Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8008-944-0
Autor: Elizabeth Kubler-Ross
Dostępność: 2 dni
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Media Rodzina

Życiodajna śmierć. O życiu, śmierci i życiu po śmierci to pozycja szczególna, zawiera bowiem zapis zbioru wykładów wygłaszanych przez autorkę w Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Podobnie jak inne książki Kübler-Ross, takie jak Rozmowy o śmierci i umieraniu czy Lekcje życia, ta również porusza czytelnika do głębi.

Profesor Jacek Łuczak, pionier opieki hospicyjnej w Polsce, rekomendował tę książkę słowami: „Elisabeth Kübler-Ross uczy nas, jak rozmawiać, kontaktować się z osobami zbliżającymi się do śmierci i z ich bliskimi, jak poznać i zaspokajać ich potrzeby – uczy prawdy, miłości i szacunku w poznawaniu i wspomaganiu człowieka cierpiącego”.

Elisabeth Kübler-Ross to amerykańska lekarka, autorka książek tanatologicznych. W 1958 roku wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Zaszokowało ją tam podejście do osób śmiertelnie chorych – do tego stopnia, że zapoczątkowała cykl wykładów na ten temat. Ostatecznie napisała też książkę, która zdobyła ogromną popularność na całym świecie. W Rozmowach o śmierci i umieraniu przedstawiła psychologiczną teorię reakcji pacjenta na wiadomość o bliskiej perspektywie śmierci lub o nieuleczalnej chorobie. Natomiast napisana wspólnie z Davidem Kesslerem książka Lekcje życia zawiera piętnaście lekcji. W książce tej autorzy w piętnastu lekcjach pokazują, że każdego dnia trzeba żyć pełnią życia. Druga to Życiodajna śmierć, w której uczy nas, jak rozmawiać z osobami zbliżającymi się do śmierci, a także z ich bliskimi.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Elizabeth Kubler-Ross

 • Liczba stron: 

  184

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8008-944-0

 • Rok wydania: 

  2021

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...