Energoterapia
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-933508-9-6
Autor: Krzysztof Janusz Krupka
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: CoJaNATo
'

Wprowadzenie do książki

Energoterapia

Krok po kroku: o czym książka traktuje

   Krok pierwszy: pojęcie energii. Na początku starałem się przybliżyć czytelnikom jak najdokładniej pojęcie samej energii: czym ona jest w rzeczywistości.
   Krok drugi: prawa fizyczne, którym energia podlega. Opisałem szczegółowo te prawa i ich konsekwencje dla nowego rozumienia choroby i leczenia. Rozpatrzyłem je w 3 płaszczyznach:

 • anatomicznej (wpływ przepływu energii na poszczególne składowe budowy ciała człowieka), 
 • chemicznej (wpływ przepływu energii na procesy chemiczne, w tym zwłaszcza przemiany komórkowe) 
 • i najmniej znanej oraz zbadanej: fizycznej.

   Zachowałem taką właśnie kolejność opisu kolejnych płaszczyzn, aby pokazać czytelnikom, jak do tej pory medycyna się rozwijała i jakie trendy rozwojowe czekają ją w najbliższej przyszłości. Na naszych oczach kończy się szalony rozwój zastosowania chemii w medycynie (płaszczyzna chemiczna) w postaci nowoczesnej farmakologii, a zaczyna swoje życie nowy paradygmat — oparty na odkryciach fizyki współczesnej.
   My lekarze nie znamy i nie rozumiemy nowych odkryć fizyki. Jak dotąd nie potrafimy uchwycić, czym jest fizyka w medycynie. Sam, będąc lekarzem, starałem się opisać, jak możemy podejść do nowej koncepcji medycyny fizycznej'', przekładając hermetyczny język fizyki na zrozumiały dla lekarzy. Wierzę, że udało mi się to zadanie wykonać.
   Krok trzeci: leczenie bólu jako podstawowe zastosowanie medycyny energetycznej (fizycznej). Skupiłem się na szczegółowym opisie leczenia bólu w nowym paradygmacie, bowiem z nim właśnie spotykamy się najczęściej w medycynie i to jego najczęściej się boimy. Ból nie jest tylko zjawiskiem czysto anatomicznym; jest równie mocno zjawiskiem chemicznym i fizycznym.
   Oczywiście terapie bólowe są zawsze terapiami łączonymi. W niniejszej książce zajmuję się przede wszystkim rolą światła, bo jest ono jako takie czynnikiem integrującym, a światłolecznictwo jest jednym z najstarszych sposobów leczenia.
   Krok czwarty: zasady działania rezonatorów biofotonowych. W tym kroku przedstawiam istotę funkcjonowania tych urządzeń, które nie tylko stymulują odpowiednie procesy biochemiczne w organizmie, ale na głębszym poziomie wpływają na zjawiska fizyczne.
  Krok piąty: typy psychoenergetyczne człowieka a leczenie bólu. Okazuje się, że w ogromnym zróżnicowaniu osobniczym pomiędzy nami ludźmi można zaobserwować pewien porządek. Każdy z nas przynależy do jednego z trzech typów rozróżnionych ze względu na specyficzny sposób reagowania na czynniki zewnętrzne. Każdy z nich ma też niepowtarzalny wzór reakcji bólowej. Jasne staje się teraz, że nasze działania lecznicze nie skutkują, często bowiem dobieramy metody lecznicze do niewłaściwego typu człowieka.
   Krok szósty: badania działania rezonatorów biofotonowych. Przedstawiłem wyniki swoich badań nad działaniem przeciwbólowym rezonatorów tak w porównaniu z grupą kontrolną, jak i w porównaniu z innymi metodami leczenia bólu.
  Krok siódmy: dodatek poświęcony prawidłowemu żywieniu. Ból przewlekły związany jest z głębokimi zmianami w naszym ciele. I dlatego terapia przeciwbólowa musi się rozpocząć zawsze od oczyszczenia organizmu.

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Krzysztof Janusz Krupka

 • Liczba stron: 

  168

 • Wymiary: 

  148x210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-933508-9-6

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...