Oszukać Śmierć
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61732-98-3
Autor: Sanjay Gupta
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788361732983
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Laurum

Wprowadzenie do książki

Oszukać śmierć

   Niniejsza książka to thriller medyczny, w którym są przedstawione ekscytujące zagadnienia szybko zmieniającej się nauki. Na kolejnych stronach będziemy poruszać się po cienkiej linii oddzielającej życie od śmierci — będziemy po niej wędrować wspólnie z lekarzami, którzy starają się zatrzymać swoich pacjentów po jej właściwej stronie. Będziemy również poznawać tę granicę oczami i uszami ludzi, którzy się na niej znaleźli. Poznamy naukowców podejmujących niezwykłe wyzwania — z determinacją prowadzących swoją pionierską pracę, zachowujących głęboki optymizm i wierzących, że nawet jeśli na razie nie udało im się znaleźć odpowiedzi, być może kiedyś zdołają osiągnąć swój cel.
   W swojej drodze z łona na łoże śmierci obserwujemy tysiące różnych przykładów na to, że współczesna nauka może zmieniać nasz sposób postrzegania życia i śmierci. Przekonamy się, że ani linia startu, ani mety nie są wyryte w kamieniu — że obie są raczej nakreślone na piasku i każda nowa fala odkryć medycznych i technologicznych może je przesuwać. Rozpoczynamy podróż, której celem jest zrozumieć śmierć i znaleźć sposób, aby ją oszukać. Będziemy badać szarą sferę ziemi niczyjej, która oddziela życie doczesne od tego, co się znajduje poza nim.
   Zanim jednak poznamy bliżej historię Barazanjiego, chciałbym przedstawić czytelnikom innego odkrywcę: kobietę, która również powróciła z krainy ziemi niczyjej i może nam o niej opowiedzieć. Do szarej sfery trafiła przypadkiem, przebywając w odległej górskiej krainie, w świecie, w którym ludzie nawykli do pracy i zabaw w przejmującym zimnie i niemalże w ciemnościach. Ta górzysta kraina stanowi pierwszy przystanek w naszej niezwykłej podróży.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Sanjay Gupta

 • Tytuł oryginału: 

  Cheating Death: The Doctors and Medical Miracles that Are Saving Lives Against All Odds

 • Liczba stron: 

  242

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-61732-98-3

 • Tłumacz: 

  Magda Witkowska

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...