Dieta dwudniowa 2-dniowa
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7508-689-8
Autor: Michelle Harvie, Tony Howell
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Sonia Draga

Fragment książki Dieta dwudniowa

Dieta 2-dniowa naprawdę różni się od bogatego wachlarza diet dostępnych obecnie na rynku.

Dr Michelle Harvie to wielokrotnie nagradzany dietetyk prowadzący prace badawcze. Przez ostatnie 17 lat specjalizowała się w diecie optymalnej oraz strategiach ćwiczeń mających na celu utratę wagi oraz zapobieganie rakowi piersi i jego nawrotom. Jej wnioski zostały opublikowane przez wiele najważniejszych czasopism naukowych. Przyznano jej Nagrodę Brytyjskiego Stowarzyszenia Dietetycznego Rosę Simmond za najlepsze badania o tematyce dietetycznej opublikowane w 2005 roku, Nagrodę Międzynarodowego Dnia Kobiet przyznawaną przez Radę Miasta Manchester dla Kobiet Nauki w 2007 roku oraz Nagrodę za Najlepsze Praktyki przyznaną przez Narodowe Stowarzyszenie Badań nad Otyłością za najlepsze badania nad otyłością opublikowane w 2010 roku.

Prof. Tony Howell jest profesorem onkologii na Uniwersytecie w Manchesterze. Od 30 lat specjalizuje się w leczeniu raka piersi, a obecnie skupia się na farmakologicznych metodach zapobiegania rakowi piersi oraz tych powiązanych z trybem życia. Jest kierownikiem badań w organizacji Genesis Breast Cancer Prevention i opublikował już ponad 600 artykułów naukowych oraz rozdziałów książek, dotyczących głównie biologii piersi oraz leczenia raka piersi i zapobiegania tej chorobie.

   Jeśli kiedykolwiek próbowaliście schudnąć kilka kilogramów i wam się to nie udało lub może udało się, ale szybko powróciliście do poprzedniej wagi - ta książka jest dla was. Dieta 2-dniowa to zupełnie nowe, oparte na badaniach podejście do odchudzania, które może sprawdzić się w waszym wypadku niezależnie od tego, czy od lat zmagacie się ze zbędnymi kilogramami, czy też dopiero podjęliście decyzję o odchudzaniu. Dieta 2-dniowa jest prosta: stosujecie dietę przez dwa kolejne dni, a przez pięć pozostałych jecie normalnie.

   Przed zastosowaniem Diety 2-dniowej nie udało mi się nigdy utrzymać wagi po schudnięciu. Właściwie zawsze powracałam do poprzedniej wagi, a potem zwykle tyłam jeszcze bardziej. Dieta 2-dniowa jest inna — to zmiana stylu życia, którą mogę zaakceptować. Marie, lat 33

   Przyzwyczailiśmy się, że specjaliści od diet powtarzają nam, że jeśli chcemy schudnąć, musimy codziennie przestrzegać ścisłych reguł. Dieta 2-dniowa obala tę zasadę. Jest elastyczna, łatwo z niej korzystać, a sprawi, że zmienicie zdanie na temat stosowania diety i dzięki temu odnajdziecie nowy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów.
    Stosować dietę dwa dni w tygodniu, jeść normalnie przez pięć, a jednak chudnąć? Obietnica ucieczki od codziennych ograniczeń siedmiodniowego reżimu diety wydaje się zbyt piękna, by była prawdziwa. A jednak: nasze siedemnastoletnie badania nad odchudzaniem i współpraca z wieloma osobami stosującymi diety, nieraz wielokrotnie, pokazują, że to nowe podejście naprawdę może się sprawdzić, nawet jeśli wszystkie inne metody zawiodły.   Zbilansowana odżywczo Dieta 2-dniowa została opracowana przez prowadzącą badania dietetyczkę, dr Michelle Harvie, tak by zapewnić zdrowy i zrównoważony spadek wagi, jak również po to, by zaspokoić wszystkie potrzeby organizmu.

   Jeśli macie nadwagę, waszą główną motywacją do podjęcia diety może być poprawa samooceny poprzez odzyskanie prawdziwych kształtów. Dzięki Diecie 2-dniowej nie tylko pozbędziecie się zbędnych kilogramów, ale też poprawicie stan swojego zdrowia, zapewnicie sobie ochronę przed chorobami i poprawicie poziom energii.
    Badania pokazują, że pozbycie się nawet niewielkiej liczby niepotrzebnych kilogramów (od 5 do 10% masy ciała) może pomóc w obniżeniu ryzyka zapadalności na cukrzycę typu 2, choroby serca oraz niektóre choroby nowotworowe. Co więcej, istnieją dowody na to, że odchudzanie dzięki Diecie 2-dniowej daje szansę na większe korzyści zdrowotne niż te uzyskane dzięki dietom stosowanym codziennie, co wyjaśnimy w dalszej części tekstu.

Jak działa Dieta 2-dniowa

Dieta 2-dniowa dostarcza jasne wytyczne w kwestii tego, co można jeść podczas dwóch „ograniczonych" dni diety. Spożywa się wtedy pokarmy bogate w białko, zdrowe jednonienasycone tłuszcze (np. orzechy), owoce i warzywa, które są sycące i zmniejszają uczucie głodu. Poczucie sytości sprawia oczywiście, że chce nam się mniej jeść. Dieta 2-dniowa celowo ogranicza spożycie węglowodanów, ponieważ to one sprawiają, że ludzie czują się głodniejsi.

Dlaczego Dieta 2-dniowa jest skuteczna
Przez pięć nieograniczonych dni należy stosować normalną, zdrową dietę śródziemnomorską .

Dieta 2-dniowa jest z założenia:
► niskokaloryczna, by umożliwić wam spadek masy ciała, nie wzmagając jednocześnie poczucia głodu.
► zbilansowana odżywczo, tak by zapewnić wam wystarczającą ilość witamin, minerałów oraz białka.
► łatwa do zastosowania przy normalnym, aktywnym trybie życia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Michelle Harvie, Tony Howell

 • Tytuł oryginału: 

  2-Day Diet

 • Liczba stron: 

  350

 • Wymiary: 

  123x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7508-689-8

 • Tłumacz: 

  Anna Sznajder, Joanna Przybyła-Piątek

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...