Odżywianie I Zdrowie Według Sathya Sai Baby
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7191-964-0
Autor: Gerard Satvic
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Odżywianie i zdrowie według Sathya Sai Baby

   W tej niewielkiej książeczce znalazły się słowa i cytaty Sathya Sai Baby, zaczerpnięte z innego mojego opracowania Know Thyself, the Gateway to physical, mental and spiritual Health, Sathya Sai Baba Messa-ges in His own Words, w którym podawałem dokładne źródła wszystkich cytatów.
   Mam nadzieję, że dołączony do tekstu Dodatek pomoże czytelnikom przestawić się na pożywienie sat-twiczne i oczyścić ciało z trucizn.
   Wspomniane trucizny dostają się do krwi, wywołując wszelkiego rodzaju komplikacje i problemy zdrowotne. Poza tym, przez lata złego odżywiania, system pokarmowy większości ludzi uległ degeneracji i nie jest już w stanie trawić surowych pokarmów. Tak więc, najlepiej przestawiać się na pożywienie sat-twiczne krok po kroku. Niektórzy potrafią przestawić się z dnia na dzień. Inni potrzebują na to miesięcy a nawet lat.
   Radziłbym, zwłaszcza osobom schorowanym, by najpierw zasięgnęły rady lekarza lub lekarza medycyny naturalnej. Tak czy inaczej, każdy powinien zorientować się samemu i wybrać dla siebie to, co najlepsze. Dotyczy to przede wszystkim dzieci, które nie uskarżają się na żadne problemy zdrowotne. Powinny jak najwcześniej zacząć jadać pokarmy sattwiczne.
   Najlepszym sposobem na odzyskanie i utrzymanie zdrowia fizycznego, umysłowego i duchowego jest kierowanie się szacunkiem wobec Boga i stosowanie czterech „leków" Sri Sathya Sai Baby. / Cztery „leki" Sri Sathya Sai Baby:

 • Wyciszyć się, zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie (panowanie nad zmysłami i umysłem); ograniczyć rozmowy do niezbędnego minimum;
 • Spożywać pożywienie sattwiczne, chłonąc je wszystkimi zmysłami, przede wszystkim językiem; wykształcić właściwe nawyki żywieniowe, to znaczy podczas spożywania posiłków myśleć i odczuwać w sposób sat-twiczny; dokładnie przeżuwać pokarm; jeść powoli, z umiarem, w milczeniu, w dobrym towarzystwie, w czystym pokoju i jedynie raz lub dwa razy na dzień; pościć raz na tydzień oraz wprowadzić sattwiczne nawyki życiowe, takie jak uregulowany sen, właściwie spędzany czas wolny, odpowiednia muzyka, ćwiczenia fizyczne (spacery, jazda na rowerze) oraz słońce, świeże powietrze, czysta woda i zdrowe środowisko życia;
 • Praktykować sadhanę (starania duchowe), obejmującą: poświęcenie (bhakti joga), bezinteresowną służbę innym (sewa) lub pracę (karma joga), poszukiwanie mądrości i wiedzy duchowej poprzez zgłębianie własnego wnętrza i czytanie świętych tekstów (dżniana joga) oraz medytacje (dhjana joga), żyć według pięciu podstawowych wartości ludzkich: prawdy (satjd), właściwego postępowania (dharmd), miłości (prema), pokoju (szanti) i niekrzywdzenia innych (ahimsd) oraz unikać negatywnych emocji, takich jak gniew, strach i zdenerwowanie, a także zabiegania o rozkosze (ananda); kształcić w sobie czystość, cierpliwość i wytrwałość;
 • Śpiewać badżany (hymny na chwałę Boga) lub powtarzać imię Pana (namasmarand) i rozmawiać o chwale Boga. We właściwy sposób recytować modlitwy i śpiewać mantry. Najważniejszą z mantr jest Gajatri mantra, o której nigdy nie należy zapominać. Słuchać tylko odpowiedniej, błogosławionej muzyki.

   Pamiętajcie, że litery SSSB to inicjały imienia Śri Sathya Sai Baby. W tym miejscu chciałbym przekazać wyrazy podziękowania i wdzięczności wszystkim, bez pomocy których ta książka by nie powstała.
    Wędrujcie w Świetle Boga i niech Pan pobłogosławi Was wszystkich dobrym zdrowiem, długim życiem, pokojem, dostatkiem i oświeceniem duchowym.
   Loka samastha sukhino bhavantu
   Niechaj mieszkańcy wszystkich światów żyją w pokoju i szczęściu.
  Om namah Sziwaja
  Om chyląc czoło przed Bogiem

Gerard T. Satvic

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Gerard Satvic

 • Tytuł oryginału: 

  Satvic Food and Health: In Sri Sathya Sai Baba's Own Words

 • Liczba stron: 

  110

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7191-964-0

 • Tłumacz: 

  Monika Kubiak

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...