Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60280-64-5
Autor: Paramahamsa Jogananda
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Centrum

Wprowadzenie do książki

Szepty wieczności. Ksiaga modlitw spełnianych i

   Szepty Wieczności Paramahamsy Joganandy nauczają nas modlitwy do Naszego Niebiańskiego Ojca poprzez żądanie zamiast żebrania, by w ten sposób nie ograniczać się do praw żebractwa. Autor na początku wyjaśnia, dlaczego nie wszystkie modlitwy są wysłuchiwane. Syn może zażądać wszystkiego, co jest własnością ojca, a żebrak uczynić tego nie może. To dlatego autor mówi nam, że aby żądać, najpierw musimy sobie uświadomić naszą zapomnianą tożsamość    z Ojcem poprzez głęboką medytację, a poprzez właściwe życie musimy stale pamiętać, że Bóg stworzył nas na Swoje podobieństwo.
   Ta święta księga pokazuje nam, jak wskrzesić martwe, staromodne modlitwy i poprzez ich żywe cechy otrzymywać odpowiedzi od cichego Wszechmogącego. Zamiast ciągłego odklepywania martwych modlitw, uczmy się napełniać je bosko-natchnioną miłością.
   Nauczono nas, by unikać dwóch skrajności - egoistycznego zarządzania samym sobą i ślepej, pasywnej zależności od Boga. Ta książka naucza nas, jak używać naszej własnej, danej nam przez Boga woli i koncentracji, kierowanej nie przez ego, lecz przez Boga, tak by przemienić nasze życie w sukces, w każdej dziedzinie. W związku z tym autor pisze: „Będę rozważał, będę decydował, będę działał; lecz to Ty prowadź moje rozważania, wolę i działania w kierunku właściwym, w tym, w którym powinienem podążać". Modlitwy zawarte w tej księdze służą przybliżeniu Boga poprzez opis uczuć, które wyłaniają się z rzeczywistego kontaktu z Bogiem. Bóg wyrażany jest tu jako coś zdefiniowanego i namacalnego. Kosmiczny Idol jest nadzwyczajnym pomysłem Nieskończoności, aby Niewidzialne stało się skończone, namacalne i widzialne. Przyroda, człowiek, umysł i wszystkie obiekty widzialne zostały użyte jako materiał do zbudowania ogromnego Boskiego Idola, na którym łatwo możemy się skoncentrować.
   Wyznawcy wszelkich religii mogą pić z tej fontanny uniwersalnych modlitw. Te inwokacje są odpowiedzią dla nowoczesnego naukowego umysłu, poszukującego Boga w sposób inteligentny. Ta książka jest źródłem różnorodności modlitw, które dają nam szansę wyboru tej jednej, najbardziej właściwej i pomocnej w określonej potrzebie.
  Chciałabym również wyrazić moją skromną prośbę do czytelnika w następujących słowach:
   Nie przelatuj zwykłym, pospiesznym, intelektualnym czytaniem ponad kopalniami urzeczywistnienia ukrytymi pod glebą słów tej świętej księgi. Lecz, jak pisze autor, codziennie i systematycznie wkuwaj się coraz głębiej kilofem uważnego, pełnego medytacji i czci studiowania; odnajdziesz wówczas ten bezcenny klejnot Samourzeczywistnienia.

Amelita Galli-Gurci

Od tłumacza

   Szepty Wieczności to księga niezwykła. Tłumacząc ją przez osiem miesięcy, doświadczałem wielu pięknych zjawisk mających z nią związek. Ponieważ została napisana ponad 60 lat temu, język używany przez autora jest obecnie w dużym stopniu językiem archaicznym, przez co wielokrotnie trudno mi było odkryć znaczenie metafor zbudowanych z fraz i słów dziś już prawie nieużywanych i niezdefiniowanych w słownikach. Jednak w jakiś magiczny sposób ich polskie wersje w ciągu kilku minut lub godzin same do mnie przychodziły z różnych źródeł. Czułem, jakby sam Jogananda przynosił mi je na tacy, ukrywając się pod postaciami natchnienia, fragmentów zdań z różnych książek, filmów, wypowiedzi innych ludzi albo w ostateczności sugestii osób przeze mnie zapytanych. Dotyk Joganandy czułem nie tylko w kontekście pracy nad tą książką, lecz również w wielu innych, wydawałoby się błahych sytuacjach życiowych, co stanowiło dla mnie dowód, że Jego słowa są prawdziwe nie tylko na papierze, ale i w codzienności życia.
    Źródło Szeptów Wieczności jest dokładnie takie jak w tytule. Zdania tej księgi nie pochodzą z umysłu autora, pochodzą ze znacznie wyższej płaszczyzny zrozumienia. Sam umysł nie mógłby stworzyć czegoś takiego. Dlatego czytający szybko zauważy, że zanurzanie się w słowach tej księgi automatycznie tak zmienia stan jego świadomości, aby mogły zostać prawidłowo wchłonięte i zasymilowane na poziomie świadomości, do którego są przeznaczone. Tak jak umysł nie jest źródłem tych słów, tak samo umysł ich nie pojmie. Podczas lektury, wejście w medytację staje się jakby zjawiskiem automatycznym, czymś, czemu wystarczy się poddać i spijać jak z kielicha miododajnego kwiatu. Te modlitwy-żądania, pieśni i wiersze Paramahamsy Joganandy stanowią rzadkie narzędzie przyspieszenia wzrostu i głębszego zrozumienia samego siebie, a tym samym Boga. Możesz je traktować jako źródło większego natchnienia w chwilach entuzjazmu albo jako balsam dla duszy w trudniejszych okresach życia. Tak czy inaczej, jest to księga, której kolejne warstwy inspiracji i zrozumienia możesz odkrywać przez wiele lat.
   Szepty Wieczności to dzieło ponadczasowe, tó dzieło, które uchyla nam rąbka tajemnicy wieczności, nie tylko poprzez jej szersze zrozumienie, ale poprzez popychanie nas ku coraz głębszemu jej doświadczaniu. Stosowane przez autora metaforyczne, niedefiniowal-ne jednoznaczne dwuznaczności potrafią tak skutecznie zakłopotać umysł, że go wznoszą tam, gdzie myśl już nie sięga.
   Autor, będąc urzeczywistnionym Mistrzem, nie tylko postrzega Boga z punktu widzenia człowieka, lecz również postrzega człowieka z punktu widzenia Boga. W ten sposób doskonale rozumie i wyjaśnia nam, w jaki sposób powinniśmy z    Bogiem obcować i z Nim rozmawiać, aby nasza komunikacja była w pełni usłyszana i abyśmy w pełni usłyszeli, co On/Ona chce nam przekazać. Stawia nas to w pozycji partnera i współtwórcy, a nie podległego służącego. Burzy to w nas utarte paradygmaty i stare, bzdurne koncepcje o Bogu, a buduje głębsze zrozumienie, empatię i w efekcie poczucie jedności z Bogiem. Wynikiem takiego coraz pełniejszego przejawiania boskiej mądrości w sobie jest spokojniejsze płynięcie z nurtem rzeki życia, przejawy synchronii w codzienności życia i coraz więcej dotyków „palca bożego" w najmniej spodziewanych chwilach. Stąd właśnie podtytuł: Księga modlitw spełnianych.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Paramahamsa Jogananda

 • Tytuł oryginału: 

  Whispers from Eternity: A Book of Answered Prayers

 • Liczba stron: 

  270

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60280-64-5

 • Rok wydania: 

  2017

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...