Wczytuję dane...
KOD: 83-87025-36-4
Autor: Stuart Wilde
Dostępność: 24 godzin
EAN: 8387025364
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Medium

Potęga energii wewnętrznej fragment:

   Sprawami Psi interesuję się od zawsze, ale dopiero początek 1970 roku przyniósł szansę rozszerzenia mych zainteresowań.
Każdy kto zajmuje się zjawiskami Psi trochę bardziej niż powierzchownie, musi oczywiście napotkać śmierdzące bagno oporu społecznego, w którym autentyczność tych zjawisk jest metodycznie podkopywana, przez co tkwią one zawieszone w nicości.
Ten społeczny opór, kojarzący się ze smrodem, ma, niestety, wiele sukcesów w niszczeniu dróg prowadzących do wyjaśnienia zjawisk Psi.
   Wiąże się to ściśle z wysokimi kręgami władzy, które nie wykazują najmniejszego zainteresowania tym, czego doświadczają zwykli śmiertelnicy.
   Przyczyna, dla której czynniki rządzące niszczą każdą próbę udowodnienia zjawisk Psi, jest sprawą, która wymaga głębszego zbadania i zrozumienia.
   Dzięki takim badaniom można by opisać metody, które hamują rozwój zainteresowań zjawiskami Psi. Ale powody, dla których sieje stosuje, pozostaną nadal niejasne.
   Dlatego społeczny opór wobec Psi dzieli się w dość zgrabny sposób na dwa aspekty: powstrzymywanie rozwoju Psi i utrzymywanie w niejasności prawdziwych powodów takiego postępowania.
   Jedną z przyczyn całkowitego zatajania tych spraw, czego doświadczyłem ja sam i wielu przede mną, mogłoby być to, iż zjawiska Psi zaszkodziłyby wielu instytucjom społecznym. Instytucje te poczułyby się „zagrożone" rozwiniętymi formami, powiedzmy, telepatii, która mogłaby zostać wykorzystana do Aby pojąć naturę cudów, musimy przyjrzeć się dwóm aspektom Prawa Uniwersalnego. Po pierwsze, głęboko we wnętrzu każdego człowieka tkwi ogromna moc, a po drugie, moc ta jest bezstronna i pozbawiona emocji. Jakkolwiek ją nazwiesz - Umysłem Powszechnym, świadomością Chrystusową lub inaczej -jest ona zdolnością pozwalającą człowiekowi dojrzeć uniwersalną siłę życiową, którą nazywamy Bogiem.
   Ta siła życiowa jest wieczna i wszechogarniająca, a z racji swych nieograniczonych możliwości jest ona częścią wszechrzeczy. Co więcej, stanowi przeważającą część nas samych. A zatem każdy z nas ma w sobie nieograniczoną moc. Dokonywanie cudów w naszym życiu to kwestia utożsamienia się z ową mocą, zrozumienia jej właściwości i nauczenia się korzystania z niej w skuteczny sposób. Utożsamienie polega na tym, iż uświadamiasz sobie, że moc owa znajduje się w twoim wnętrzu, i uznajesz tę prawdę, mówiąc: „Jestem wieczny, nieśmiertelny, wszechobecny i nieskończony, a to, kim jestem, jest piękne". W ten sposób docierasz do źródła mocy i gotów jesteś postawić kolejny krok, czyli zbadać jej właściwości.
   Prawo Uniwersalne jest bezstronne i pozbawione emocji. W żaden sposób nie może ono wiedzieć, czego pragniesz, ani odróżniać twoich nadziei od aspiracji, upodobań od niechęci - jest bowiem czystą energią. Akceptuje wszystkie wysyłane przez ciebie myśli, uczucia i działania i bez emocji odzwierciedla je, odsyła ci z powrotem w postaci wydarzeń, jakie spotykają cię w codziennym życiu.
   Tak jak światło elektryczne oświetla zarówno burdel, jak i przyjęcie na herbatce u plebana, tak Prawo Uniwersalne nie widzi różnicy między rozmaitymi rodzajami energii w twoim życiu. Da ci ono wszystko, w co wierzysz - ni mniej, ni więcej. A więc kluczem do zrozumienia natury cudów jest przyjrzenie się własnym przekonaniom, które wyrażasz pod postacią myśli i uczuć.
Gdy się rodzisz, twoje myśli i doznania są nieograniczone, bo umysł twój jest czystą tablicą. Małe dziecko wysyła ku Prawu       Uniwersalnemu naturalną czystość, nieskrępowaną więzami przekonań. Dzieci często próbują dokonać tego, co wydaje się niemożliwe. Nieświa- I dome, że podlegają pewnym ograniczeniom fizycznym, j wyruszają w drogę samochodem rodziców albo wspinają się na wysoką drabinę. Dopiero później - w pro- I cesie edukacji - uczą się wytyczać granice ludzkim oczekiwaniom.
   Jednak owe granice czy ograniczenia to tylko złudzenie. Tworzą je schematy wierzeń, a większość z nich powstaje z niewiedzy i przekazywane jest dalej z pokolenia na pokolenie. Zbiór wierzeń - lub „nieświadomość zbiorowa", jak nazywał go Carl Jung - z czasem staje się obowiązujący i w końcu idee, których kolejne pokolonia doświadczają jako rzeczywistości fizycznej, kostnieją i dominują nad innymi. To tak jakby miliardy żyjących przed tobą ludzi decydowały o tym, czego doświadczysz w świecie ziemskim - taka jest prawda.
   Skostnienie owych przekonań nie pozwala nam zrozumieć, iż obecnie przeżywamy okres gwałtownego rozwoju. W lawinie świadomości giną podstawowe struktury i nie wystarcza nam już czytanie o słynnych cudotwórcach; sami pragniemy tego doświadczać. Dla większości osób nie jest to możliwe, ponieważ nadal tkwią w okowach ciała i umysłu. To, czego ich nauczono w procesie wychowania, wywiera tak dominujący wpływ, że hamuje ich ewolucję i sprawia, że ich postęp duchowy staje się niewielki.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Stuart Wilde

 • Tytuł oryginału: 

  Miracles, The Force

 • Liczba stron: 

  143

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-87025-36-4

 • Tłumacz: 

  Wanda Grajkowska

 • Rok wydania: 

  2005

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...