Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-8715-2
Autor: Mariusz Włoch
EAN: 9788324687152
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Sensus

Wprowadzenie do książki

Władca Języków, czyli prawie wszystko o tym, jak zostać poliglotą

   Władca Języków to książka dla każdego, kto pragnie poszerzać swoje horyzonty i zdobywać językowe umiejętności, dzięki którym poprawi jakość swojego życia.
   Jestem przekonany, że skoro nadal czytasz, pragniesz poznać jej treść oraz wydobyć z niej to, co będzie dla Ciebie istotne. Pamiętaj, że w książce możesz znaleźć zaledwie jedno zdanie, które w jakiś szczególny sposób do Ciebie przemówi — jeśli dzięki temu dowiesz się o sobie czegoś ważnego, będzie to znaczyło, że razem osiągnęliśmy cel.
   Jeśli jesteś nauczycielem bądź w jakikolwiek inny sposób zajmujesz się przekazywaniem wiedzy, wyciągniesz z tej lektury ciekawe wnioski. „Ciekawe” nie musi oznaczać „głaszczące moje ego”. Może być dokładnie odwrotnie. Zakładam, że jako nauczyciel jesteś otwarty na nowe rzeczy, na rzeczywistość, która Cię otacza, oraz na fakt, że wszystko, co nie działa najlepiej, można zmienić. Domyślam się też, że jesteś człowiekiem z dużym dystansem do rzeczywistości, a zwłaszcza do siebie. Jeśli tak nie jest, z pewnością cierpisz w pracy straszliwe męki. Jeśli jesteś — lub dopiero będziesz — uczniem, kursantem, uczestnikiem, słuchaczem czy obserwatorem, dowiesz się z tej książki, że uczenie się nowych rzeczy może stanowić nie lada frajdę. Powiemy sobie także o rzeczach, które tę frajdę psują, a które nie mają nic wspólnego z Twoimi zdolnościami. To między innymi przekonania, które ktoś Ci kiedyś wpoił, a które nijak się mają do tego, co faktycznie potrafisz. To również niechęć do podjęcia decyzji i do konsekwentnego działania zmierzającego do osiągnięcia celu. Dowiesz się także, czym jest dobrze postawiony cel — wtedy łatwo sprawdzić, czy się go osiągnęło, czy nie.
   To książka o zmianie. Wiesz doskonałe, że znajomość języków znacznie poprawi Twoją zdolność komunikowania się z tysiącami ludzi na całym świecie. Ponadto znacznie zwiększysz swoje szanse zdobycia chociażby wymarzonej pracy w dowolnym miejscu, bo dziś odległości straciły znaczenie.
   To książka o spełnianiu marzeń. Jestem pewny, że masz marzenia, które mogą się spełnić, jeśli tylko zrobisz jedną rzecz. Domyślasz się już pewnie, o czym za chwilę powiem. Jako człowiek inteligentny doskonale wiesz, że aby marzenie się spełniło, trzeba wyjść mu naprzeciw i podać mu rękę.
   Trzeba podjąć DZIAŁANIE, czasami tylko minimalne. Hasło „podejmij działanie” to jedno z głównych zagadnień, jakimi będziemy się zajmować na kartach książki Władca Języków. Powiem Ci, w jaki sposób możesz zacząć, a następnie kontynuować naukę i przygodę z rzeczami, które będą poszerzać Twoje horyzonty. Umysł ludzki ma bowiem nieograniczone możliwości. Możesz nauczyć się wszystkiego, oczywiście pod warunkiem, że tego chcesz. Jeśli nie chcesz, to się nie nauczysz. Koniec, kropka. Zanim więc za coś się weźmiesz, bądź wobec siebie szczery i odpowiedz sobie na pytania: Czy ja naprawdę tego chcę? Co tak naprawdę dzięki temu uzyskam?
   To książka o rozwoju. Każda umiejętność, jeśli odpowiednio i wytrwale ją ćwiczysz, może zostać doprowadzona do stanu graniczącego z perfekcją. Język działa dokładnie tak samo. Po prostu jesteś w stanie swobodnie się nim posługiwać, nie zastanawiając się w kółko nad doborem konstrukcji czy słownictwa. Najzwyczajniej w świecie mówisz w nowym języku. Naturalnie, zrozumiale, z radością.
   To książka o wytrwałości. Bo jedyną bolączką współczesnego świata jest to, że wiele osób nie chce doprowadzać swoich umiejętności do mistrzostwa. Gdzieś po drodze tracą ochotę i zaczynają skupiać się na rzeczach błahych, a główny cel umyka im sprzed oczu. I po pewnym czasie, kiedy przypomną sobie o porzuconym języku, zaczynają od nowa. Bo ten język wciąż jest dla nich obcy. Dobrze, że nie należysz do tej grupy.
   Władca Języków to książka o motywacji. Tak naprawdę motywacja stanowi podstawę wszelkiego działania. Jeśli nie zmotywujesz się do zrobienia czegoś, Twój umysł nie znajdzie sprzyjających okoliczności, aby ułatwić Ci działanie i rozwój. Będzie raczej odwrotnie: Twój umysł zrobi wszystko, abyś takich sprzyjających okoliczności w ogóle nie zauważył. To pozwoli Ci pozostać w dotychczasowym, bezpiecznym stanie. Jeśli do tego dojdzie, pragnę Cię zapytać o jedną rzecz: jak długo chcesz w tym stanie pozostać? W tej książce znajdziesz wiele sposobów, dzięki którym odnajdziesz w sobie motywację do działania.
Książka składa się z trzech części. I tak:
   W części I opowiem Ci o tym, jakie czynniki są potrzebne, aby przygotować się do rozpoczęcia nauki. Razem określimy właściwy stan psychiczny, który w ogromnej mierze przyśpieszy podjęcie decyzji o rozpoczęciu nauki i samą naukę.
   Z części II dowiesz się, czym jest komunikacja, czy naucza się komunikacji w szkołach i w jaki sposób oraz na co zwrócić uwagę, kiedy postanowisz wybrać odpowiednią szkołę językową. Powiem Ci także o tym, kim może być Twój nauczyciel.
   Część III to zestaw praktycznych ćwiczeń oraz wskazówek, jak usprawnić przyswajanie języka. Będą to wskazówki niekiedy dziwne, jednak to Ty ocenisz, w jakim stopniu okażą się dla Ciebie przydatne. Powiem Ci również, czym jest   Metoda Bezpośredniej Komunikacji.
   Mam nadzieję, że już się spakowałeś — za chwilę ruszamy w podróż. Jeśli nie jesteś jeszcze całkowicie przekonany, zaczekaj z odłożeniem tej książki na bok — może to jest właśnie ta szansa, na którą czekałeś od tak dawna? Lektura może się okazać ciekawą, chwilami nawet oczyszczającą przygodą. Nauczysz się patrzeć inaczej na pewne sprawy i innych ludzi, dowiesz się także wiele o sobie i o tym, jak funkcjonujesz.
Bo tak naprawdę to książka o Tobie.
A czy przy okazji będzie coś o językach?
Niby będzie, bo z jednej strony języki są przydatne, ale...

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Mariusz Włoch

 • Liczba stron: 

  376

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-246-8715-2

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...