Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7510-836-1
Autor: Steve Biddulph
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Rebis

Wprowadzenie do książki

Wychowywanie chłopców

W tej książce przeanalizujemy wiele ważnych zagadnień pozwalających zrozumieć chłopców. Na początek wyjaśnimy, jakie są trzy odrębne etapy ich rozwoju:
1. do 6 lat - okres nauki miłości;
2. 6-14 lat - czas, w którym rola ojców jest najważniejsza;
3.14 lat-dorosłość - wiek, gdy chłopcom potrzebni są mentorzy i zaangażowani w ich życie dorośli (oprócz rodziców).
  Znajomość tych trzech etapów pomoże ci przygotować się do tego, co cię czeka, i podpowie, jak dać sobie radę.
  W trzecim rozdziale przeanalizujemy wpływ męskich hormonów na zachowanie chłopców i zastanowimy się, jak pomóc chłopakom przetrwać silne skoki w rozwoju. Wszyscy wiedzą o hormonach, ale kiedy tak naprawdę wkraczają one do akcji i jak działają? Dlaczego trzynastolatkowie są często niezbyt rozgarnięci, a czternastolatkowie pyskaci? Jak poradzić sobie z nimi, okazując wyrozumiałość i nie tracąc poczucia humoru?
  W rozdziale czwartym opowiemy o wrażliwości męskiego mózgu i o tym, jak pomóc chłopcom w rozwijaniu zdolności komunikacyjnych. Opowiadanie maluchom różnych historii i rozmawianie z nimi pobudza tworzenie się synaps w mózgu, dzięki czemu chłopcy mają większe szanse wyrosnąć na mężczyzn, którzy dobrze poradzą sobie w sferze słów i uczuć. Świat nie potrzebuje już siłaczy, którzy umieją pokonać bizona. Potrzebuje natomiast mężczyzn, którzy nie mają problemów w kontaktach międzyludzkich.
  Następnie zajmiemy się istotną rolą taty oraz powiemy, jak sobie poradzić, nawet jeśli nasi ojcowie nie dali nam dobrego przykładu. Większość mężczyzn chce wypaść lepiej niż ich rodzice, ale nie zawsze wie, jak to osiągnąć. Rewolucja w dziedzinie ojcostwa jest jedną z najbardziej pozytywnych zmian, jakie zaszły w ostatnich trzydziestu latach. Jeśli jesteś samotną matką, dowiesz się, jak zadbać o to, aby w życiu twojego syna znaleźli się dobrzy mężczyźni.

Szczegóły

 • Autor: 

  Steve Biddulph

 • Objętość: 

  220

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  150x225

 • ISBN: 

  978-83-7510-836-1

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...