Wczytuję dane...
KOD: 978-83-240-4127-5
Autor: Bożena Kropka
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Znak

Wprowadzenie do książki

Co mi dolega? Poradnik skutecznego leczenia dietą

   Do mojego gabinetu przychodzą pacjenci zmęczeni chorobą, rozczarowani wynikami dotychczasowego leczenia. Medycyna, mimo wielkiego postępu, nie radzi sobie ze schorzeniami, których podłożem są złe nawyki żywieniowe. W takich przypadkach stosowane leki przynoszą ulgę tylko na chwilę. Po ich odstawieniu uciążliwe dolegliwości wracają, ponieważ nie została /.diagnozowana przyczyna schorzenia.
   Jestem specjalistką do spraw leczenia żywieniem chorób zależnych od diety oraz propagatorką zdrowego stylu życia. Moje badania opieram na wieloletnim doświadczeniu klinicznym. Jako dietetyczka zaczynałam praktykę, pomagając pacjentom z zaburzeniami trawienia. Leczyłam zaparcia, luźne stolce, biegunki. Szybko okazało się, że po zmianie nawyków żywieniowych i przywróceniu prawidłowej funkcji układu pokarmowego, między innymi przez zmianę sposobu odżywiania, u pacjentów ustępowały także inne dolegliwości, na które cierpieli (nawet te natury psychicznej). Według badań naukowych około 80% chorób ma podłoże zależne od diety.
   W poradniku nie tylko opisuję działania niepożądane najczęściej stosowanych leków, lecz także proponuję, jak je zlikwidować. Na przykład niektóre leki przeciwpadaczkowe utrudniają wchłanianie kwasu foliowego, co może doprowadzić do atrofii mózgu.
   Podstawowy kierunek leczenia powinien się wiązać z całkowitą eliminacją przyczyn choroby. Takiego podejścia do leczenia nauczyła mnie praca z pacjentem alergicznym. Tylko wtedy umiałam mu pomóc, gdy wspólnie znaleźliśmy czynnik, który go alergizował. Musieliśmy przeanalizować pokarmy, jakie przyjmował, warunki mieszkaniowe, w jakich mieszkał, i warunki, w jakich pracował. Bardzo ważnym czynnikiem w procesie leczenia pacjenta jest także jego aktualny stan psychiczny. Nie można zdiagnozować przyczyny złego stanu zdrowia pacjenta, jeżeli nie poświęci mu się wystarczająco dużo czasu. Potrzebne jest podejście interdyscyplinarne, kompleksowe i holistyczne. Aby skutecznie wyleczyć pacjenta, należy zwołać konsylium, w którego skład powinni wejść lekarz, dietetyk, psycholog i fizjoterapeuta.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Bożena Kropka

 • Liczba stron: 

  336

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-240-4127-5

 • Rok wydania: 

  2016

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...