Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64647-46-8
Autor: Jean Skandar
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Esprit

Wprowadzenie do książki

Św Charbel Pielgrzym wieczności

  Zmarł pod koniec XIX wieku, w 1898 roku. Świadkowie, którzy spotkali się z nim za jego życia, już odeszli. Ostatnim z nich był ojciec Elias Al-Ehmej, który urodził się w 1870 roku. W chwili śmierci św. Charbela miał dwadzieścia osiem lat; swego czasu to on posługiwał pustelnikom. Zmarł w 1967 roku, jako ostatni zakonnik znający św. Charbela; był to także ostatni mnich mieszkający w tej samej pustelni. Po 1950 roku miejsce to zaczęły odwiedzać pielgrzymki, potwierdzając opinię świętości ojca Charbela i zasięg jego kultu, związanego z licznymi cudami.
   Jak mówić o człowieku, który tak bardzo starał się nie zwracać na siebie uwagi, by pozostać w pamięci ludzkiej tylko jako skromny rolnik, prosty pustelnik? Życie w ukryciu sprzyjało całkowitemu oddaniu się Bogu w modlitwie, choć cuda, które już wówczas działy się za wstawiennictwem mnicha, i tak, wbrew jego woli, przyciągały uwagę.
   Wszelkie zgromadzone dokumenty dotyczące ojca Charbela weszły w skład Positio przedłożonego Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Watykanie i posłużyły jako podstawa do rozpoczęcia procesu. Przygotowując niniejszą książkę, ojciec Jean Skan-dar dokonał przeglądu i wyboru tekstów. Zawarte w niej relacje zachowują świeżość i spontaniczność świadectw zebranych za życia świętego, przytaczają słowa osób mu bliskich.
  Kim byli bezpośredni świadkowie, którzy spotykali pustelnika? Żyli w jego najbliższym otoczeniu: przełożeni, bracia w wierze, członkowie rodziny, lekarze, odwiedzający go pielgrzymi i wierni. Ich świadectwa zostały starannie dobrane, a przedstawione fakty -sprawdzone, zanim przekazano je do Rzymu.
   Każdy ze świadków bardzo emocjonalnie opisuje często niezwykłe i pełne ciepłych uczuć spotkanie z pustelnikiem z Annai. Kolejne historie, niby następujące po sobie pociągnięcia pędzla, ukazują coraz pełniej postać ojca Charbela.

Szczegóły

 • Autor: 

  Jean Skandar

 • Tytuł oryginału: 

  Saint Charbel, pèlerin de l'absolu: Selon les témoins de l'époque

 • Objętość: 

  296

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  125x195

 • ISBN: 

  978-83-64647-46-8

 • Tłumacz: 

  Monika Bartnicka-Gustowska

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...