Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-001-0
Autor: Helena Żuk
EAN: 9788373770010
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Karty cygańskie. Interpretacja, symbolika, wróżenie

EGZEMPLARZ EKSPOZYCYJNY
Uszkodzenia obejmują:

 • zabrudzenia
 • otarcia i zmatowienia okładki
 • zagięcia i zbicia rogów
 • wgniecenia brzegów okładki

Uszkodzenia nie wpływają na czytelność tekstu.

   Karty Cygańskie uczą życia, przygotowują do zaakceptowania prawa przemienności, do pogodzenia się z tym, co jest nieuchronne i na co ludzkość nie ma wpływu. Nie jest to jednak smutna rezygnacja, lecz uznanie praw natury, praw narodzin i umierania. Praw życia i śmierci. Ale także nauka radości, optymizmu i wiary w to, że nad wszystkim, co dzieje się tu na Ziemi, czuwa Boskie Oko Opatrzności. Człowiek nie rodzi się po to, aby się umartwiać, lecz żeby cieszyć się i korzystać z życia. Znajdować tu na Ziemi radość każdego dnia, a każde doświadczenie, dobre czy złe, spełnia swą rolę, ma swój cel i przygotowuje nas do wykonania zadania, jakie zostało nam powierzone i do którego zmierzamy.
   Dla tych właśnie przyczyn wybrałam Karty Cygańskie, i jeszcze dlatego, że je po prostu - tak zupełnie, zwyczajnie - lubię. A najbardziej lubię posługiwać się nimi, gdy wróżba dotyczy spraw uczuciowych. Już słowa klucze, dopisane do każdej z kart, wystarczą do szybkiej odpowiedzi interpretacyjnej w oparciu o skojarzenia znaczeń tych właśnie słów.
   Praca z tymi kartami sprawia mi wiele przyjemności. Nawet w beznadziejnych sprawach, dotyczących zdrad lub utraty bliskiej osoby, uda mi się znaleźć coś, co nieodmiennie wywoła, być może pierwszy od dłuższego czasu, uśmiech na twarzy osoby pytającej. I wtedy wiem, że na blokadzie zbudowanej ze smutku, rozpaczy lub goryczy pojawiło się pierwsze pęknięcie i maleńki promyk światła dotarł do oblodzonego żalem serca -i to jest sukces tych, wydawałoby się skromnych, kart.
   Jest to wspaniałe uczucie, kiedy po zakończeniu wróżby dostrzegam, że osoba, która przyszła pochylona, z głową ukrytą między ramionami, wychodząc ma postać wyprostowaną i wysoko uniesioną głowę. Nie zawsze osiągam taki wynik po pierwszej wizycie, chociaż często tak właśnie się zdarza.
   Nie wiem czy potrafiłabym tego dokonać innymi kartami, być może tak. Choć na pewno kosztowałoby mnie to dużo więcej wysiłku. Często zastanawiam się, jak radziłam sobie, gdy nie znałam jeszcze wspaniałych Kart Cygańskich. Dziś już wiem, że bez nich byłoby mi bardzo smutno. Dlatego nigdy z nimi się nie rozstanę. Leżą sobie obok kart Tarota i kart klasycznych, zawsze gotowe do przyjścia mi z pomocą. Wystarczy, że wezmę je do rąk i poczuję ich ciepło, a już wiem, że mnie nie zawiodą, że wspólnie poradzimy sobie z problemem, który zawisł nad stolikiem, i wiem, że osoba pytająca odejdzie z iskierką nadziei na jutro.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Helena Żuk

 • Liczba stron: 

  248

 • Wymiary: 

  140x200

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-001-0

 • Rok wydania: 

  2007

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...