Wczytuję dane...
KOD: 978-83-930795-0-6
Autor: S.V. Govindan
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788393079506
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: a-ajurweda

Wprowadzenie do książki

Ajurwedyjski masaż leczniczy

   Zdecydowaliśmy się wprowadzić na rynek polski serię książek o ajurwedzie - starohinduskim systemie medycznym, sztuce leczenia, a przede wszystkim sztuce utrzymania organizmu w równowadze - której korzenie sięgają czasu sprzed około 5000 lat. Serię rozpoczyna książka cenionego w Indiach działacza społecznego, uczestnika ruchu wyzwoleńczego zainicjowanego przez Ghandiego i praktyka masażu ajurwedyjskiego S.V. Govindana. Ajurweda przetrwała w Indiach dzięki relacjom nauczyciel-uczeń. W tej tradycji wzrastał autor. Pragnął pomagać ludziom, a masaż stał się dla niego sposobem służenia innym.    Książka Ajurwedyjski masaż leczniczy stanowi owoc jego wieloletnich doświadczeń.
   Masaż ajurwedyjski to najstarsza ze wszystkich technik łagodzenia bólu, regenerowania tkanek i wspomagania leczenia wielu zaburzeń wewnętrznych. Pomaga przywrócić zdrowie i siłę, wzmacnia kondycję całego organizmu. Ajurweda przywiązuje olbrzymią wagę do masażu ze względu na jego zdolność do harmonizowania ciała. Ci, którzy zechcą zaznać jego dobrodziejstw, znajdą w książce Govindana ciekawe porady, a doświadczony masażysta -wiele cennych wskazówek, które może wykorzystać w praktyce.

   Postawiliśmy sobie za cel przekazywanie rzetelnych informacji na temat ajurwedy, z myślą o wszystkich tych, którzy są zainteresowani zachowaniem zdrowia, energii i witalności przez długie lata, oraz o tych, którzy chcą w tym służyć innym profesjonalną pomocą.

   Z tą intencją przygotowaliśmy serwis informacyjny i newsletter a-ajurweda.pl „Wszystko o ajurwedzie”, który jest wsparciem dla publikacji książkowych i jednocześnie źródłem informacji o nich. Serwis jest aktualizowany na bieżąco. Zawiera artykuły na temat różnych aspektów tej bogatej starożytnej wiedzy medycznej praktykowanej do dziś.

   Na długo przedtem, zanim nasza zachodnia cywilizacja podjęła badania w zakresie medycyny, w starożytnych Indiach istniały uniwersytety, na których nauczano medycyny ajurwedyjskiej. Główne traktaty: Czaraka Samhita i Suszruta Samhita oraz Asztanga Hridaya (skrócona wersja dzieł Czaraka i Suszruta) spisane ponad 1500 lat temu służą nadal jako najważniejsze podręczniki medycyny ajurwedyjskiej.        Ajurweda przeżywała różne koleje losu. Uzyskanie niepodległości przez Indie to okres jej renesansu i przywrócenia rangi nauki - przedmiotu studiów uniwersyteckich. Użyteczność i skuteczność ajurwedy sprawiły, że stała się ona częścią dorobku kulturowego Tybetu, Chin, Sri Lanki, Malezji, Indonezji, Bangladeszu, Pakistanu, Grecji wielu krajów arabskich. Od połowy XX wieku ajurweda przeżywa ponowny rozkwit nie tylko w Indiach, ale również w krajach zachodnich, gdzie traktowana jest jako unikalny system opieki zdrowotnej, kładący nacisk ni profilaktykę oraz zdrowe i harmonijne życie. W Indiach ajurweda w pełni współistnieje z medycyną zachodnią i jest uznawana za równoprawny systern opieki medycznej, z którego korzysta obecnie 80% społeczeństwa tego kraju. Pragniemy przybliżyć wiedzę na temat ajurwedy również polskiemu czytelnikowi.

  Książka została napisana dla Hindusów i wydana na rynku indyjskim, stąd konieczność adaptacji do potrzeb polskiego odbiorcy. Wydawca dokona kliku zmian w układzie tekstu i opatrzył go przypisami. Musiał również podjąć decyzję dotyczącą pisowni terminów sanskryckich stosowanych przez autora. Wprowadził spolszczony zapis wyrazów i terminów sanskryckiclj według zasad opracowanych przez konsultantów - specjalistów z Zakłada Filozofii Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

   Przekład i adaptacja wymagały wiele wysiłku i zaangażowania, stąd gorąco podziękowania dla całego zespołu opracowującego publikację, a w szczególności dla tłumaczki Anny Boniszewskiej oraz dla Kingi Kłeczek-Semerjak i Grzegorza Okraszewskiego za opracowanie spolszczonego zapisu terminologii sanskryckiej, a także dla dr n. med. Elizy Sobuty za konsultacją z zakresu medycyny naturalnej i refleksologii.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  S.V. Govindan

 • Tytuł oryginału: 

  Ayurvedic Massage For Health And Healing

 • Liczba stron: 

  168

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-930795-0-6

 • Tłumacz: 

  Anna Boniszewska

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...