Dieta Doskonałego Samopoczucia CSIRO
Wczytuję dane...
KOD: 83-7301-822-0
Autor: Manny Noakes,Peter Clifton
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Rebis

Wprowadzenie do książki

Dieta doskonałego samopoczucia CSIRO

Co wyróżnia dietę doskonałego samopoczucia CSIRO?

   Przede wszystkim należy podkreślić, że dieta doskonałego samopoczucia CSIRO jest programem odżywiania o zwiększonej normie dziennej białka i obniżonej tłuszczu i w niczym nie przypomina innych popularnych diet wysokobiałkowych, o których być może słyszałeś.
  Jednocześnie nie jest to dieta o bardzo niskim udziale węglowodanów. Zakłada ona spożywanie umiarkowanie ograniczonych ilości powoli rozkładanych węglowodanów (czyli tych o niskim indeksie glikemicznym, patrz str. 53), które są niezbędne do utrzymania właściwego poziomu energii oraz stężenia glukozy we krwi. Nasza dieta jest dobrze zrównoważona pod względem składników pokarmowych i może być stosowana długofalowo.
   Dietę doskonałego samopoczucia CSIRO wyróżnia to, że jest ona testowana od 1997 roku na setkach ochotników i stanowi coś więcej niż tylko sposób chudnięcia. Jest to wysokobiałkowy i niskotłuszczowy program odżywiania, który pomoże ci schudnąć i utrzymać pożądaną masę ciała.
   Oparliśmy tę dietę na wynikach badań klinicznych, które wyraźnie wskazują, że pokarmy białkowe są bardziej sycące niż tłuszcze i węglowodany, pomagają w utrzymaniu masy mięśniowej i są korzystne dla serca. Wprawdzie jadłospisy odpowiadające twojemu dziennemu zapotrzebowaniu kalorycznemu tworzyliśmy wokół pokarmów białkowych, ale uwzględniliśmy w nich również dużo pełnych ziaren, owoców i warzyw oraz „dobre" tłuszcze, tak żebyś w ramach dozwolonej liczby kalorii zjadł jak najwięcej zdrowych rzeczy. Choć produkty białkowe są bogatym źródłem składników pokarmowych, pozostałe grupy dostarczają dodatkowo błonnika, witaminy C i B oraz mnóstwa przeciwutleniaczy zwalczających wolne rodniki.
   Zatem choć może na diecie doskonałego samopoczucia CSIRO będziesz jadł mniej niż przedtem, nie powinieneś zbyt często odczuwać głodu, a twojemu organizmowi przyniesie ona mnóstwo korzyści zdrowotnych. Sprawdź na stronie 13, jak wygląda jeden dzień naszego programu odżywiania. Niepotrzebne są jakiekolwiek pigułki witaminowe. Każdy produkt spożywczy został starannie dobrany, żeby zapewnić ci maksymalne odżywienie organizmu.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Manny Noakes,Peter Clifton

 • Tytuł oryginału: 

  The CSIRO Total Wellbeing Diet

 • Liczba stron: 

  220

 • Wymiary: 

  210x225

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-7301-822-0

 • Tłumacz: 

  Bożena Jóźwiak

 • Rok wydania: 

  2007

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...