Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7988-036-2
Autor: Monika Paluszkiewicz, Natasza Socha
EAN: 9788379880362
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Gotuj, karm i kochaj!

Natasza Socha - politolog, dziennikarka, pisarka. Autorka m.in. „Macochy”, „Zbuków”, „Ketchupa” i „Naszej Klasy”. Mama dziesięcioletniej Olgi i siedmioletniego Filipa. Mieszka z mężem Jackiem w Niemczech, w malowniczej wsi, w której łatwiej spotkać borsuka niż psa.

Monika Paluszkiewicz - dietetyk, polonistka, dziennikarka. Mama ośmioletniej Martyny i sześcioletniej Majki. Właścicielka siwej suki Celty oraz ogrodu z jagodami goji, „kamczatką” i zielem długowieczności. Mieszka pod Poznaniem obok wiecznej puszczy, z wiecznym narzeczonym Irkiem.

  Obie spotykają się na blogu chilifiga.pl, gdzie na cztery ręce gotują, pieką, pichcą, a przy tym w nieskończoność dyskutują o jedzeniu i szukają rozsądnego środka między żywieniowym wariactwem a wyrafinowanym smakiem. W książce ich potrawy mają swoje historie. Czasami zabawne, czasami przerażające, ale zawsze - pełne dobrego smaku.

   Jedzenie to jedna z niewielu obowiązkowych przyjemności, która jednocześnie potrafi pobudzić nasz wzrok, węch, smak, a nawet wpłynąć na słuch. Dla wszystkich kucharzy nie ma wspanialszego dźwięku niż cmokanie, mlaskanie i lepszego widoku niż oblizywanie się ze smakiem. Dlaczego więc nie cmokać, mlaskać i oblizywać się częściej niż tylko podczas wizyty w restauracji? Cieszmy się jedzeniem, przygotowywaniem posiłków, wyszukiwaniem kulinarnych nowości. Pora odczarować stereotyp kury domowej, która sfrustrowana tłucze schabowego, by wykarmić rodzinę. Współczesna kobieta nie wchodzi do kuchni dlatego, że musi, lecz dlatego, że chce. To już nie jest kura, której łeb zamienił się w garnek, która zamiast książek czyta przepisy kulinarne i którą podnieca widok skwierczącego tłuszczu... To raczej kuchenna wróżka, która z fantazją i wdziękiem wyczarowuje posiłki. Gotowanie to sztuka. Nie tylko dla wybrańców. I wierzcie lub nie - w kuchni może być bardzo wesoło!

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Monika Paluszkiewicz, Natasza Socha

 • Liczba stron: 

  242

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7988-036-2

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...