Czytanie od pierszego roku życia
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-3602-0
Autor: Glenn Doman, Janet Doman
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Septem

Wprowadzenie do książki

Czytanie od pierszego roku życia Subtelna Rewolucja

   Książka ta została wydana po raz pierwszy w 1964 roku. Był to sam początek „łagodnej rewolucji”. Pionierzy wśród matek i ojców zaczęli z niej korzystać i szybko uświadomili sobie, że to prawdziwa przygoda.    Podczas gdy ludzkość stawiała pierwsze kroki w przestrzeni kosmicznej, ci rodzice stawiali pierwsze kroki w przestrzeń wewnętrzną — olbrzymi i cudowny świat rozwoju mózgu i małego dziecka. Wiedzieli, że małe dzieci są znacznie inteligentniejsze, niż sądzi większość ludzi. Zakasali więc rękawy i wzięli się do pracy — w ten sposób udało im się dokonać czegoś wspaniałego.
   Od tego czasu książka ta została przetłumaczona na 22 języki i wydana w pięciu milionach egzemplarzy. Wszystkie rzeczy, o których pisaliśmy w pierwszym wydaniu, wciąż są prawdziwe, tak samo jak 40 lat temu.
Tylko jedno się zmieniło.
   Dzisiaj na świecie żyją dziesiątki tysięcy dzieci, w wieku od niemowlęctwa do dorosłości, które nauczyły się wczesnego czytania dzięki tej książce. W rezultacie tysiące matek napisało do nas, by opowiedzieć o przyjemności, radości i podnieceniu związanych z uczeniem swoich dzieci czytania. Opowiadały nam o swoich doświadczeniach, uniesieniu i okazjonalnej frustracji. Opisywały swoje zwycięstwa i innowacje.   Zadawały nam dziesiątki wnikliwych pytań.
   Te listy stały się oceanem cennej wiedzy i spostrzeżeń na temat małych dzieci.
   Stanowią też olbrzymi materiał dowodowy, który bez żadnych wątpliwości pozwala dowieść, że małe dzieci mogą nauczyć się czytać, powinny uczyć się czytać i uczą się czytać, a także, co najważniejsze, mówią o tym, co dzieje się z tymi dziećmi, gdy pójdą do szkoły i dorosną.
   Ta cenna wiedza sprawiła, że nowe wydanie tej książki stało się potrzebne i niezwykle istotne dla nowego pokolenia rodziców, dla których życie ich dzieci jest sprawą najważniejszą.
Rozdział 7. został znacząco zmieniony w porównaniu z pierwszym wydaniem — nie zakwestionowano żadnej z wyłożonych wcześniej zasad, ale udoskonalono je w świetle olbrzymiego doświadczenia zdobytego przez rodziców z całego świata.
Rozdział 8. jest całkowicie inny od oryginału i dokładnie opisuje, jak zacząć pracę z dzieckiem na każdym istotnym etapie rozwoju: z noworodkiem, niemowlęciem, małym lub nieco starszym dzieckiem.
Rozdział 9. również jest całkowicie nowy i odpowiada na dwa najczęściej zadawane pytania dotyczące wczesnej nauki czytania:

1. Co dzieje się z tymi dziećmi, gdy idą do szkoły?
2. Co dzieje się z tymi dziećmi, gdy dorosną?

   Odpowiedzi dostarczyli nam rodzice takich dzieci. Nie pisali o teoretycznych problemach (co uwielbiają profesjonaliści), lecz o bardzo namacalnych możliwościach, dostępnych dla realnych dzieci prawdziwych i wspaniałych rodziców.
   Jeśli jesteś nowym rodzicem, który zamierza się przyłączyć do tej rewolucji, witaj.
   Idź naprzód z radością, mknij jak wiatr i ciesz się każdą minutą spędzoną z Twoim dzieckiem.

   GLENN DOMAN ukończył fizjoterapię na Uniwersytecie Pensylwanii w 1940 roku. Od tego momentu prowadził pionierskie badania na temat rozwoju mózgu u dzieci. W 1955 roku założył Instytut Osiągania Ludzkich Możliwości w Filadelfii.
   Na początku lat 60. znane na całym świecie prace Instytutu związane z leczeniem dzieci z uszkodzeniami mózgu doprowadziły do przełomowych odkryć w dziedzinie rozwoju zdrowych dzieci. Autor pracował i mieszkał w 100 różnych krajach, poczynając od najbardziej rozwiniętych, po najbardziej prymitywne, gdzie badał dzieci. Rząd Brazylii w uznaniu dla jego niezwykłych prac dla dzieci na całym świecie odznaczył go tytułem szlacheckim.
   Glenn Doman jest autorem bestsellerowej serii Subtelna rewolucja (Gentle Renolution), na którą składają się m.in. takie pozycje, jak: Czytanie od pierwszego roku życia, Liczenie od pierwszego roku życia i    Wykorzystaj potencjał swojego malucha od pierwszego dnia życia. Jest też autorem Jak postępować z dzieckiem z uszkodzeniem mózgu (Protext, 1996), przewodnika dla rodziców chorych dzieci. Obecnie poświęca swój czas uczeniu rodziców zarówno zdrowych, jak i chorych dzieci.
   Przez ponad 40 lat Glenn Doman i specjaliści od rozwoju mózgu dziecka udowadniali, że małe dzieci są zdolne do uczenia się w znacznie większym zakresie, niż to podejrzewaliśmy. Glenn Doman w praktyczny sposób wykorzystał wiedzę o tym, dlaczego dzieci w wieku od narodzin do 6 lat uczą się więcej i szybciej niż dzieci starsze. Jako założyciel Instytutu Osiągania Ludzkich Możliwości opracował wyczerpujący program wczesnej stymulacji, który każdy rodzic może zastosować w domu, by wspomóc rozwój swojego dziecka.
   Gdy Glenn Doman zdecydował się uaktualnić książki z serii Subtelna rewolucja, wydawało się naturalne, że jego córka pomoże mu uporządkować dodatkowe informacje, które zostały zgromadzone od czasu pierwszej publikacji tych książek.

JANET DOMAN jest dyrektorką Instytutu Osiągania Ludzkich Możliwości i córką Glenna.
   Po ukończeniu studiów na wydziale zoologii na Univer-sity of Hull w Anglii i antropologii fizycznej na Uniwersytecie Pensylwanii, oddała się uczeniu rodziców programów wczesnego czytania w Instytucie.
    Spędziła niemal dwa lata w Japonii, pracując dla Towarzystwa Wczesnego Rozwoju i opracowując programy dla matek. Stamtąd powróciła do Filadelfii, gdzie zaczęła prowadzić Instytut Evana Thomasa, wyjątkową szkołę dla matek i małych dzieci. Program wczesnego rozwoju doprowadził do stworzenia międzynarodowej szkoły dla dzieci, które ukończyły ten program.
   Janet spędza większość swojego czasu z „najlepszymi rodzicami na świecie”, pomagając im odkryć ogromny potencjał ich dzieci i ich własny potencjał jako nauczycieli.
   Pomogła też swojemu ojcu uaktualnić jego przełomowe książki.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Glenn Doman, Janet Doman

 • Tytuł oryginału: 

  How To Teach Your Baby To Read: The Gentle Revolution

 • Liczba stron: 

  199

 • Wymiary: 

  140x208

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-246-3602-0

 • Tłumacz: 

  Olga Kwiecień-Maniewska

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...