Wczytuję dane...
KOD: 978-83-926159-3-4
Autor: Allen Carr
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Easyway

   Przedtem nigdy nie uważałem jedzenia i przejadania się a oddzielne przejawy działania; przejadanie się było dla mnie po prostu niejako „przedłużeniem" normalnego jedzenia, które traktowałem jako skutek przesadnego zamiłowana do spożywania potraw. Jak na ironię, palacze wierzą w to, e mają problem z rzuceniem nikotyny, bo po prostu lubią palić „za bardzo". W rzeczywistości wierzą w to dlatego, że gdy nie mogą zapalić, czują się paskudnie i są nieszczęśliwi. Na podobnej zasadzie mógłbyś czuć się nieszczęśliwy i mieć paskudny nastrój, gdy nie możesz zjeść posiłku, co nie oznacza od razu, że lubujesz się w obżarstwie.
   Jedzenie sprawia ludziom przyjemność, natomiast prze-adanie się raczej nie. Przejadanie się powoduje niestrawność zgagę, wywołuje uczucie przepełnienia, zmęczenia i znużenia. Na dłuższą metę prowadzi do otyłości, odbiera zdrowie i tak dalej. Przejadanie się wywołuje w nas poczucie winy, a w końcu jest przyczyną tego, że nie możemy już w ogóle czerpać przyjemności zjedzenia.
   Bardzo ważne jest, żebyś od samego początku właściwie odróżniał normalne odżywianie się od przejadania się. To pierwsze stanowi wspaniałą przyjemność, to drugie natomiast powoduje dolegliwości zarówno podczas, jak i po posiłku, a chroniczne przejadanie się prowadzi do trwałych uszczerbków na zdrowiu i przedwczesnej śmierci. Osoby przejadające się są w pełni świadome powyższych faktów, iednak podobnie jak palacze łudzący się, że tak naprawdę palenie sprawia im przyjemność, wierzą one, że przyjemność, której doznają podczas ulegania swej słabości, rekompensuje im przykre konsekwencje. Ta przyjemność jest złudzeniem, co wyjaśnię później, a przejadający się cierpią zarówno podczas, jak i po jedzeniu... Dlatego właśnie czytasz tę książkę. Przyjmij proszę ten fakt do wiadomości!
   Wypadałoby teraz zadać pewne pytania. „Czym jest przejadanie się i jak rozpoznać, czy jem normalnie, czy już się przejadam?" Obawiam się, że słysząc słowo „przejadanie się" rozwiniesz w sobie obawę, że jesz za dużo i w rezultacie będziesz musiał zmniejszyć ilość przyjmowanych pokarmów. Gdybym zaś starał się złagodzić ten strach tłumacząc, że prawdziwym problemem nie jest to, ile jesz, ale raczej co jesz, wówczas będziesz czuł się tak, jakbym zabraniał ci jeść twoje ulubione potrawy.
   Jeśli natomiast będziesz kierował się moimi prostymi wskazówkami, będziesz mógł jeść tyle swoich ulubionych rzeczy, ile zapragniesz, a przy tym nie będziesz miał nadwagi. Szczegółowe wskazówki podam tu później. Zarówno moja metoda rzucania palenia, jak też EASYWEIGH są jakby instrukcjami wyjścia z labiryntu i dlatego ważne jest, by postępować dokładnie według podanej kolejności. Napisałem wcześniej, że istnieją trzy czynniki, które naprowadziły mnie na trop sekretu kontroli wagi ciała. Za odkrycie pierwszego i najważniejszego czynnika powinienem być wdzięczny pewnej ........wiewiórce.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Allen Carr

 • Tytuł oryginału: 

  Allen Carr's Easyweigh to Lose Weight

 • Liczba stron: 

  238

 • Wymiary: 

  122x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-926159-3-4

 • Tłumacz: 

  Maciej Cisło

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy