Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62957-13-2
Autor: Melanie Sachs
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788362957132
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: a-ajurweda

Wprowadzenie do książki

Ajurweda a uroda

   Wewnętrzne piękno związane jest z wewnętrznymi cechami, w tym ze stanem emocjonalnym i zdolnościami umysłowymi, które, podobnie jak cechy fizyczne, w dużej mierze zależne są od genów i uznawane są za skutek czynów i pragnień z poprzednich wcieleń. Własny umysł możemy wyszkolić, aby pielęgnował pozytywne stany na tej samej zasadzie, na jakiej można kształtować sylwetkę za pomocą diety i stylu życia. I podobnie jak ciało można oczyszczać i wzmacniać, aby na zewnątrz stawało się piękniejsze, tak i umysł można okiełznać : zdyscyplinować. Początek tego procesu następuje, gdy zaczynamy akceptować to, kim jesteśmy, i naprawdę zaczynamy dbać o siebie : doceniać siebie. Dzięki treningowi umysłu umiejętność rozluźnienia się podczas koncentracji pomoże nam zachować czujność i świadomość w danej chwili. To sprawia, że cała nasza istota w naturalny sposób zmierza ku największemu potencjałowi ludzkiemu i najwspanialszym czynom - ku temu, aby umiejętnie działać w świecie ze współczuciem i życzliwością.
   Mistyczny aspekt piękna odnosi się do energii, zrozumienia oraz inspiracji, jakie są niezbędne, aby zrównoważyć aspekt wewnętrzny : zewnętrzny. Rozwinięcie tej szczególnej cechy wymaga czasu, cierpliwości oraz chęci, aby wyciągać wnioski ze swoich doświadczeń. Jest ro oznaka prawdziwej dojrzałości; przekształca się ona w głębokie, trwałe piękno, którego doświadczamy wewnętrznie i które jest także widoczne dla wszystkich w otaczającym nas świecie.
Maya Tawari pięknie napisała we wstępie do książki Diet and Beauty Japan Pubłishing): „Te trzy aspekty piękna są jak waga, na jednej szali znajdują się alankary (alankara), czyli czynniki zewnętrzne, a na drugiej guny (guna), czyli czynniki wewnętrzne. A samo utrzymanie ich w równowadze jest trzecim aspektem, czyli rasa... To magia. To dojrzałość. I to jest piękno w całej swej pełni”.
   W tym duchu przedstawiam w swojej książce zarówno starożytne, jak i współczesne ajurwedyjskie sekrety pielęgnacji piękna i jego pogłębiania. Celem książki jest przedstawienie nowego, głębszego spojrzenia na piękno, wzbogaconego ajurwedyjską mądrością. Mądrość ta zawiera w sobie wiedzę o skutecznych metodach leczenia i profilaktyki oraz zmysłowych technikach upiększających, które pozwalają na to, by piękno przejawiało się na różnych poziomach (wewnętrznym, zewnętrznym, mistycznym) w naszym świecie, który pędzi coraz szybciej i jest coraz bardziej chaotyczny.
  Książka Ajurweda a uroda skierowana jest do dwóch grup odbiorców. Przede wszystkim każda osoba powinna odkryć, co sprawia, że jej prawdziwe piękno się ujawnia. Z tego punktu widzenia książka przeznaczona jest do indywidualnego użytku. Jednocześnie osoby zainteresowane zabiegami upiększającymi lub przeprowadzające takie zabiegi powinny skorzystać z mądrości i doskonałych rezultatów, jakie dzięki ajurwedzie mogą zaoferować swoim klientom.

Jak korzystać z książki Ajurweda a uroda:

 1. Zacznij od rozpoznania swojego prakriti (prakrti) - unikalnego połączenia uniwersalnych energii, które łącząc się, określają budowę twojego ciała i twój temperament.
 2. Następnie zapoznaj się z rozdziałem o dhatu (dhatu), aby dowiedzieć się więcej o ajurwedyjskich poglądach na odżywianie ciała. Oba te kroki dostarczą ci informacji i zachęcą cię do dokonania takich wyborów dotyczących stylu życia, które wydobędą twoje wrodzone zalety i naturalne piękno; są one opisane w dalszych rozdziałach.
 3. Jako że zdrowie sprzyja urodzie, w dążeniu do naturalnego piękna wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia zawsze będą równie ważne, jak poszczególne zabiegi upiększające. Choć te decyzje służące zdrowiu być może nie przyniosą natychmiastowych efektów leczniczych lub upiększających, z pewnością na dłuższą metę przyczynią się do ich osiągnięcia i pomogą pozbyć się chronicznych dolegliwości oraz je złagodzić. Z omawianych dalej czynników związanych ze stylem życia dieta i masaż to dwa, na które kładzie się największy nacisk. Dieta pozwala odżywiać wszystkie tkanki ciała, czego efektem są: prawidłowe napięcie mięśni, zdrowa skóra oraz naturalna aura dobrego samopoczucia. Masaż działa na wszystkich poziomach, poprawia jakość cery, napięcie skóry, postawę oraz dostarcza naszemu organizmowi składników odżywczych. Wybierz zestaw ćwiczeń, techniki relaksacyjne i codzienne zabiegi upiększające dopasowane do twojego prakriti.
 4. Uwaga skierowana do osób, które chcą zadbać o bliskich, oraz do terapeutów zajmujących się kosmetyką i poprawą urody - ajurwe-dyjski masaż twarzy sam w sobie stanowi wyjątkowy, pielęgnacyjny i dobroczynny zabieg upiększający.
 5. Przeczytaj o specjalnych terapiach ajurwedyjskich i skorzystaj z okazji, aby ich doświadczyć.
 6. Ciesz się efektami.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Melanie Sachs

 • Tytuł oryginału: 

  Ayurvedic Beauty Care: Ageless Techniques to Invoke Nature Beauty

 • Liczba stron: 

  280

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-62957-13-2

 • Tłumacz: 

  Anna Boniszewska

 • Rok wydania: 

  2016

Napisz opinię
2016-06-05 10:23:08 - Paola

Pozbyłam się cieni pod oczami, a dodatkowo jestem spokojniejsza i czuję się lepiej. Oczywiście, uroda to pewność siebie, radość i satysfakcja, ale tu jest coś więcej – leczenie i medycyna oraz profilaktyka zdrowotna.

Zalety

Cena
Jakość wydania
Wartość merytoryczna
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...