Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62829-16-3
Autor: Harvey Karp
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788362829163
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Mamania

Wprowadzenie do książki

Najszczęśliwsze dziecko w okolicy

Dlaczego nowe wydanie książki Najszczęśliwsze dziecko w okolicy?

   Odkąd napisałem tę książkę, rozmawiałem z tysiącami rodziców, dziadków, edukatorów i pracowników opieki zdrowotnej w całym kraju. Ich pytania i konstruktywna krytyka pomogły mi jeszcze bardziej uprościć stosowanie proponowanego przeze mnie podejścia.
   To nowe, ulepszone wydanie wypełnione jest świeżymi przykładami i ilustracjami. Jest również lepiej zorganizowane i szybciej przechodzi do rzeczy, aby pomóc zajętym rodzicom wprowadzić rady w czyn... natychmiast! Oto, czego się nauczysz:

   Część pierwsza: Podstawy relacji dziecko/rodzic. Pierwsza część książki Najszczęśliwsze dziecko w okolicy tłumaczy, dlaczego małe dzieci zachowują się w sposób, który może być dla nas bardzo, bardzo ciężki. Opowiem, dlaczego twoja rola nie polega na byciu szefową cgy kolegą twojego małego dziecka, lecz raczej na byciu ambasadorem (ambasadorzy to dyplomaci, którzy zręcznie budują wspaniałe związki w oparciu o pełne szacunku słowa i jasne stawianie granic).
    Część druga: Podstawy komunikacji z dzieckiem. W tej części poznasz dwie kluczowe umiejętności potrzebne do stania się najlepszym ambasadorem/rodzicem w okolicy: Zasada Fast- Food (kluczowa w nawiązaniu kontaktu z każdym, kto jest zdenerwowany) oraz „Dziecięcy” (prosty sposób na przetłumaczenie wszystkiego, co chcesz powiedzieć, na naturalny język małego dziecka).
    Część trzecia: Podstawy zachowania. W trzeciej części książki poznasz kilka naprawdę efektywnych sposobów na zwiększenie dobrych zachowań swojego dziecka („zielone światło”), przystopowanie irytujących zachowań („żółte światło”) oraz natychmiastowe wstrzymanie zachować nieakceptowalnych („czerwone światło”).
   Część czwarta: Jak mam sobie z tym poradzić? Na koniec zaprezentuję, w jaki sposób wykorzystać podejście Najszczęśliwszego dziecka w rozwiązywaniu codziennych wyzwań, takich jak napady złego humoru, strachy, opór, lenistwo, gryzienie, brak apetytu i wiele więcej.

    W książce Najszczęśliwsze dziecko w okolicy znajdziesz wiele efektywnych porad dla rodziców, z których część prowadzi do natychmiastowej poprawy! Wybierz te, które wydają ci się być najbardziej sensowne i - to najważniejsza część - spróbuj stosować je kilka razy dziennie przez tydzień lub dwa. Praktyka czyni mistrza. Dzięki praktyce zbudujesz pewność siebie i sukces swój i swojego dziecka. Krok po kroku, gdy zaczniesz czuć się bardziej kompetentny i efektywny, razem ze swoim dzieckiem zaczniecie tworzyć związek pełen zabawy, szacunku i troski.
    Jestem podekscytowany, gdy zapraszam cię do lektury o tym, jak pomóc twojemu cudownemu, małemu dziecku stać się najszczęśliwszym dzieckiem w okolicy. Uwaga: Zalecam rozpoczęcie stosowania podejścia opisanego w tej książce, gdy twoje dziecko osiągnie wiek dziewięciu miesięcy. Wczesny start, gdy twoje dziecko jest jeszcze małe, pozwoli ci zapobiec wielu problemom zanim się pojawią. Nawet jeśli zaczniesz lata później, zapewniam, że podejście Najszczęśliwszego dziecka pomoże ci każdego dnia - długo po czwartych urodzinach twojego dziecka. Prawda jest taka, że rodzice nierzadko mówią mi, że opisane tu umiejętności poprawiły ich związki ze starszymi dziećmi, przełożonymi, sąsiadami... a nawet z ich własnymi rodzicami.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Harvey Karp

 • Tytuł oryginału: 

  The Happiest Toddler on the Block

 • Liczba stron: 

  278

 • Wymiary: 

  155x210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-62829-16-3

 • Tłumacz: 

  Marta Paciorkowska, Anna Rosiak

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...