Zaskakujący Kokos I Jego Uzdrawiające Właściwości
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62904-06-8
Autor: Mariola Białołęcka
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Czerwony Słoń

Wprowadzenie do książki

Zaskakujący kokos i jego uzdrawiające właściwości

    Kokos i różne produkty kokosowe są obecnie bardzo popularne na całym świecie. Jednak nie dlatego się nimi zainteresowałam. Od ponad roku mój organizm produkuje za mało erytropoetyny, hormonu odpowiedzialnego za wytwarzanie czerwonych ciałek krwi. Ma to związek z moją chorobą, której źródłem są odziedziczone geny. Od zawsze bardzo dbam o siebie, starając się prawidłowo odżywiać, ale pewne rzeczy wydarzają się niezależnie od nas i niezależnie od ilości pracy, którą wykonamy. Jestem przekonana, że ciało idzie za umysłem i że mamy w związku z tym znaczny udział w kreowaniu naszego zdrowia i choroby, ale wiem też, że są choroby, na których przebieg nasz wpływ jest ograniczony. Jednak, kiedy coś niedobrego dzieje się z naszym zdrowiem, nie wiemy, z czym mamy do czynienia, dlatego zawsze trzeba podjąć maksimum wysiłku, żeby choroba odeszła lub zmniejszyły się jej skutki.
    Kiedy moja choroba się zamanifestowała, zaczęłam szukać różnych rozwiązań, a ponieważ od lat zajmuję się wschodnimi metodami leczenia i dietetyką, przypomniałam sobie, że dawniej w Chinach dawano kobietom w połogu mleko kokosowe lub zupy z kurczaka gotowane na mleku kokosowym. To był tradycyjny zwyczaj, żeby wzmocnić kobietę i wesprzeć jej organizm osłabiony z powodu wysiłku i dużej utraty krwi. W ten sposób trafiłam na olej kokosowy. Już po miesiącu jego stosowania byłam bardzo zaskoczona, anemia należała do przeszłości i zmniejszyła się też ilość białych ciałek krwi, co oznacza, że zmniejszył się stan zapalny w organizmie. W rezultacie zaczęłam mieć więcej energii i mogłam wrócić do pracy z nowymi pomysłami. Jest to klasyczny przykład dobroczynnego wpływu produktów pochodzących z kokosa na ludzki organizm. Od tamtej pory regularnie używam olej kokosowy i przyrządzam potrawy w oparciu o mleko kokosowe. Kokos zgodnie z dietetyką opartą na Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (TMC), która podobnie jak ajurweda istnieje na świecie już kilka tysięcy lat, jest szczególnym produktem, jeśli chodzi o wzmocnienie naszego ciała i dostarczenie mu dużej ilości energii, podobnie jak: ziemniaki, figi, czereśnie, daktyle, ryż, grzyby shiitake, tofu, owies, soczewica, dynia, melasa, algi czy żeńszeń. Jedząc te produkty osobno lub przygotowując potrawy w oparciu o różne ich połączenia, z pewnością wzmocnimy swój organizm. Polecam je zwłaszcza w sytuacjach, w których nasz wysiłek jest wzmożony - po intensywnych ćwiczeniach, w podróży.

  Dla mnie produkty kokosowe okazały się błogosławieństwem, zachęcam do ich wypróbowywania i obserwowania, jak wiele rzeczy dzięki nim się zmienia...

   Produkty kokosowe są czymś wyjątkowym, a potrawy przygotowane w oparciu o nie mają nie tylko interesujący smak i konsystencję, ale też właściwości lecznicze. W książce pokazuję, że kokos może wpisać się na stałe do naszego codziennego menu i stać się ważną częścią naszych śniadań, obiadów i kolacji. Przepisy są proste, domowe, a do tego bezglutenowe, oparte o składniki powszechnie dostępne.         Kokos jest też wspaniałą alternatywą dla osób nie mogących spożywać produktów mlecznych. Jogurty, kefiry, serki kokosowe, koktajle, różne pasty, smalczyki i masła zawarte w tej książce, przygotowane na bazie mleka kokosowego i oleju kokosowego są tego smacznym przykładem. Chciałabym, żeby dzięki tej książce pyszne i zdrowe produkty kokosowe ukazały się nam w pełnym blasku i żebyśmy szybko mogli przekonać się o ich wartości. Mam też nadzieję, że książka będzie pomocą zarówno dla rodzin, jak i dla osób żyjących samotnie, które poszukują prostych potraw wspierających zdrowie. Regularne używanie dobrej jakości mleka kokosowego, mąki kokosowej i oleju kokosowego wzmacnia nasz organizm, daje nam dużo siły, a także radości. Dla mnie ważny też jest fakt, że kupując żywność produkowaną z kokosa, daję pośrednio pracę ludziom z uboższych części świata.

    A zatem pozostaje mi już tylko zaprosić cię, Drogi Czytelniku, do eksperymentowania z tym wyjątkowym tropikalnym owocem i do wypróbowywania moich prostych przepisów z lekką nutą egzotyki.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Mariola Białołęcka

 • Liczba stron: 

  182

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-62904-06-8

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...