Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-772-9
Autor: Alan Cohen
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Kurs cudów w praktyce

W jaki sposób Kurs cudów pojawił się na świecie?

  Sposób, w jaki Kurs cudów pojawił się na świecie jest takim cudem, jakim są nauki, które przekazuje. Sposób, w jaki się tu pojawił, jest nauką, którą przekazuje.
  Dr Helen Schucman i dr Bill Thetford byli psychologami na Uniwersytecie Columbia na Wydziale Lekarskim i Chirurgicznym. Oboje mieli wysoką pozycję w swojej dziedzinie, a dr Thetford zajmował również stanowisko dyrektora departamentu psychologii klinicznej w Columbia-Presbyterian Hospital w Nowym Jorku. Jak często się zdarza w środowisku akademickim, nie radzili sobie dobrze - w sensie zawodowym i osobistym. Byli uwikłani w rywalizację, oczernianie i sztuczki ego. Po długim okresie zażartych relacji wytrzymałość Billa sięgnęła kresu i żarliwie powiedział do Helen: „Musi istnieć inna możliwość”. Helen wyjątkowo zgodziła się z nim i obiecała pomóc mu w znalezieniu lepszej możliwości.
   Ten moment uważa się za doniosłą interakcję, która doprowadziła do narodzin Kursu cudów. Dwoje kompletnie odseparowanych od siebie ludzi postanowiło się zjednoczyć. Dzięki iskrze dobrej woli otworzyły się drzwi - przeszło przez nie nauczanie, które miało znacząco podnieść ludzkość na duchu.
   Wkrótce po tej rozmowie Helen zaczęła słyszeć wewnętrzny głos, który — jak wyjaśniała — był jak silne i nieodparte wrażenia myślowe. Głos powiedział do niej: „To jest kurs cudów. Zacznij notować”. Jako psycholog była tym zaniepokojona, ponieważ wiedziała, że ludzie słyszący głosy są uznawani za umysłowo chorych.
   Dr Schucman niechętnie wyznała dr. Thetfordowi:
- Bill, słyszę głos.
- I co mówi?
- „To jest kurs cudów. Zacznij notować”. Co twoim zdaniem powinnam zrobić?
Bill pomyślał chwilę, po czym odpowiedział:
- Zacznij notować.
   Helen, zaniepokojona i zdystansowana - ale podniesiona na duchu przez odpowiedź Billa - wzięła notatnik i zapisała to, co głos jej podyktował. Wstęp brzmiał:

   To jest kurs cudów. Jest to kurs obowiązkowy. Jedynie czas, w którym go studiujesz, jest dowolny. Wolna wola nie oznacza, że możesz ustalić program nauczania. Oznacza jedynie, że możesz wybrać to, co chcesz przestudiować w danym czasie. Kurs nie ma na celu nauki znaczenia miłości, ponieważ leży ono poza tym, czego można nauczyć. Ma natomiast na celu usunięcie blokad na drodze do uświadomienia sobie obecności miłości, która jest twym naturalnym dziedzictwem. Przeciwieństwem miłości jest lęk, lecz to, co jest wszechogarniające, nie może mieć przeciwieństwa.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Alan Cohen

 • Tytuł oryginału: 

  A course in miracles made easy

 • Liczba stron: 

  264

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-772-9

 • Tłumacz: 

  Juliusz Poznański

 • Rok wydania: 

  2016

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...