Książka Kucharska Dla Przyszłych Mam
Wczytuję dane...
KOD: 83-7265-048-9
Autor: Jane Middleton, George Rapitis
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Elipsa

Wprowadzenie do książki

Książka kucharska dla przyszłych mam

Ciąża jest radosnym okresem w życiu kobiety, chociaż często niełatwym. Trudy z nią związane rekompensuje nam pełne radosnej nadziei oczekiwanie na zdrowe dziecko. Ta książka powinna ułatwić kobiecie działanie na korzyść własną i dziecka poprzez prawidłowe i smaczne odżywianie się.

Sposób odżywiania się w okresie ciąży jest znacznie ważniejszą rzeczą niż w każdym innym okresie życia kobiety. Trzeba jeść rzeczy zdrowe, smaczne, przygotowane ze zdrowych produktów, a zarazem takie, na które mamy ochotę.

Co to znaczy jednak dobre jedzenie?

Dobre, to takie, które zaspokaja specyficzne potrzeby kobiety oczekującej dziecka, np. zawiera wystarczającą ilość żelaza czy wapnia, a zarazem nie powoduje ryzyka chorób związanych zjedzeniem (np. salmonellozy) i smakuje kobiecie.

Pewnych produktów należy bezwzględnie unikać, np. surowych jajek czy serów pleśniowych. Inne trzeba jeść koniecznie, np. owoce i warzywa.

W książce staraliśmy się o tym wszystkim powiedzieć, a także wyjaśnić, dlaczego trzeba coś jeść, a czegoś innego nie trzeba, ile należy jeść i jakie produkty powinny przeważać nad innymi.

A jako że jedzenie musi również dostarczać przyjemności, przedstawiamy w książce wybór przepisów na rozmaite dania, słodkie i pikantne, sałatki i zupy, które zwykle smakują kobietom w ciąży.

Warto je wypróbować w tym właśnie okresie, kiedy świadomie postanawiamy odżywiać się zdrowo. Później zapewne część tych potraw wejdzie na stałe do domowego menu. Wybraliśmy dania łatwe do przygotowania, nie wymagające wiele czasu, przy tym z pewnością zdrowe.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jane Middleton, George Rapitis

 • Tytuł oryginału: 

  The Healthy Pregnancy Cookbook

 • Liczba stron: 

  144

 • Wymiary: 

  195x245

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-7265-048-9

 • Tłumacz: 

  Helena Gardocka

 • Rok wydania: 

  2003

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...