Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-691-3
Autor: Alexandra Chauran
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788373776913
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Tablice spirytystyczne Ouija

Podręcznik bezpiecznego kontaktowania się z duchami

   Podczas pisania tej książki miałam przyjemność zaznać różnych rzeczy, których przyczyną była tablica Ouija — od duchów po niekontrolowany chichot. Sądzę, że najdziwniejszym zjawiskiem było to, iż książka zdecydowanie nie chciała się napisać. W zasadzie napisanie tej książki zajęło mi znacznie więcej czasu niż skończenie trzech innych, które powstały w tym samym roku i to wcale nie dlatego, że się ociągałam.
   Przy innych projektach, nad którymi pracowałam, nie doświadczałam takich rzeczy jak choćby awarie dwóch różnych komputerów. Sądziłam, że dobrą metodą będzie korzystanie z kopii zapasowych plików, ale wciąż pojawiały się nowe problemy. „Ta książka jest nawiedzona”, oznajmiłam mężowi. Byłam okropnie zdenerwowana, gdy wyniki mojej pracy w tajemniczy sposób zostały wykasowane. Kiedy posuwałam się krok do przodu, zaraz też cofałam się dwa kroki. Mój mąż, który zawodowo zajmuje się komputerami, obwiniał o to jeden z moich komputerów i jeden z programów tekstowych, których używałam.
   Ale nawet gdy zmieniłam program tekstowy na taki, który polecił mi mąż, oraz przesiadłam się na nowszy, lepszy komputer, książka nadal powstawała opornie. Problem stał się jeszcze dziwniejszy, gdy okazało się, że kłopoty sprawiają nie tylko kopie zapasowe plików, ale też nie mogę zapisywać wprowadzonych w plikach zmian. Zupełnie jakby jakaś siła nie chciała, bym napisała tę książkę. Niezrażona postanowiłam przepisać fragmenty, które w tajemniczy sposób uległy skasowaniu. Moja rada w tej kwestii jest taka, zawsze sporządzaj notatki z seansów z tablicą Ouija i przechowuj je w postaci odręcznych zapisków.
    Mam nadzieję, że dziwne, acz prawdziwe historie o tablicy Ouija zamieszczone w tej książce dały ci do myślenia. Łatwo jest sądzić, że tablica Ouija to tylko gra. Jednak tablice Ouija, mówiące tabliczki, planszety i inne akcesoria powiązane z wróżbiarstwem mają długą historię i pojawiają się w rozlicznych tradycjach. Może być tak, że tablica Ouija przemawia do naszej podświadomości, pozwalając nam wyrażać to, co może innych zadziwić. Jednak w niektórych tradycjach tablica Ouija uważana jest za proste, acz niezwykle potężne narzędzie do komunikacji z duchami.
   Nawet jeśli idea komunikacji z duchami nie zupełnie mieści się w twoim pojmowaniu świata, to nadal możesz czerpać mnóstwo radości z zabawy z tablicą Ouija. Może mógłbyś się nią posłużyć, by porozmawiać ze swoją podświadomością, a może nawet z Bogiem. I odwrotnie, jeśli twoja religia zabrania korzystania z tablicy Ouija, to historie zawarte w tej książce mogą posłużyć za potwierdzenie tego zakazu i tłumaczyć, dlaczego powinieneś unikać tablic Ouija. Dla wielu ludzi użycie tablicy Ouija było doświadczeniem, które zmieniło ich życie i to niekoniecznie na lepsze.
   Jeśli nie masz konkretnych poglądów na tę kwestię, czyjeś traumatyczne przeżycia mogą ci się wydać banalne, ale to dlatego, że sam rzadko korzystasz z tablicy. Bez względu na to, w co wierzysz, mam nadzieję, że ta książka da ci wystarczająco dużo wskazówek oraz technik, by podczas korzystania z tablicy ochronić swoje emocje i duchowość. Bowiem podczas zabawy tablicą Ouija, grasz bezpośrednio ze swoim umysłem, a także umysłami innych, a być może nawet z czymś więcej.
   Może być tak, że korzystanie z tablicy Ouija nie spowoduje żadnych dziwnych czy przerażających doznań. W końcu miliony dzieci bawiły się tablicą, potem dorosły i z czasów dziecięcych zabaw z tablicą pozostały im jedynie przyjemne wspomnienia. Od ciebie zależy czy pozwolisz dzieciom znajdującym się pod twoją opieką bawić się tablicą — czy uznasz to za coś strasznego, czy też pozwolisz im być po prostu dziećmi. Zastanów się głęboko jakiej odpowiedzi udzieliłbyś na pytanie: „Co najgorszego może się zdarzyć?”.
    Cokolwiek by nie mówić, tablica Ouija sprzedawana jest jako gra. Jest produkowana na masową skalę przez producentów zabawek i można znaleźć ją w sklepie pośród innych gier planszowych. Zupełnie jak ołówek czy młotek tablicę Ouija można wykorzystać do zabawy, poprawy życia lub też wyrządzenia krzywdy. Prawdziwa magia tkwi bowiem nie w kartonowej czy plastikowej tablicy, ale w sercach i umysłach ludzi, którzy ciemną nocą obdarzają tablicę Ouija nowym życiem.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Alexandra Chauran

 • Tytuł oryginału: 

  Spirit Boards for Beginners: The History & Mystery of Talking to the Other Side

 • Liczba stron: 

  192

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-691-3

 • Tłumacz: 

  Katarzyna Liszyk

 • Rok wydania: 

  2014

Napisz opinię
2020-08-24 21:17:57 - Ola

Ten opis, przedstawiający tablicę jako niewinne narzędzie do zabawy i komunikacji (i to nawet dla dzieci) jest przerażający. Niebezpieczna książka.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...