Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-332-1
Autor: Jim Masterson, Stefanie Reinhold
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Wprowadzenie do książki

Metoda Mastersona. Terapia manualna koni

Rewolucyjna metoda usuwania bólu, napięć i stresu

   Ponieważ moim głównym celem była poprawa ruchomości stawów i możliwości ruchowych koni, a nie praca nad samymi mięśniami, zacząłem do tej metody niwelowania napięć w ciele wprowadzać także ruch. Przekonałem się, że jeśli nie przekraczam pewnych granic, a tym samym nie wywołuję u konia oporu i odruchu przeciwstawiania, jestem w stanie zlokalizować w jego ciele napięcia, a następnie mogę poprosić o ruch w sposób, który pozwala koniowi te napięcia usunąć. Kiedy do tego dochodziła zwierzę poprzez widoczne sygnały, takie jak: powtarzające się ziewanie, parskanie, chrapanie, przewracanie trzeciej powieki, pokazywało mi, że pozbywa się napięć Taka forma komunikowania się z koniem okazała się nie tylko przyjemna, lecz także skuteczna.

   Obecnie prowadzę seminaria i kursy na terenie Stanów Zjednoczonych i w Europie. Zainteresowanie nauką odczytywania sygnałów koni zbiegło się z zyskującymi obecnie popularność zasadami naturalnego jeździectwa i szkoleniami opartym, na niewywoływaniu u koni odruchów przeciwstawiania. Zainteresowanie jeźdźców, dążących zarówno do polepszenia wyników sportowych, jak i poprawy relacji z końmi, spowodowało opracowanie dwóch ścieżek nauczania metody Mastersona jednej dla właścicieli i miłośników koni oraz drugiej, zawodowej, dla terapeutów i masażystów pragnących nauczyć się metody    Mastersona i włączyć ją do swoje praktyki. Ta książka jest wprowadzeniem do obu tych podejść. Kiedy zrozumiesz i poznasz podstawowe zasady wykorzystywania reakcji zwierzęcia, będziesz mógł stosować zaprezentowane tu techniki na całym ciele konia. Można ich używać w zależności od specyficznych potrzeb danego zwierzęcia lub po prostu w celu poprawy komunikacji i zbudowania zaufania.
   Metoda Mastersona jest czymś, co robisz wraz z koniem, a nie czymś, co robisz koniowi. Bez względu na to, czy chcesz posiąść jak największą wiedzę na temat koni, aby w ten sposób wyrazić wdzięczność wobec tych wspaniałych stworzeń, czy jesteś jeźdźcem, któremu zależy na osiąganiu lepszych wyników sportowych, czy też specjalistą w dziedzinie terapii koni — łatwo możesz opanować zasady metody Mastersona. Skorzystasz z tego zarówno ty, jak i twój koń.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jim Masterson, Stefanie Reinhold

 • Tytuł oryginału: 

  Beyond Horse Massage: A Breakthrough Interactive Method for Alleviating Soreness, Strain, and Tension

 • Liczba stron: 

  240

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7579-332-1

 • Tłumacz: 

  Beata Fiłonowicz

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...