Wykorzystaj potęgę podświadomości w pracy

Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7510-432-5
Autor: Joseph Murphy
EAN: 9788375104325
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Rebis
'

Ze wstępu do książki Wykorzystaj potęgę podświadomości w pracy

Poznaj moc podświadomego umysłu

Wszystko, co świadomy umysł uzna za prawdę i w co uwierzy, zostanie zaakceptowane i urzeczywistnione przez umysł podświadomy. Uwierz w dobrą passę, Boże przewodnictwo, właściwe działanie i wszelkie błogosławieństwa życia. Jesteś kapitanem swojej duszy (podświadomego umysłu) i panem swego losu. Pamiętaj, że masz możność wyboru. Wybierz życie! Wybierz miłość! Wybierz zdrowie! Wybierz szczęście!

   Jesteś niezadowolony ze swojej drogi zawodowej? Twoje postępy blokuje rzekomy brak możliwości? Pragniesz osiągnąć swoje cele? Nie musisz pozwalać, by ograniczał cię dogmatyczny szef czy biurokratyczne przepisy, ani zdawać się na dobry lub zły los. Masz w sobie moc przejęcia kontroli nad swoją karierą.
    Wszystko, co osiągamy lub czego nie osiągamy, jest bezpośrednim skutkiem naszego sposobu myślenia. Nasze wady i zalety, czystość i nieczystość myśli zależą tylko od nas. Tylko my możemy je zmienić, nikt inny. Całe nasze szczęście i niedola rodzą się w naszym wnętrzu. Jak myślimy, tacy jesteśmy; jeśli będziemy dalej tak myśleć, tacy pozostaniemy.
    Oczywiście pewnych rzeczy nie zmienisz: trajektorii planet, następstwa pór roku, przypływów i odpływów oceanów, pozornego ruchu słońca na niebie. Możesz jednak zmienić siebie. Możesz się przeobrazić, odnawiając swój umysł. Oto klucz do doskonałej kariery. Twój umysł przypomina magnetofon. Wszystkie przekonania, wrażenia, opinie i koncepcje, które świadomie akceptujesz, zostają zapisane w głębszym, podświadomym umyśle. Ucząc się sztuki uruchamiania podświadomego umysłu, przejmujesz kontrolę nad swoją karierą.
    Zawartość podświadomego umysłu można zmienić. Wymaga to podjęcia świadomego działania, polegającego na przyswojeniu sobie szlachetnych wzorców myślenia. Myśl o pięknie, miłości, pokoju, mądrości i twórczych ideach. Twój podświadomy umysł odpowiednio zareaguje i przekształci twoją mentalność, ciało i okoliczności zewnętrzne.
    Odnosi się to w szczególności do postępów kariery. Zbyt wielu ludzi blokuje się strachem, na przykład przed szefem, rywalami wspinającymi się po szczeblach zawodowej kariery lub przeszkodami biurokratycznymi. Owszem, twoją karierę może utrudniać każda z tych obaw lub nawet wszystkie, ale tylko wtedy, gdy im na to pozwolisz.
   Jeżeli będziesz pewien swoich zdolności i będziesz efektywnie pracować nad osiągnięciem celów swojej firmy, zaprzęgniesz moc podświadomego umysłu do pokonania tych przeszkód.
   Kiedy Jules H., błyskotliwy młody adwokat, zatrudnił się w dużej kancelarii prawnej, zauważył, że o awans konkuruje z nim kilkunastu innych młodych adwokatów. Wszyscy mieli świetne kwalifikacje i równie wielkie ambicje. Jules spostrzegł również, że większość z nich stale skarży się na to, że zamiast zgodnie ze swoimi upodobaniami zajmować się sprawami prawnymi, muszą godzinami wykonywać rutynowe i drobiazgowe prace. Choć Jules był tym tak samo poirytowany, odwołał się do mocy swojego podświadomego umysłu i powiedział sobie: „Jasne, że ta robota jest nudna i ogłupiająca, jeśli jednak chcę zrobić krok naprzód, muszę najpierw wykonać swoje obowiązki. Wykonam tę pracę nie tylko mózgiem, ale i sercem. Podejdę do niej jak do najbardziej wymagających zadań, które otrzymywałem na uczelni". Już wkrótce jego przełożeni przekonali się o jego wyższości i zaczęli przydzielać mu ważniejsze sprawy i go faworyzować.
    Psycholodzy i psychiatrzy twierdzą, że myśli przesyłane do podświadomego umysłu odciskają swoje piętno w komórkach mózgowych. Gdy taka lub inna koncepcja zostaje zaakceptowana, podświadomość bezzwłocznie przystępuje do jej urzeczywistnienia. Działa na zasadzie skojarzeń i używa wszelkich informacji zgromadzonych w ciągu życia do spełnienia swojego celu, wykorzystując nieskończoną moc, energię i mądrość, które masz w sobie. Aby dopiąć swego, werbuje wszystkie prawa natury. Zdarza się, że natychmiast przedstawia rozwiązanie problemu, choć innym razem może to trwać dni lub tygodnie.
Podświadomy umysł przypomina glebę, która przyjmuje każdą myśl - dobrą i złą. Myśli mają aktywny charakter i można je przyrównać do nasion. Negatywne i destrukcyjne myśli kontynuują swoje działanie w podświadomym umyśle, a z czasem owocują odpowiednimi działaniami. Pamiętaj, że podświadomy umysł nie próbuje sprawdzać, czy dana myśl jest dobra czy zła, prawdziwa czy fałszywa, tylko reaguje stosownie do istoty tej myśli lub sugestii.
     Jeśli na przykład świadomie założysz, że coś jest prawdziwe, to choćby było to fałszem, twój podświadomy umysł uzna to za prawdę i zacznie wywoływać skutki będące logicznym następstwem prawdziwości danej koncepcji. Umysł podświadomy nie potrafi się spierać. Jeśli więc przedstawisz mu błędną sugestię, uzna ją za słuszną i zajmie się jej urzeczywistnianiem w postaci warunków, doświadczeń i zdarzeń. Często nazywany jest umysłem subiektywnym. Umysł ten rozpatruje otoczenie niezależnie od pięciu zmysłów.
    Środkiem percepcji umysłu subiektywnego jest intuicja. Umysł ten jest też siedliskiem emocji i magazynem pamięci. Najważniejsze ze swoich funkcji spełnia, kiedy umysł obiektywny zapada w sen i zawiesza swoje działanie. Aby widzieć, umysł subiektywny nie potrzebuje naturalnego narządu wzroku. Posiada zdolność „jasnowidzenia" i „jasnosłyszenia".
    Następstwem harmonijnego i spokojnego funkcjonowania umysłu świadomego i podświadomego jest harmonia, zdrowie, pokój, radość i szczęście. Wszelkie zło, ból, cierpienia, niedole, wojny, zbrodnie i choroby są spowodowane nieharmonijną relacją świadomego i podświadomego umysłu. Pamiętaj, że podświadomość jest bezosobowa i niewybiórcza.
    Nawykowy sposób myślenia świadomego umysłu żłobi głębokie bruzdy w umyśle podświadomym. Będzie więc bardzo korzystne dla ciebie i twojej kariery, jeśli twoje nawykowe myśli będą harmonijne, pokojowe i konstruktywne.
    Z drugiej strony, jeśli pozwalasz sobie jeszcze na strach, zmartwienia i inne destrukcyjne formy myślenia, możesz temu zaradzić, uznając wszechmoc swojego podświadomego umysłu i ogłaszając wolność, szczęście, idealne zdrowie i pomyślność. Twój podświadomy umysł, jako byt twórczy i stanowiący jedność z Bożym źródłem, zacznie zaprowadzać wolność i szczęście, które szczerze ogłosiłeś.
    Przypadek i sposobność nie są odpowiedzialne za drogę, którą toczy się twoja kariera, ani też przeznaczenie nie jest przyczyną twojego szczęścia lub niedoli. Twój podświadomy umysł nie zajmuje się prawdą ani fałszem tego, o czym twój umysł świadomy jest święcie przekonany lub co wydaje mu się prawdziwe. Wybieraj tylko to, co „prawdziwe, miłe, godne i boskie", a twoja podświadomość odpowiednio zareaguje.
    Choć wiedzieli o tym filozofowie, teolodzy i myśliciele wszystkich epok, trzeba o tym przypominać każdemu pokoleniu i umożliwiać ludziom korzystanie z dziejstwa tej prawdy.
     Koncepcję tę opracował dr Joseph Murphy w swoim bestsellerze Potęga podświadomości i kolejnych dziełach. Tysiące mężczyzn i kobiet przychodziły na kazania i wykłady, które dr Murphy wygłaszał w wielu krajach, a miliony słuchały jego audycji radiowych.
    Dr Murphy przekłada te teorie na praktyczne podejście do życia. Przedstawia rzeczowy program, dzięki któremu nauczysz się, jak skończyć z samopotępieniem. Zobaczysz, że możesz już teraz rościć sobie prawo do tego, aby być tym, kim chcesz się stać. Możesz teraz posiąść to, co pragniesz posiadać. Możesz teraz zrobić to, co pragniesz robić. Możesz żyć w takiej psychicznej atmosferze, która drogą osmozy stopniowo przesiąknie ze świadomego do podświadomego umysłu, z wolna stając się twoim przekonaniem, jeśli będziesz ją karmił i podtrzymywał. Twoje ograniczenia wtedy znikną i powstaniesz jak feniks z popiołów tego, co było dawniej, i staniesz się nowym człowiekiem.
     Otrzymasz nową wizję, nowy obraz siebie, nową świadomość. Twoim panem i władcą są twoje głęboko zakorzenione przekonania i to wszystko, czemu udzielasz emocjonalnego poparcia. Każda idea lub przekonanie, która zdominuje twój podświadomy umysł, przejmuje kontrolę nad twoimi myślami, czynami i reakcjami. Nie możesz wygrać, jeśli wierzysz w porażkę. Możesz harować jak wół, pracować osiemnaście godzin na dobę, a jednak przegrasz, bo taka idea panuje w twoim umyśle. Stanie ci się stosownie do twojej wiary - tak stanowi nauka o umyśle.
    Nauczysz się, jak się spodziewać najlepszego, jak patrzeć przed siebie z oczekiwaniem najwspanialszej przyszłości, jak wierzyć w to, że jest to możliwe. Z takim nowym obrazem siebie przeżyjesz radość i dreszcz spełnienia swojego snu. Nauczysz się, jak stosować te zasady, aby udoskonalić i popchnąć naprzód swoją karierę.
    Choć zasadnicza treść książki pochodzi z prac dr. Murphy''ego, została uzupełniona o dodatkowe informacje i przykłady pokazujące, jak cenne może być jego przesłanie dla czytelników XXI stulecia.
    Ponieważ dr Murphy był osobą duchowną, podstawą wielu wskazówek, których udzielał, była jego silna wiara w Boga. Możesz jednak doświadczyć działania tej Nieskończonej Inteligencji w swoim wnętrzu niezależnie od tego, czy jesteś człowiekiem religijnym, agnostykiem czy ateistą. Nie potrzeba do tego wyznania wiary. Jeśli Ją wezwiesz, Ona cię wysłucha. Jest bezosobowa, „nie zważa na osoby". Dla osób religijnych Nieskończona Inteligencja jest Bogiem. Inni mogą Ją uznać za coś, co znajduje się głęboko w ich wnętrzu. Jeśli chcesz, możesz Ją nazwać Nadludzką Inteligencją lub umysłem podprogowym.

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joseph Murphy

 • Tytuł oryginału: 

  Reach New Levels of Career Success Using the Power of Your Subconscious Mind

 • Liczba stron: 

  288

 • Wymiary: 

  125x205

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-7510-432-5

 • Tłumacz: 

  Piotr Turski

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...