Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61004-12-7
Autor: Andrzej Szymański
EAN: 9788361004127
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Dom na wsi

Wprowadzenie do książki

Kuracje oczyszczające

  Przedstawiany Czytelnikom poradnik dotyczy często zaniedbywanej, lecz niesłychanie ważnej kwestii, związanej bezpośrednio z zachowaniem dobrego stanu zdrowia.
  Oczyszczanie organizmu z resztek przemiany materii pozostawiamy odpowiednim narządom, nie zdając sobie sprawy, że z takich lub innych przyczyn nie radzą sobie one z tak odpowiedzialnym zadaniem.   Zaburzenia w ich pracy wywoływane są zazwyczaj przebytymi niegdyś dolegliwościami, które nie zostały w sposób ostateczny usunięte i zamieniły się w dolegliwości przewlekłe. Takie właśnie pozostałości po przebytych chorobach dają o sobie najczęściej znać nie tylko w postaci trwałych zaburzeń przemiany materii, lecz głównie wadliwego funkcjonowania narządów (nerki, skóra, wątroba), odpowiedzialnych za usunięcie z organizmu grożących mu zatruciem resztek metabolicznych.
   Zaburzenia metabolizmu, czyli przemiany materii, prowadzą często do całkowitego lub częściowego zatrzymania rozpadu białka i gromadzenia się w komórkach takich szkodliwych substancji, jak: mocznik, kwasy moczowe, kreatyna, amoniak, wapń, fosforany, sód, a także rozmaitych kwasów organicznych.
  W medycynie naturalnej zawsze podkreślano ogromny wpływ odżywiania na przebieg metabolizmu. Przyjmowanie nadmiernej ilości, zwłaszcza zbyt kalorycznych pokarmów, prowadzi do najrozmaitszych schorzeń wtórnych. Schorzenia takie mogą objawiać się otyłością, wychudzeniem, bólami stawów, kości, mięśni, nerwów, brakiem snu lub sennością, uczuleniem na pewne pokarmy, zapachy, zaburzeniami w ukrwieniu i utlenianiu oraz pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego.
   Zabiegi oczyszczające organizm należy przeprowadzać, także profilaktycznie wiosną i jesienią, w postaci kuracji siedmiodniowych. W przypadku rozwiniętych i zaawansowanych dolegliwości, kuracje można, a nawet należy przeprowadzać w dwóch rzutach siedmiodniowych, z 3-4-dniową przerwą pomiędzy nimi.

Szczegóły

 • Autor: 

  Andrzej Szymański

 • Objętość: 

  212

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-61004-12-7

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy