Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-611-1
Autor: Mary C. Neal
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788373776111
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

'

Wprowadzenie do książki

Do nieba i z powrotem

Śmierć, niebo, aniołowie i powrót do życia. Prawdziwa historia lekarza chirurga

  Wbrew temu, co mogłoby nam się wydawać, Bóg oraz jego anielscy wysłannicy są obecni i aktywni w dzisiejszym świecie, a ich zaangażowanie i działania, choć zdarzają się tak często, są wydarzeniami niezwykłymi w swojej naturze.    Chociaż wiodę całkiem przeciętne życie, miałam zaszczyt doświadczyć boskiej interwencji w bardzo zauważalny i namacalny sposób. Jedno z tego typu doświadczeń miało miejsce 14 stycznia 1999 roku w czasie wakacji, które spędzałam z mężem w Ameryce Południowej. W trakcie spływu kajakowego miałam wypadek, utknęłam pod wodospadem i utonęłam. Umarłam i poszłam do nieba. Po krótkiej nieobecności, powróciłam do ziemskiego życia i swojego ciała, które wyglądało jednak inaczej, niż gdy je opuszczałam. Miałam złamane w kilku miejscach nogi, cierpiałam także z powodu poważnych problemów z płucami. Przez miesiąc byłam przykuta do szpitalnego łóżka, przez kilka kolejnych do wózka inwalidzkiego, a do swojej pracy w charakterze chirurga ortopedy wróciłam dopiero po ponad sześciomiesięcznej przerwie.
   Wiele osób opisuje mój wypadek jako przerażający i tragiczny. Ja traktuję go jako największy dar, jaki kiedykolwiek otrzymałam. Wszystkie zapoczątkowane przez niego wydarzenia, w tym mój powrót do zdrowia, według mnie, można rozpatrywać tylko i wyłącznie w kategorii cudu. Nie tylko dostąpiłam zaszczytu odwiedzenia nieba, ale mogłam także doświadczyć cudowności boskiego świata i rozmawiać z Jezusem jeszcze kilka tygodni po powrocie do ziemskiego życia.
   Dzięki temu niezwykłemu doświadczeniu znalazłam odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące ludzkiego życia: „Co dzieje się z nami po śmierci?”, „Dlaczego żyjemy?”, „Dlaczego dobrych ludzi spotykają złe rzeczy?”. Zrozumiałam też słowa apostoła Piotra z Pierwszego Listu do Koryntian (1 Kor 13), że spośród wiary, nadziei i miłości, najważniejsza jest miłość. Już przed wypadkiem miałam powody ku temu, aby wierzyć w cuda, jednak podróż do nieba i z powrotem sprawiła, że moja wiara zamieniła się w pewność, a nadzieja nabrała kształtów przekonania. Moja miłość natomiast, pozostała tak samo głęboka i niezachwiana.
   Jednym z wielu powodów powrotu na ziemię była potrzeba podzielenia się moją historią z innymi, chciałam pomóc im odnaleźć drogę do Boga. Niedługo po wypadku, na bardzo wczesnym etapie rekonwalescencji, zostałam poproszona o podzielenie się swoją historią z kilkoma osobami z mojej społeczności, które następnie opowiedziały tę historię swoim rodzinom i przyjaciołom. Z czasem, kiedy moja opowieść rozniosła się po kraju, często zdarzało mi się spotykać ludzi, którzy mówili o wielkim wpływie, jaki wywarła ona na życie tych, którzy ją usłyszeli. Dzieląc się nią zrozumiałam, że tak naprawdę nie należy ona do mnie, ale do Boga i jego wolą jest przekazanie jej jak największej liczbie osób. Jak dotąd dala ona początek wielu dyskusjom i niejednego zainspirowała, nierzadko też pod jej wpływem ludzie odnawiali swoją wiarę i relację z Bogiem. Wielu osobom pomogła wyzbyć się lęku przed śmiercią i obudzić chęć do życia. Ponadto pogłębiła ich wiarę oraz dała nadzieję na przyszłość.

Szlachectwo zobowiązuje:
Zaszczyt pociąga za sobą odpowiedzialność


   Prawdą jest, iż Bóg nie wkłada w nasze ręce lampy po to, abyśmy umieścili ją w szafie lub schowali pod łóżkiem. Każdy z nas otrzymuje lampę, aby nieść światu światło, które, jak wiadomo, zawsze rozprasza ciemność. Szczerze wierzę, iż jeśli moja historia przybliży do Boga co najmniej jedną osobę, to warto było ją spisać.
   Dlatego właśnie, opisałam swoje doświadczenie oraz związane z nim przemyślenia.
   Gdy pisałam książkę Do nieba i z powrotem, nie wiedziałam i nie mogłam wiedzieć, że nieodparta potrzeba jak najszybszego jej ukończenia, którą odczuwałam cały czas w trakcie jej pisania, również została zesłana mi przez Boga. Jak się miało później okazać, moja historia miała swój dalszy ciąg...

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Mary C. Neal

 • Tytuł oryginału: 

  To Heaven and Back: A Doctor's Extraordinary Account of Her Death, Heaven, Angels, and Life Again: A True Story

 • Liczba stron: 

  216

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-611-1

 • Tłumacz: 

  Magdalena Witek

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...