Wczytuję dane...
KOD: 978-83-65835-87-1
Autor: Bernd Kleine-Gunk, Anna Cavelius, Tanja Dusy
Dostępność: 2 dni
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Esteri

Jeśli od dziś zmienisz swoje nawyki żywieniowe i wkomponujesz do swojego jadłospisu więcej elementów diety sirtuinowej, schudniesz powoli, ale bezpiecznie, a potem z łatwością utrzymasz swoją wymarzoną wagę. A na okrasę – korzyści dla twojego zdrowia.

Zmiana nawyków żywieniowych zamiast głodówki

Wiele diet odchudzających prowadzi do utraty masy mięśniowej, która przecież doskonale spala tłuszcz. Po zakończeniu kuracji zrzucone kilogramy powracają w zawrotnym tempie, i to nierzadko z nawiązką. Skład organizmu pogarsza się, procentowy udział tkanki tłuszczowej rośnie. Takie błędne koło określane jest jako efekt jo-jo. Dzięki diecie sirtuinowej aktywujesz sirtuiny (enzymy ochronne w twoim organizmie), które zapobiegają takim procesom. Pobudzisz metabolizm i zachowasz tkankę mięśniową – a nawet z łatwością wypracujesz jej jeszcze więcej, jeśli oczywiście nie zapomnisz o aktywności fizycznej.

Istnieją takie zakątki na ziemi, których mieszkańcy żyją dłużej i w lepszym zdrowiu niż w naszej szerokości geograficznej. Zawdzięczają to znacznym ilościom produktów sirtfood w swoim jadłospisie. Takimi miejscami są pewne wyspy – włoska Sardynia czy japońska Okinawa, zwana wyspą stulatków. Podstawę jadłospisu na tej pierwszej stanowią ryby, owoce i warzywa, wraz z oliwą z oliwek i czerwonym winem. Uprawiany na Sardynii gatunek winogron – cannonau – charakteryzuje się szczególnie wysoką zawartością chroniącego komórki resweratrolu. Na Okinawie natomiast istotna jest nie tylko jakość tego, co na talerzu, ale przede wszystkim ilość. Dieta mieszkańców Okinawy obfituje w algi, soję i zieloną herbatę, a dewizą jest Hara Hachi Bu, czyli „zjedz tylko tyle, by się nasycić się”.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Bernd Kleine-Gunk, Anna Cavelius, Tanja Dusy

 • Liczba stron: 

  128

 • Wymiary: 

  170x200

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-65835-87-1

 • Rok wydania: 

  2020

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...