Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7482-708-9
Autor: Francis MacNutt
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: eSPe

Wprowadzenie do książki

Uzdrawianie uzdrawiającą moc Jezusa

Otwórz się na uzdrawiającą moc Jezusa! Bestsellerowy, sprzedany w prawie milionie egz. przewodnik po modlitwie o uzdrowienie.

   Czy to możliwe, że Bóg w bezpośredni sposób uzdrawia ludzi? Czy to naprawdę się zdarza? Wszystkie inne pytania dotyczące tej posługi zależą od tego pierwszego i najważniejszego ze wszystkich: czy istnieje coś takiego jak uzdrowienie poprzez modlitwę? Ze względu na brak bezpośrednich dowodów opartych na doświadczeniu wykształceni chrześcijanie -zarówno katolicy, jak i protestanci - na przestrzeni ostatnich wieków skłaniali się ku temu, aby opierać się na opinii teologów i biblistów.
Moje własne doświadczenia przekonały mnie, że boskie uzdrowienia mają miejsce i są powszechne. Doszedłszy do takiej oceny, stwierdziłem, że powinienem dowiedzieć się jak najwięcej na temat tego nowego zjawiska i zacząć modlić się za chorych. Nie była to już kwestia wyboru: jeśli mógłbym swoimi modlitwami pomagać chorym, a nie uczyniłbym tego, naraziłbym się na niebezpieczeństwo usłyszenia: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili" (Mt 25,45). Fascynujące jest obserwowanie, że pomimo tego, iż większość teologów wydaje się z niepewnością podchodzić do zgłębiania modlitwy o uzdrowienie, to żywe zainteresowanie nią zaczęli nagle wykazywać lekarze. Doktor Larry Dossey autor książki "Modlitwa To Dobre Lekarstwo" pyta na przykład:

Czy dojdziemy kiedyś do tego, że lekarz ignorujący modlitwę będzie obwiniany o błąd w sztuce lekarskiej? (...) Modlitwa jest zagadnieniem medycznym i naukowym. Do dziś przeprowadzono ponad 130 kontrolowanych doświadczeń dotyczących efektów modlitwy wstawienniczej. Ponad połowa z nich dostarczyła istotnych statystycznie dowodów, że wpływ modlitwy jest znaczący. Ponad 250 dalszych prac dowiodło, że praktyki religijne obejmujące modlitwę statystycznie sprzyjają zdrowiu.

   Jakże długą drogę przeszliśmy, skoro sugeruje się, że lekarzy można zaskarżyć o zaniedbanie obowiązków, jeśli nie zagwarantują pacjentowi skutecznej terapii w postaci modlitwy. Cóż zatem można powiedzieć o pastorze bądź księdzu, który nie modli się o uzdrowienie?
   Z drugiej strony, jeśli osobiście nie doświadczyłeś modlitwy o uzdrowienie lub nie rozmawiałeś z przyjacielem, który jej doświadczył, może być ci trudno przyjąć, że Bóg rzeczywiście bezpośrednio wpływa na życie ludzi, uzdrawiając ich. Mając za sobą dziesięć lat pracy naukowej, zakończonej doktoratem z teologii, mam pełną świadomość problemów związanych z łatwowiernością oraz dominującą atmosferą teologiczną, która kwestionuje to, czy Bóg „ingeruje" czy „miesza się" we wszechświat. Jednak na podstawie własnych doświadczeń dochodzę do wniosku, że uzdrawianie jest najbardziej przekonującym sposobem pokazywania zwyczajnym ludziom, że Bóg jest z nami - że nie znajduje się „gdzieś tam", poza zasięgiem ludzkiego współczucia. Wielu chrześcijan żyje dziś według zasady mówiącej, że „Bóg pomaga tym, którzy sami sobie pomagają" i ogranicza obecną posługę uzdrawiania do tego, co jest w stanie osiągnąć sztuka medyczna. Powiedzieliby, że uzdrowienie przez modlitwę przeznaczone było dla bardziej prymitywnej epoki, lecz teraz, gdy lepiej rozumiemy rzeczywistość, możemy osiągać dzięki medycynie to, co twierdzono, że miało miejsce dzięki modlitwie w przednaukowym społeczeństwie otwartym na siłę sugestii. Nie widzę sensu w stawianiu medycyny w opozycji do uzdrawiania poprzez modlitwę (temat ten zostanie rozwinięty w dalszej części książki); co więcej, niektórzy lekarze prowadzą już posługę łączącą medycynę z modlitwą.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Francis MacNutt

 • Tytuł oryginału: 

  Healing: Revised and Expanded

 • Liczba stron: 

  448

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7482-708-9

 • Tłumacz: 

  Elżbieta Kopocz

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...