Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64647-69-7
Autor: Shaunti Feldhahn
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788364647697
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Esprit

Wprowadzenie do książki

Tylko dla kobiet

Być może nie możecie się doczekać, by przewrócić stronę, najpierw jednak chciałabym przedstawić kilka podstawowych ostrzeżeń i zasad:

 • Jeśli szukasz paszkwilu na mężczyzn lub dowodu, że twój mąż lub chłopak to rzeczywiście łajdak, nie znajdziesz tego w tej książce. Szanuję mężczyzn, którzy pozwolili mi zerknąć do swoich serc, i mam nadzieję, że dzięki opisaniu ich refleksji więcej kobiet zacznie rozumieć i doceniać cudowne różnice między nami. 
 • Tematem tej książki nie jest równe traktowanie różnic między kobietą i mężczyzną, nie zajmuję się tu również tym, w jaki sposób twój mężczyzna może lub powinien odnosić się do ciebie. Tak, my kobiety również mamy swoje potrzeby i wiele prawd omawianych na tych stronach dotyczy także i nas. Lecz ponieważ tematem jest wewnętrzne życie mężczyzn, a ja mam ograniczoną ilość miejsca, skupiam się tutaj w całości na tym, jak kobiety powinny odnosić się do mężczyzn, a nie odwrotnie (to również powód, dla którego ankiety dotyczące związków nie obejmowały mężczyzn homoseksualnych). O drugiej stronie medalu możecie przeczytać w książce Tylko dla mężczyzn. (Jeśli ty i twój mężczyzna zamierzacie przeczytać obie książki, dobrym pomysłem jest zapoznanie się w pierwszej kolejności z książką o sobie - to znaczy on czyta tę książkę, ty zaś -Tylko dla mężczyzn. W czasie lektury podkreślcie i zanotujcie na marginesie te kwestie, które są dla was najważniejsze. Kiedy potem wymienicie się książkami, dostaniecie spersonalizowane egzemplarze). 
 • Musisz uwzględnić, że każda reguła ma swoje wyjątki. Kiedy piszę: „większość mężczyzn” wydaje się myśleć w dany sposób, to pamiętaj, że „większość” znaczy to, co znaczy - a nie „wszyscy”. Zarówno ty, jak i twój mężczyzna odkryjecie, że w wielu obszarach macie dużo wspólnego z płcią przeciwną. Kluczem jest uczciwe poszukiwanie tego, co jest najważniejsze dla twojego partnera. 
 • Wielu czytelników może mieć różne poważne problemy wykraczające poza ramy tej książki. Jeżeli dotyczy to was, poszukajcie pomocy u doświadczonego specjalisty. (Możecie zajrzeć też na www. shaunti.com i przejrzeć inne materiały). Na szczęście zrozumienie poruszonych tutaj kwestii dotyczących mężczyzn może stanowić pierwszy krok na drodze do waszego uzdrowienia. 
 • Moje odkrycia ukazują to, jak zwykle myślą i odczuwają mężczyźni, a niekoniecznie to, jakie zachowania są właściwe. Niektóre z refleksji zawartych w tej książce mogą cię zaniepokoić, ponieważ wywierają wpływ na to, jak postrzegamy mężczyzn oraz siebie same. Kuszącym pomysłem było pominięcie niektórych drażliwych kwestii, lecz zdałam sobie sprawę, że wysłuchuję rzeczy, o których mężczyźni często nie są skłonni lub nie mogą powiedzieć swoim małżonkom czy dziewczynom, choć bardzo by chcieli, aby je zrozumiały. Przytoczenie tych uwag było zatem rzeczą dużej wagi. Lecz - proszę - uwzględnijcie, że w większości wypadków uwagi te w małym stopniu dotyczą nas - mówią po prostu o tym, jaką naturę mają mężczyźni. W końcu kochamy ich także dlatego. 
 • Na pewno zauważysz, że w książce wielokrotnie odwołuję się do wiary. Teraz w tysiącach kościołów wymaga się od par przygotowujących się do ślubu przeczytania zarówno tej książki, jak i jej drugiej części - Tylko dla mężczyzn. Wystąpienia na tematy związane z wiarą stanowią również sporą część mojej działalności. Mimo to ankiety przeprowadziliśmy na mężczyznach różnych kultur i wyznań, a moim celem była książka dostępna i pomocna dla każdego.

   W końcu to, co jest rzeczą najważniejszą: mam nadzieję, że ta podróż nie zostanie potraktowana tylko jako okazja do poznania paru ciekawostek. Im lepiej rozumiemy mężczyznę naszego życia, tym lepiej możemy wspierać go i kochać tak, jak tego potrzebuje. Innymi słowy, wiadomości tu zawarte powinny coś w nas zmienić i poprawić. W ciągu ostatnich dziesięciu lat zauważyłam wielokrotnie, że jeżeli chcemy zmiany (nawet gdy na początku jest to jednostronne pragnienie), na pewno uzyskamy także inny rezultat, którego tak głęboko pragniemy - bardziej satysfakcjonujący związek z mężczyznami, których kochamy.
   A zatem, drogie panie: czytajcie, zajrzyjcie razem ze mną w głąb tak fascynującego wewnętrznego życia mężczyzn.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Shaunti Feldhahn

 • Liczba stron: 

  256

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-64647-69-7

 • Tłumacz: 

  Kazimierz Bocian, Joanna Gorzkowska

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...