Wczytuję dane...
KOD: 978-83-929031-5-4
Autor: Paramahamsa Prajnanananda
EAN: 9788392903154
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Alfaton

Wprowadzenie do książki

Kamyki ze stawu

Mark Twain powiedział:

„Indie są kolebką rodzaju ludzkiego, miejscem narodzin mowy ludzkiej, matką historii, babką legendy prababką tradycji. Nasze najbardziej wartościowe i najbardziej pouczające materiały w historii człowieka cenione są jedynie w Indiach”.


   Jako dziecko wychowane na wsi w Indiach, w towarzystwie członków rodziny, bliskich sąsiadów i krewnych, miałem okazję spędzić wiele czasu, słuchając ich cudownych opowiadań. Bardzo cenię fakt, że moja matka była znakomitą gawędziarką; ponieważ w dzieciństwie dużo chorowałem i miałem trudności z zasypianiem, każdego wieczora opowiadała mi bajkę, by pomóc mi zasnąć. Słuchanie jej opowiadań stało się codziennym zwyczajem. Nadal zdumiewa mnie, że była tak bogatym źródłem opowieści, ponieważ nigdy nie lubiłem słuchać tego samego po raz drugi.

   Uwielbiałem również opowiadania z moich szkolnych podręczników, które były na wysokim etycznym poziomie i wywierały na mnie ogromne wrażenie. Później, gdy podążałem swą duchową ścieżką, odkryłem, że Śri Ramakriszna Paramahamsa wykorzystywał przypowieści w swych naukach. Można również znaleźć podobne przykłady w czterech Ewangeliach w Biblii. Jezus również stosował przypowieści jako znakomitą metodę nauczania. Opowiadania i przypowieści mogą pomóc nam zrozumieć zawiłości prawdy duchowej w prosty przejrzysty sposób.

   Opowiadania przedstawione tutaj w prosty sposób ujawniają tajemnice i wywołują głęboki wpływ na umysł i pamięć. Są bardzo stare - szczerze mówiąc, nikt nie wie, kim byli ich autorzy, powstały w czasach starożytnych, były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tradycyjnie w Indiach babcie snuły opowieści swym wnukom jeszcze w czasach, gdy nie było książek ani innych form przekazu. Opowiadania o zbliżonej treści można znaleźć w różnych krajach i kulturach. Opowiadania i przypowieści anonimowych autorów są skarbem ludzkości.

   Kamyki ze stawu: Ponadczasowe opowieści mądrości duchowej to kolekcja opowiadań i anegdot przekazywanych podczas wykładów i dyskursów, które odbywały się w różnych miejscach z różnych okazji. Zamysłem tej książki jest zachęcenie do stworzenia sobie bodźca do rozsmakowania się i polubienia głębokiej duchowej prawdy, która stanowi o zrozumieniu ludzkiego życia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Paramahamsa Prajnanananda

 • Tytuł oryginału: 

  Pebbles from the Pond. Timeless Wisdom Tales

 • Liczba stron: 

  399

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-929031-5-4

 • Tłumacz: 

  Aleksander Berdowicz

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...