Kamica Żółciowa
Wczytuję dane...
KOD: 83-88872-20-6
Autor: Anna Kuczanskaja
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Interspar

Wprowadzenie do książki

Kamica żółciowa

     Zanim przedstawimy recepty proponowane przez współczesnych fitoterapeutów i uzdrowicieli oraz dawne sposoby leczenia opisywane w starych książkach - musimy jeszcze raz przypomnieć o tym, że skutki niewłaściwego postępowania w przypadku dolegliwości spowodowanych kamicą żółciową, mogą być bardzo smutne. Zresztą żadnych dolegliwości nie należy lekceważyć. Ostatnio zainteresowanie naturalnymi sposobami leczenia znacznie wzrosło. Jednak, aby wyleczyć chorobę, trzeba ją przede wszystkim właściwie zdiagnozować, a to jest możliwe jedynie przy pomocy aparatury medycznej. Po drugie, trzeba dobrać odpowiednie preparaty i dokładne dawkowanie, zależne od stanu zdrowia, wieku i chorób, które przeszliśmy - a to wszystko może zrobić tylko lekarz. Dlatego też nie przedstawiamy tu, na przykład, sposobu leczenia proponowanego przez wielu autorów książek o uzdrawianiu, polegającego na oczyszczaniu organizmu za pomocą dużych dawek soku z cytryny i oleju z oliwek. Przeprowadzenie takiego „oczyszczania” nie jest bezpieczne nawet w obecności doświadczonego specjalisty - według danych pogotowia ratunkowego metoda ta często doprowadza do zejścia śmiertelnego. W wielu poradnikach medycyny ludowej możemy spotkać się z podobnie niebezpiecznym sposobem usuwania kamieni z woreczka żółciowego. Rzecz w tym, że rady publikowane w takich podręcznikach, brane są najczęściej ze starych książek, pisanych w czasach, gdy w medycynie nie było jeszcze ani współczesnej aparatury, ani najnowszych metod diagnostycznych - ludzie posługiwali się tym, co było pod ręką. Nie oznacza to jednak, że wszystkie bez wyjątku środki były bezpieczne. Należy także wziąć pod uwagę to, że znachorzy i zielarze w dawnych czasach posiadali także sporo innej wiedzy. Poza tym posługiwali się też sugestią - często w celu wyleczenia pacjenta wprowadzano go w stan transu. Prawdopodobnie tym tłumaczy się fakt, że czasami ludowe przepisy radzą zupełnie wyraźnie stosowanie środków narkotycznych. Dziwne jest tylko, że współcześni autorzy zupełnie beztrosko powielają te „pożyteczne” rady, dotyczące wywarów z nasion konopi gotowanych w mleku. Przepis ten jest przedstawiany we współczesnych poradnikach medycyny ludowej jako środek stosowany w celu wyprowadzenia kamieni żółciowych, chociaż jest tak toksyczny, że nawet nie może być mowy o zastosowaniu go u ludzi w młodym wieku i w doskonałym zdrowiu, nie mówiąc o ludziach starszych, a tym bardziej chorych. Oczywiste jest, że w dawnych czasach lekarze wykorzystywali środki narkotyczne i oszałamiające w celu znieczulenia i usuwania skurczów. Jest to zresztą zrozumiale - nie mieli innych lekarstw, a jeżeli u pacjenta zaczynał się atak kolki wątrobowej, leczenie rozpoczynano od podręcznych środków.    Kamica żółciowa należy do rodzaju chorób leczonych chirurgicznie i powinna być leczona odpowiednimi metodami. Jedyne co możemy zrobić samodzielnie, to zapobiegać jej powstawaniu.
   I naturalnie, każdy z nas powinien uważnie obserwować stan własnego zdrowia oraz stosować podstawowe, elementarne środki zapobiegające zakłóceniom w wydzielaniu i odpływie żółci - a wtedy niebezpieczeństwo powstania kamicy żółciowej wydatnie się zmniejszy. W naszej książce przedstawiamy recepty na preparaty, które możemy przygotować sami z powszechnie znanych wszystkim roślin, rosnących w naszych lasach, na polach i działkach.
   Preparaty te działają w sposób łagodny i nieszkodliwy. Jednak nawet ich nie należy przyjmować w okresie zaostrzenia choroby, gdy kamień daje znać o sobie ostrym bólem - w takim przypadku trzeba niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Anna Kuczanskaja

 • Tytuł oryginału: 

  Železno-kamennaâ bolezn

 • Liczba stron: 

  96

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-88872-20-6

 • Tłumacz: 

  Maria Kołodziej

 • Rok wydania: 

  2003

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...