Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-612-8
Autor: Doreen Virtue
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788373776128
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Cuda Archanioła Gabriela

   Gabriel jest jednym z dwóch (drugim jest Michał) wymienionych z imienia aniołów w Biblii kanonicznej — tym terminem określamy Biblię akceptowaną przez większość wyznań chrześcijańskich. Niektóre religie aprobują dodatkowe święte księgi (zazwyczaj Zwoje znad Morza Martwego) jako część ich Biblii, które opisują także innych archaniołów. Przykładowo Archanioł Rafael wymieniany jest w deuterokanonicznej Księdze Tobiasza (uznawanej przez katolików, wschodnie, ortodoksyjne i orientalne Kościoły chrześcijańskie), a Uriel pojawia się jedynie w pismach apokryficznych. Z kolei Archanioł Metatron opisywany jest w Księdze Enocha, kolejnym piśmie spośród Zwojów znad Morza Martwego.
    Chociaż zarówno Michał, jak i Gabriel występują w Biblii kanonicznej, to jedynie Gabriel spotykał się i rozmawiał z ludźmi. We wszystkich świętych księgach, w których się pojawia, intensywnie nawiązuje kontakty z ludźmi i służy im przewodnictwem. Jak przekonasz się dzięki tej książce, Gabriel nadal aktywnie współdziała z ludźmi na każdym etapie ich życia.
    Imię Gabriel oznacza „boską silę” lub „siłę Boga” i wywodzi się od semickiego słowa geber, które znaczy „być silnym” albo też „stosować więcej siły”, oraz od słowa el, które znaczy „Bóg” lub „boski”. Gabriel jest najbardziej znany jako „Anioł Posłaniec”. Ponieważ słowo anioł oznacza „Posłańca Boga”, Gabriel uważany jest za nadzorcę ludzi i anielskich wysłanników. Przedrostek arch — oznacza „pierwszy” lub „główny”, zatem Gabriel jest „Pierwszym” lub „Głównym Posłańcem”. W zasadzie Gabriel jest pierwszym aniołem wymienionym w Biblii (w Księdze Daniela). Jest on również ważnym aniołem w trzech monoteistycznych religiach: judaizmie, chrześcijaństwie oraz islamie.

   Wzmianki o Gabrielu po raz pierwszy pojawiają się w Zwojach znad Morza Martwego, w Księdze Daniela. Badacze są zgodni co do tego, że Księga Daniela została napisana w drugim wieku i składa się z mieszanki pisemnych tradycji, analizy historii Babilonu oraz proroczych wizji. Są to wizje i sny babilońskiego króla oraz Daniela, który służył królowi jako oficjalny tłumacz i interpretator snów. Archanioł Gabriel aktywnie pomagał Danielowi w interpretacji tych wizji, włączając w to proroctwo dotyczące nadejścia Mesjasza. Większość ludzi na podstawie zawartych w nim szczegółów i ram czasowych wierzy, że proroctwo Daniela o Mesjaszu mówi o Jezusie Chrystusie.

   Kolejne pojawienie się Gabriela odnotowujemy w Księdze Łukasza, która jest najdłuższą księgą w synoptycznych Ewangeliach Nowego Testamentu (Księgi Mateusza, Marka i Łukasza, które opisują te same biblijne historie w inny sposób, czyli „synoptycznie”).
    Uznaje się, że Łukasz był lekarzem i zwolennikiem apostoła Pawła, który żył i napisał Ewangelię w języku greckim niemal sto lat po wniebowstąpieniu Jezusa. Jest jedynym ewangelistą, który wymienia Archanioła Gabriela z imienia.

   Czytając historie opisane w tej książce, zauważysz, że odnoście Gabriela stosowane są zarówno zaimki męskie, jak i żeńskie, w zależności od percepcji osoby, która opowiada o swoim doświadczeniu.    Jednak zawsze pobrzmiewa w nich szacunek dla Biblii, tradycji oraz Anioła Zwiastowania.
   Być w może w religii, która jest w zasadzie patriarchal-na, Archanioł Gabriel równoważy energie męskie i żeńskie u tych, którzy potrzebują kobiecej siły. W końcu Gabriel najsilniej związany jest z Królową    Aniołów, Matką Boską, która również jest wcieleniem idealnej kobiecości połączonej z wyjątkową siłą.
   Sądzę, że Archanioł Gabriel zapewnia doskonale zrównoważone męskie i kobiece wsparcie wszystkim, którzy go spotykają. Jest zarówno opiekuńczy, życzliwy i delikatny (jeśli chodzi o cechy kobiece), jak również silny, wspierający i motywujący (jeśli chodzi o cechy męskie).
   Koniec końców, wszelkie kontrowersje dotyczące płci Archanioła Gabriela można rozwiać dzięki skupieniu się na jego niesamowitej pomocy, jaką nam służy. Historie opisane w tej książce są niezwykłe, przejmujące i wywierają ogromne wrażenie. Jeśli czytałeś też inne moje książki z serii „Cuda”* (Cuda Archanioła Michała, Uzdrawiająca moc Archanioła Rafaela oraz Sw. Maryja, Królowa Aniołów), będziesz w stanie dostrzec między nimi pewne energetyczne różnice.
   Silna i bardzo męska energia Archanioła Michała generuje wyczuwalne, fizyczne ciepło związane z jego obecnością. Sprawia to, że wielu ludzi poci się, gdy spotykają tego anioła.
   Energia Archanioła Rafaela jest bardzo delikatna i odczuwalna jak leciutka wibracja przenikająca całego człowieka, który doznaje od niego uzdrowienia.
  Matka Boska przynosi całkowitą czystość, słodycz i miłosierdzie połączone z silnie wytyczonymi granicami jako idealna matka, która kocha swe dzieci bezgranicznie, ale także może być surowa, jeśli to konieczne, by zapewnić im bezpieczeństwo.
   Ponieważ Archanioł Gabriel jest silnie powiązany z Marią, wydaje się sensowne, że anioł ten wykazuje podobną równowagę energii delikatnych oraz silnych.

   W rozdziale pierwszym zobaczymy, jak Archanioł Gabriel pomaga matkom i pozwala dzieciom przyjść na ten świat pod skrzydłami aniołów.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Doreen Virtue

 • Tytuł oryginału: 

  The Miracles of Archangel Gabriel

 • Liczba stron: 

  200

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-612-8

 • Tłumacz: 

  Katarzyna Liszyk

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...