Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62957-03-3
Autor: David Frawley
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788362957033
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: a-ajurweda

Wprowadzenie do książki

Ajurweda medycyną natury

   Zainteresowanie medycyną ajurwedyjską - tradycyjnym, naturalnym systemem leczniczym Indii - nadal gwałtownie rośnie wraz ze światowym trendem powrotu do medycyny naturalnej. W ostatnich latach zyskała ona uznanie jako jeden z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych systemów leczniczych uwzględniających i ciało, i umysł. Obecnie wiele osób pragnie studiować tę głęboką naukę o życiu i praktykować ją, a także doprowadzić do tego, by ajurweda zdobyła status prawdziwej profesji medycznej na Zachodzie. Trend ten będzie się utrzymywał przez kolejne dziesięciolecia, w miarę jak wkraczamy w nową erę, w której naturalne metody leczenia będą uzupełnieniem nowoczesnej medycyny biochemicznej i być może zaczną ją przewyższać.
   Książka Ajurweda medycyną natury w zamierzeniu ma stanowić wprowadzenie do medycyny ajurwedyjskiej zarówno dla studentów, jak i czytelników posiadających pewne przygotowanie. Zaczyna się od wprowadzenia podstawowych wiadomości, a następnie gruntownie omawia poszczególne obszary. Zawiera większą część materiału wykładanego w trakcie dwuletnich studiów prowadzonych w Indiach i przeznaczonych dla cudzoziemców, zwłaszcza dla osób z    Zachodu. Dzięki niej czytelnik zyska szeroką perspektywę, jak również wiedzę na temat poszczególnych aspektów tej starożytnej nauki o życiu i długowieczności.
   Książka Ajurweda medycyną natury szczegółowo przedstawia wszystkie działy ajurwedy oraz ich praktyczne zastosowanie w życiu codziennym. Co istotne, opisuje zalecenia dotyczące stylu życia, w tym praktyki codzienne, związane ze zmianami pór roku i upływem lat. Stanowią one podstawę ajurwedyjskiego spojrzenia na to, jak żyć we właściwy sposób, a ich celem jest zapewnienie optymalnego zdrowia.
    Do książki dodaliśmy specjalny rozdział o dietach w ajurwedzie, autorstwa dr. Marca Halperna, dyrektora California College of Ayurveda, który także był uprzejmy napisać słowo wstępne. Dr Halpern jest jednym z głównych pionierów nauczania ajurwedy na Zachodzie, niestrudzenie pracującym na rzecz tej dziedziny od kilku lat. Od dwudziestu lat obaj mocno angażujemy się w nauczanie ajurwedy na całym świecie. Mamy nadzieję, że niniejsza książka okaże się wartościowa zarówno dla obecnych, jak i przyszłych studentów, a także dla ogółu społeczeństwa. Mamy nadzieję, iż przyczyni się ona do właściwego zrozumienia i stosowania ajurwedy na Zachodzie oraz zachęci ludzi do jej praktykowania. Oby przyniosła czytelnikom mądrość życiową!

Dr David Frawley Prof. dr
Subhash Ranade

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  David Frawley

 • Tytuł oryginału: 

  Ayurveda Nature's Medicine

 • Liczba stron: 

  318

 • Wymiary: 

  165x234

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-62957-03-3

 • Tłumacz: 

  Anna Boniszewska

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...