Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-207-2
Autor: Wiesława Stopińska
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Wprowadzenie do książki

Medycyna między Wschodem a Zachodem

   Osiem lat minęło od pierwszego wydania książki Medycyna między Wschodem a Zachodem. Nie sądziłam, że jeszcze kiedykolwiek przyjdzie mi zmierzyć się z próbą popularyzacji tego, co zafascynowało mnie w medycynie, innej medycynie, niż ta, która dała mi dyplom i stopień naukowy. Medycyna, jako nauka i jednocześnie sztuka, została zapomniana, zepchnięta na margines. Medycyna Wschodu, niedoceniana i często ośmieszana, jest przecież ziarnem, z której wyrosła ta współczesna, obowiązująca. Medycyna naturalna - Ajurweda, Tybetańska, Chińska, Mongolska - to nie medycyna szamańska, a dziedzictwo wysoko rozwiniętych kultur naszej cywilizacji. Pod tą myślą podpisują się nawet największe autorytety.
    Ze współczucia i troski o los moich pacjentów napisałam książkę Medycyna między Wschodem a Zachodem, bo największy brak szacunku, jaki lekarz może okazać pacjentowi, to nieprzekazanie mu informacji, które mogłyby ustrzec przed chorobą, poprawić stan zdrowia czy uratować życie. Człowiek chory ma prawo do informacji, co oprócz metod akademickich, ma mu do zaoferowania szerzej pojęta medycyna. Jestem lekarzem specjalistą w medycynie ogólnej i pediatrą.    Te specjalizacje pozwoliły mi na objęcie rzetelną, kompleksową opieką chorych bez względu na wiek. To również uchroniło mnie przed ryzykiem zawężenia wiedzy medycznej do jednej części ciała, a systemy holistyczne przed oderwaniem tej części od reszty organizmu.
   Jestem wdzięczna tym wszystkim, którzy nauczyli mnie patrzeć na chorego jak na cząstkę jakiejś większej CAŁOŚCI.

  Drogi Czytelniku! Jeśli jesteś pacjentem, to po przeczytaniu książki Medycyna między Wschodem a Zachodem, widząc w lustrze własną twarz, oglądając język, zauważysz symptomy choroby. Jeśli jesteś lekarzem, lepiej wczujesz się w potrzeby chorego, a niewerbalne informacje, jeśli nauczysz się je odbierać, ułatwią ci diagnozę i leczenie.

   Za uporczywe namawianie mnie do drugiego wydania tej książki, za życzliwość i osobiste zaangażowanie w przygotowanie jej do druku pragnę podziękować Wydawcy- Panu Andrzejowi Niewiarowskiemu. Za pomoc i wsparcie dziękuję mojej córce Kasi oraz jej ukochanemu Piterowi i całemu zespołowi redakcyjnemu.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Wiesława Stopińska

 • Liczba stron: 

  160

 • Wymiary: 

  165x240

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7579-207-2

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...