Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-491-9
Autor: Debbie Ford
EAN: 9788373774919
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Oczyszczanie świadomości

    Oczyszczanie Świadomości poświęca dwadzieścia jeden dni i nocy, aby zbudować głęboki i intymny związek z Twoją duszą i nieskończoną siłą, która wypełnia Cię wolą życia na najwyższym potencjale. Nade wszystko to głęboki proces oczyszczania przeszłości, uczciwego podejścia do teraźniejszości oraz wizualizowania przyszłości niepodobnej do niczego, co można by sobie zwyczajnie wyobrazić. Ten proces oferuje pełne zagłębienie się w nadchodzącej duchowej odnowie, emocjonalną transformację oraz ponowne połączenie się z Twoim najgłębszym przeznaczeniem. Został zaprojektowany z myślą o udzielaniu wsparcia przy wyzbywaniu się wszelkich błędnych wierzeń oraz przypuszczeń, które przestały już funkcjonować. Owo oczyszczenie poprowadzi Cię w kierunku głębszego i bardziej intymnego związku z najwspanialszą z miłości, taką, która pojawia się tylko i wyłącznie, gdy osiągasz zgodę z samym sobą, innymi, a także z obecnym życiem. Z niezachwianym przekonaniem zapewniam Cię, że jeśli tylko pozwolisz, to zadziała.
    Przeznaczając czas na oczyszczenie swojego ciała z nagromadzonego stresu i toksyn, zostajesz nagrodzony wzrostem energii, witalności, a co za tym idzie – optymalnym funkcjonowaniem. W podobny sposób Oczyszczanie Świadomości stworzono celem uporządkowania umysłu i emocji, jednocześnie przynosząc niezliczone pokłady siły, pewności oraz głębokiego wewnętrznego spokoju. Przeszłe cierpienia i urazy przysłaniały Twoją zdolność percepcji, podczas gdy teraźniejsze rozrywki oraz egoistycznie umotywowane pragnienia hamowały umiejętność podejmowania właściwych decyzji. Oczyszczanie Świadomości zabierze Cię w podróż duchowej rewitalizacji, która skieruje Twoją uwagę z zewnętrznego świata z powrotem w stronę świętego wnętrza. Podobnie jak fizyczne oczyszczenie, proces ten uwolni Cię od toksycznej przeszłości, połączy z duchowym przeznaczeniem oraz obdarzy jasnością i inspiracją w dbaniu o samego siebie inaczej niż dotychczas.
      Jeśli będziesz gotowy żądać złota, które leży pod powierzchnią Twojego jestestwa, oznacza to, że znajdujesz się we właściwym miejscu. Najbardziej obrazową historią tej podróży, jakiej kiedykolwiek doświadczyłam, a która każdorazowo odżywa, jest opowieść buddyjska. W 1957 r. pewien klasztor w Tajlandii był przenoszony i grupa mnichów została wyznaczona do przetransportowania gigantycznego glinianego Buddy. W trakcie przenosin jeden z mnichów zauważył pęknięcie na powierzchni posągu. Zaniepokojeni możliwym uszkodzeniem mnisi zadecydowali przeczekać jeden dzień, zanim przystąpią do kontynuowania zadania. Następnie jeden z nich postanowił dokładnie obejrzeć wielką statuę. Latarką oświetlił poszczególne części Buddy. Kiedy dotarł do pęknięcia, był zdumiony, widząc, jak coś odbiło światło z powrotem ku niemu. Jego ciekawość wzrosła, więc postanowił przy pomocy dłuta i młotka odkuć glinianego Buddę. Kiedy zaczął odrzucać glinę kawałek po kawałku, Budda stawał się coraz jaśniejszy. Po kilku godzinach pracy ze zdumieniem odkrył stojący przed nim ogromny, szczerozłoty posąg Buddy, prawdziwy bezcenny skarb, którego dotychczas nigdy nie widziano. Historycy uważają, iż setki lat temu tajscy mnisi pokryli gliną Buddę tuż przed nadchodzącym atakiem birmańskiej armii. Pokrycie gliną posągu miało na celu ochronę przed potencjalną kradzieżą. W trakcie ataku zginęli wszyscy mnisi, jednak prawdziwą wartość niesamowitego skarbu odkryto dopiero tamtego dnia.
    Podobnie do glinianej warstwy pokrywającej Buddę, Twoja zewnętrzna skorupa jest ochroną przed światem, podczas gdy prawdziwy skarb, czyli duchowa ekspresja, znajduje się wewnątrz niej. Nieświadomie ukrywasz swoje wewnętrzne złoto pod warstwą ludzkiej gliny.      Jedyne, co możesz zrobić, by wydobyć swą rzeczywistą wartość – duchowe złoto – to posiadać odwagę, by zmniejszyć tę zewnętrzną skorupę, personę ludzkiego ego, kawałek po kawałku. Zewnętrzna warstwa wstrzymuje ujrzenie prawdziwego światła – Twojej najczystszej istoty, siły oraz prawdziwej wartości. Aż do momentu uświadomienia sobie, kim i czym jesteś w rdzeniu, będziesz musiał zadowolić się sobą, jakiego znasz, znosząc przy tym straszne i niepotrzebne cierpienie.
   Życie stworzy niezliczoną ilość możliwości, abyś otworzył się na swoją boską naturę. W większości przypadków nastąpi to w momentach wielkiego nieszczęścia. Właśnie w takich chwilach otrzymasz szansę zgłębiania własnego wewnętrznego świata oraz rozpoczniesz święty proces zbliżenia się do Twojej prawdziwej strony – zarówno do Twojego światła, jak i ciemności, wygranych i przegranych sytuacji, a także wszelkich życiowych rozczarowań i błogosławieństw. Gdy cierpienie zostanie zbadane i okiełznane, wówczas stanie się duchowym kierunkowskazem inspirującym nowe początki. Co więcej, ostatecznie doprowadzi do osiągnięcia emocjonalnej wolności i wyzwolenia Twojej duszy. Niemniej jednak, aby uzyskać dostęp do tego daru, nie musisz koniecznie czekać, aż w Twoim życiu pojawi się cierpienie bądź chwilowy kryzys. Istnieje jeszcze inny sposób na przebicie tej często nieprzenikalnej ściany. To właśnie Świadome Oczyszczanie pomoże Ci uporządkować uczucia oraz doświadczenia, przed którymi uciekałeś od lat. Każdy dzień procesu zaprogramowano w sposób pozwalający na konfrontację z bezmiarem Twojego jestestwa, tym samym odsłaniając okazałość i wielkość możliwości rozpościerających się przed Tobą. Dlatego też nadrzędne staje się oderwanie od egoistycznego podejścia do życia, aby móc dokonać własnej świadomości i przeżyć codzienność trybem zainspirowanym przez serce i duszę. Nie bez powodu zwracam się do Ciebie, Drogi Czytelniku, byś porzucił zewnętrzny świat i ponownie połączył się ze swoim wewnętrznym światem oraz z każdym znajdującym się w nim poszczególnym poziomem. Proszę o poświęcenie 21 dni – dosłownie aż 21 dni z Twojego całego życia – na odbycie wewnętrznej podróży. To tak niewielka ilość czasu, a opłacalność niezmierzona. Jeśli się odważysz oczyścić pokłady swej świadomości, dostąpisz uczuć typu: miłość, współczucie, radość oraz głęboki spokój. Stworzysz przestrzeń dla inspiracji, kreatywności, a dzięki temu przejdzie przez Ciebie geniusz Twojej duszy. A kiedy świadomość będzie już czystsza, wtedy dostrzeżesz, że wszystko, czego potrzebowałeś do wzmocnienia i zaspokojenia siebie, już dawno istnieje – i właśnie nie na zewnątrz, a wewnątrz Ciebie.
    Gdybyś poważnie rozważał podjęcie 21-dniowego Oczyszczania Świadomości, musisz wiedzieć, że czeka Cię więcej, niż możesz przypuszczać. Od tej pory w żadnym z Twych życiowych obszarów przeciętność nie będzie stanowić reguły, ponieważ albo Twój ból będzie zbyt silny, albo pragnienie tego wszystkiego nieodparte. Chcesz więcej oraz masz świadomość tego, że zasługujesz na więcej. Odnosisz wrażenie, że istnieje coś, czego nie dostajesz, a jednak czujesz się gotowy, aby to zdobyć. Dziś jest ten dzień. Doskonała okazja, ażeby odebrać moc zewnętrznemu światu, przekierować ją do wewnątrz i wyruszyć w podróż ponownego połączenia z duchem. Powyższe działania odnajdziesz w strukturze tego właśnie programu, który umożliwia oczyszczenie pokładów świadomości przy równoczesnym dopuszczeniu Cię do kontaktu z najbardziej uduchowioną częścią Ciebie.
     Miłość do podróży, jaką jest życie – do wszystkich za nią idących wyzwań i radości – zmniejszy się przy konfrontacji z najbardziej stwardniałą częścią naszego ograniczonego bytu. Nigdy nie zapomnę Waylona Jenningsa śpiewającego: „Szukałem miłości we wszystkich niewłaściwych miejscach”. Zasłyszane słowa towarzyszyły mi przez kolejnych kilka miesięcy, ponieważ wyzwalały identyfikację głębszej prawdy – prawdy, która zmieniała naturę mojej egzystencji. Ponadto dostrzegłam, że nie śpiewał tylko i wyłącznie o romantycznej miłości, ale raczej poruszał kwestie prawdy w uniwersalnym kontekście, prawdy, którą każdy powinien przyjąć. Większość z nas poszukuje miłości, szczęścia i spełnienia w niewłaściwych miejscach. Po piętnastu latach nauczania i tysiącach przeprowadzonych wywiadów z ludźmi uważanymi za posiadających wspaniałe życie, zapewniam Cię, że jest to reguła dotycząca wszystkich. Znaczna część ludzi sukcesu przyzna, że potrzebowała czegoś więcej niż zewnętrzne osiągnięcia, ażeby osiągnąć szczęście, zadowolenie i spełnienie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, ponieważ tego, czego potrzebuje nasza dusza, nie można zdobyć poprzez osiągnięcia, pieniądze czy urok osobisty – nawet nie uzyskamy tego od innego człowieka. Prawdą jest, że istnieje tylko jedno źródło nieskazitelnej, bezwarunkowej i nieustającej błogości – znajdziesz je wewnątrz siebie. Zapewne zadasz pytanie o cenę dostępu do niego. Moja odpowiedź brzmi: oddanie.
     Być może wydaje się to nazbyt uproszczone, ale w świecie ukierunkowanym na zewnątrz łatwiej ignorować wewnętrzne wołania duszy, a tym samym poddać się skrajnie racjonalnym wytłumaczeniom ludzkiego umysłu. Prowadzenie życia w sposób oddany sprawie własnego jestestwa to dożywotni, codzienny pościg. Pozornie zdaje się trudnym, ponieważ zostaliśmy nauczeni poszukiwać prawdziwych uczuć oraz rzeczywistych potrzeb w otaczającym nas świecie. Sądzisz, że wystarczy dopełnić jeden z czynników, tj. uzyskać właściwe proporcje ciała lub stworzyć właściwy związek, zakończyć pozytywnym skutkiem projekt bądź zdobyć tak bardzo upragnioną miłość i pieniądze... jesteś przeświadczony o istniejącej w świecie zależności, która ostatecznie przyciągnie upragnioną satysfakcję.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Debbie Ford

 • Tytuł oryginału: 

  The 21-Day Consciousness Cleanse: A Breakthrough Program for Connecting with Your Soul's Deepest Purpose

 • Liczba stron: 

  236

 • Wymiary: 

  145x210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-491-9

 • Tłumacz: 

  Justyna Ścisło

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...