego, a gdy już się pojawi, potrafi bardzo skomplikować życie chorego. Ciało jest opuchnięte, bolesne, u chorego pojawia się stałe uczucie ciężkości, mrowienie i kłucie. Obrzęk limfatyczny może wystąpić w dowolnym obszarze ciała. Na przykład na twarzy, głowie, szyi, narządach płciowych, piersiach lub tułowiu, ale najczęściej występuje w rękach i nogach.

Jak rozwija się obrzęk limfatyczny?

Gdy układ limfatyczny funkcjonuje prawidłowo, naczynia limfatyczne przenoszą nadmiar płynu z przestrzeni śródmiąższowych do naczyń limfatycznych. Jednak, gdy płyn nie przepływa swobodnie w układzie limfatycznym, pozostaje w przestrzeniach śródmiąższowych, zamiast przemieszczać się do naczyń limfatycznych. W rezultacie dochodzi do wycieku z naczyń limfatycznych, co prowadzi do obrzęku limfatycznego. Objawy obrzęku mogą zmieniać się w czasie. Jeśli choroba nie jest leczona, kończyna lub dotknięty nią obszar ciała coraz bardziej brzęknie, boli i nieestetycznie wygląda. Stan ten może również spowodować zaburzenia w funkcjonowaniu opuchniętych części ciała. Niestety, obrzęk limfatyczny jest rzadko diagnozowanym i stosunkowo mało poznanym schorzeniem. Jeśli podejrzewasz u siebie objawy obrzęku limfatycznego lub jesteś pacjentem z nowotworem, otyłością czy chorobą układu krążenia, nie oznacza to, że musisz być skazany na opuchliznę, ból i nieestetyczny wygląd! Z obrzękiem można żyć i można z nim wygrać. Ta książka to twój przewodnik w powrocie do zdrowia! Dzięki niej poznasz sposoby i metody domowego leczenia obrzęku limfatycznego, nie tylko rąk czy nóg, ale także innych części ciała.

Poradnik dotyczący domowego leczenia obrzęku od doświadczonych specjalistek

Ann DiMenna jest certyfikowaną i doświadczoną terapeutką leczenia obrzęku limfatycznego. Od wielu lat pomaga pacjentom z tym schorzeniem Jean LaMantia jest wykwalifikowaną dietetyczką. Przez wiele lat zajmowała się osobami chorymi na nowotwór, a teraz pomaga również pacjentom dotkniętym obrzękiem. Ustala dla nich wytyczne żywieniowe, które wspierają tradycyjne metody leczenia. W tym praktycznym przewodniku Autorki przedstawiają diagnostyczne i terapeutyczne metody kontrolowania obrzęku limfatycznego i zapobiegania jego powikłaniom. Książka jest ilustrowana wieloma instruktażowymi grafikami, wykresami, diagramami i fotografiami, które pomogą ci zrozumieć różne metody terapeutyczne (takie jak bandażowanie, taping, ćwiczenia na obrzęk limfatyczny rąk i nóg, pończochy i rękawy uciskowe) oraz zalecenia żywieniowe.

Skuteczne sposoby na obrzęk limfatyczny drenaż, bandażowanie, taping i ćwiczenia

Dzięki lekturze pierwszej części książki poznasz podstawowe informacje dotyczące obrzęku limfatycznego: przyczyny, czynniki ryzyka i sposoby na jego ograniczenie. Chorzy nauczą się, jak mierzyć dotknięte obrzękiem kończyny i systematycznie sporządzać wykresy danych, aby śledzić przebieg swojej choroby. W drugiej części książki Autorki przedstawiają procedury terapeutyczne stosowane w leczeniu obrzęku limfatycznego, takie jak manualny drenaż limfatyczny czy proste ćwiczenia na obrzęk limfatyczny rąk lub nóg. A także opisują, jak prawidłowo i skutecznie korzystać z tych narzędzi. Informacje są poparte zdjęciami i przykładami z praktyki Ann DiMenny.

Detale

 • Autor: 

  Ann DiMenna, Jean LaMantia

 • Ilość stron: 

  376

 • ISBN: 

  9788382725223

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2023

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...