Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62445-14-1
Autor: Matthew McKay, Kim Paleg, Patrick Fanning, Dana Landis
Dostępność: 1 dni
EAN: 9788362445141
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: MiND

Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek:
• Być naprawdę złym na swoje dziecko?
• Krzyczeć na nie, klepnąć je lub stracić kontrolę nad sobą?
• Czuć się potem winnym i zniechęconym?
• Postanowić od tej pory za wszelką cenę zachowywać spokój?
• A mimo to wciąż czuć w sobie złość na dziecko?

Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi „tak" - ta książka jest dla ciebie.
Jest ona rezultatem dwuletnich badań z udziałem dwustu osiemdziesięciu pięciu rodziców - zwykłych rodziców, takich jak ty, wychowujących dzieci, które potrafią wyprowadzić z równowagi, mniej więcej tak samo jak twoje. Dzięki tym badaniom możemy dokładnie opisać, kiedy i jak rodzice złoszczą się na dzieci, podać najczęstsze przyczyny ich złości i najlepsze sposoby radzenia sobie z nią.
Na bazie wyników naszych studiów połączonych z innymi badaniami psychologicznymi stworzyliśmy nasz Plan Kontroli Złości. Pozwala on zmienić sposób myślenia, sposób postępowania i komunikowania się tak, żeby odnaleźć równowagę, spokój, miłość i współdziałanie z dzieckiem bez złości.

Wszyscy rodzice złoszczą się na dzieci

Bycie rodzicem to ciężka praca. Byłoby z tym dość roboty, nawet gdybyśmy nie mieli innych zajęć. Tymczasem każdy rodzic dźwiga na sobie odpowiedzialność za wiele różnych spraw. Nic więc dziwnego, że kiedy każda z nich ciągnie w swoją stronę, czujemy się spięci i wybuchamy złością. Badania pokazują, że uczucie złości stanowi problem dla dużego odsetka rodziców. Ponad połowa uczestników pewnego badania przyznała, że zdarzyło się im stracić panowanie nad sobą i uderzyć swoje dziecko „naprawdę mocno". Czterdzieści procent natomiast wyraziło obawę, że byliby zdolni do takich zachowań. W naszym badaniu dwie trzecie rodziców przyznawało się do uczucia złości, które popychało ich do krzyczenia na swoje dziecko średnio pięć razy w tygodniu. Byli to normalni rodzice normalnych dzieci, a jednak większość z nich przeżywała intensywne ataki złości prawie codziennie. Same te liczby są już wystarczająco niepokojące. A jednak trzeba do tego dodać jeszcze to, co stwierdzili w swoich badaniach Juergen Korbanka i Matthew McKay: im więcej krzyku, gróźb i przemocy w zachowaniu rodziców, tym mniej emocjonalnego wsparcia otrzymują dzieci. Innymi słowy, im więcej złości w rodzicach, tym więcej zagubienia i frustracji u dzieci.

Złość prowadzi do wzrostu przemocy fizycznej

Narodowe badanie przemocy w rodzinie z 1985 roku wykazało, że dziewięćdziesiąt procent rodziców w Stanach Zjednoczonych stosuje kary fizyczne względem dzieci w wieku dwóch lat. Jeśli wydaje się to szokujące, proszę zauważyć, że w 1965 roku jedna czwarta niemowląt do szóstego miesiąca życia dostawała klapsy, a prawie połowa półrocznych niemowląt była karana fizycznie.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Matthew McKay, Kim Paleg, Patrick Fanning, Dana Landis

 • Tytuł oryginału: 

  When Anger Hurts Your Kids: A Parent's Guide

 • Liczba stron: 

  197

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-62445-14-1

 • Tłumacz: 

  Dariusz Syska

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...