Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-394-3
Autor: Doreen Virtue
Koszt wysyłki od: 4.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Archaniołowie i wniebowstąpieni mistrzowie

   Wniebowstąpiony mistrz jest wielkim uzdrowicielem, nauczycielem lub prorokiem, który niegdyś żył na ziemi, a teraz przebywa w świecie duchów i pomaga nam z zaświatów. Wniebowstąpieni mistrzowie pochodzą ze wszystkich kultur, religii i cywilizacji, zarówno starożytnych, jak i współczesnych. Zalicza się do nich legendarne postaci, takie jak Jezus Chrystus, Mojżesz i Budda, świętych, boginie i bogów, a także bodhisat-twów, dewy i bóstwa.
   Przez wiele lat współpracowałam z kilkoma określonymi archaniołami (aniołami o wielkiej mocy, które pomagają nam i kontrolują Aniołów Stróżów) i wniebowstąpionymi mistrzami, takimi jak Archanioł Michał, Jezus czy Najświętsza Maria Panna. W wielu moich książkach pisałam o archaniołach i wniebowstąpionych mistrzach. Informacje o nich prezentowałam też podczas prowadzonych przeze mnie warsztatów.
   Podczas moich odczytów często pomagam ludziom zrozumieć, które bóstwa są przy nich w postaci duchów-prze-wodników. Właściwie wiele bóstw (zwanych inaczej „boskimi istotami”) wymienionych w książce Archaniołowie i wniebowstąpieni mistrzowie spotkałam przy okazji moich odczytów. Niekiedy podczas warsztatów wywołuję osoby spośród słuchaczy i proszę je o powstanie, ponieważ widzę wokół nich wielu wniebowstąpionych mistrzów. Zawsze zadaję ludziom te same pytania i wciąż otrzymuję te same odpowiedzi:

Pytanie: „Czy wiesz, że masz wokół siebie tylu wniebowstąpionych mistrzów?”
Odpowiedź: „Tak” (lub: „Miałem/-am nadzieję, że tak jest”).
Pytanie: „Czy przywoływałeś/-aś do siebie te duchy?”
Odpowiedź: „Tak. Prosiłem/-am Boga, by przysłał mi kogoś do pomocy”.

   Chociaż już wcześniej słyszałam o tych istotach i spotykałam je, chciałam dowiedzieć się czegoś więcej na temat starożytnych bóstw wschodnich, a także wniebowstąpionych mistrzów New Age. Chciałam poznać te istoty bezpośrednio, nawiązać z każdą z nich osobistą relację, poznać ich historię i unikalne cechy... zamiast zapoznawać się z relacjami innych ludzi na temat osobowości, cech charakterystycznych i funkcji każdej z tych istot.
    W rezultacie napisałam niniejszą książkę, by służyła jako przewodnik w rodzaju „kto jest kim w świecie duchów”, gdyż, jak wielu napotkanych przeze mnie ludzi, gubiłam się w zamęcie tożsamości, funkcji i wiarygodności bóstw, o których do tej pory słyszałam i o których otrzymywałam sprzeczne informacje. Na przykład słyszałam, że niektóre boginie są przyjazne, a inne są uważane za niezbyt ugodowe. Dotarłam też do mylących relacji na temat różnych wniebowstąpionych mistrzów kojarzonych z New Age oraz bogów i bogiń starożytnych kultur i wschodnich religii. I do tego wszyscy ci święci i archaniołowie!

Format i rozmieszczenie materiału książce Archaniołowie i wniebowstąpieni mistrzowie

   W żadnym wypadku nie należy traktować niniejszej publikacji jako kompletnej encyklopedii bóstw. Jak wcześniej wspomniałam, ograniczyłam się do opisania wniebowstąpionych mistrzów, z którymi miałam pozytywne doświadczenia. Uszczupliłam też informacje dotyczące tła historycznego tych istot. W książce Archaniołowie i wniebowstąpieni mistrzowie nie znajdziecie na przykład kompletnej mitologii na temat boga słońca - Apollina. Zamiast tego książka oferuje informacje, które pomogą wam zrozumieć, że Apollo i inne bóstwa mogą stać się częścią waszej duchowej drużyny. Gdybyście potrzebowali więcej informacji o którymś z wniebowstąpionych mistrzów, znajdziecie je w różnych obszernych encyklopediach na ten temat. Wiele z nich wymieniłam w bibliografii.
   W części pierwszej znajdziecie najpopularniejsze imię danego bóstwa, jego mniej znane imiona, kraj pochodzenia lub religię, lub mitologię, z której pochodzi. Następnie przeczytacie krótką historię o tej istocie oraz o okolicznościach, w jakich nawiązałam z nią kontakt (imiona bóstw zapisałam kursywą, by odróżniały się od reszty tekstu). Dalej znajdziecie listę zatytułowaną „Oferuje pomoc w następujących dziedzinach". Wyszczególniam w niej określone dziedziny, w których dane bóstwo oferuje swe wsparcie.
Na końcu umieściłam wezwania, które pomogą wam skontaktować się z poszczególnymi istotami. Wezwania te nie są jedynymi obowiązującymi formułami, lecz moimi luźnymi sugestiami. Uważam, że są to bardziej „zaproszenia" niż „wezwania". Jeżeli nie mieliście wcześniej styczności z takimi inwokacjami, książka ta pomoże wam odnaleźć się w ich świecie. Podobnie jak w kuchni, do przepisów kulinarnych dodajecie własne pomysły, tak w przypadku wezwań zachęcam was do używania własnych sformułowań do przywoływania bóstw. Właściwie wniebowstąpionym mistrzom nie zależy na konkretnych słowach. Liczy się sam fakt, że ich wzywacie i że otworzyliście swoje serca na ich pomoc duchową.
   Część druga zawiera listę modlitw, z których możecie korzystać, gdy nawiązujecie kontakt z wieloma bóstwami w sprawie konkretnych problemów i sytuacji. Podobnie jak w przypadku wezwań z części pierwszej, tak i tu modlitwy są jedynie wzorami, nie zaś sztywnymi regułami. Korzystajcie z własnych słów, które płyną z waszych serc i umysłów. Wtedy na pewno uda się wam przywołać bóstwa. Istoty te są miłosierne i wyrozumiałe, więc nie martwcie się o swą elokwencję!
   W części trzeciej znajdziecie przykłady celów i dziedzin życia, takich jak ,Wzmacnianie wiary" lub „Odnajdywanie bratnich dusz". Pod każdym nagłówkiem umieściłam listę wszystkich archaniołów i wniebowstąpionych mistrzów, którzy specjalizują się w danej dziedzinie. Jest to lista, z której zawsze chciałam korzystać w moim życiu i która jest jednym z głównych powodów napisania książki Archaniołowie i wniebowstąpieni mistrzowie. Przekonacie się, że jest ona bardzo przydatnym przewodnikiem, dzięki któremu będziecie wiedzieli, z kim porozumieć się w określonej potrzebie.
   W ostatniej części znajdują się przydatne informacje, takie jak glosariusz i bibliografia.
   Książką tą można także posługiwać się jak wyrocznią. Zadajcie pytanie i otwórzcie książkę na losowo wybranej stronie. Na niej szukajcie odpowiedzi na wasze pytanie.
Mam szczerą nadzieję, że moja książka posłuży wam jako wprowadzenie do świata bóstw, a one same staną się waszymi bliskimi towarzyszami. Niech będzie to początek wielu pięknych relacji z archaniołami i wniebowstąpionymi mistrzami!

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Doreen Virtue

 • Tytuł oryginału: 

  Archangels and Ascended Masters

 • Liczba stron: 

  296

 • Wymiary: 

  148×210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-394-3

 • Tłumacz: 

  Ewa Androsiuk i Bartłomiej Marcin Kotarski

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...