Wczytuję dane...
KOD: 978-83-88141-18-8
Autor: Stephen Levine
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Szafa

Wprowadzenie do książki

Kto umiera Sztuka świadomego życia i świadomego umierania

  Sądzimy, że śmierć zabiera nam życie, bliskich i wszystko to, co drogie i znajome. Dlatego na myśl o niej odczuwamy lęk, rozpacz i gniew.
  A jednak są ludzie, którzy potrafią twórczo i konstruktywnie przeżywać swoje przemijanie, jeśli tylko świadomość nieuchronności śmierci zdołają uczynić częścią swojego życia. Wtedy nie tylko uwalniają się od lęku, gniewu i rozpaczy, lecz odzyskują smak istnienia i poczucie sensu. Postrzegają śmierć jako transformację. Umieranie staje się narodzinami, a narodziny umieraniem.
   Transformacja nigdy nie jest łatwa, narodzić się też jest trudno. Zanim otworzymy się na życie, przeżywamy niewysłowiony lęk i ból. Podobnie jest ze śmiercią. Ale tak jak utrata bliskich może sprawić, że odkryjemy najgłębszy wymiar naszej do nich miłości, również świadomość nieuchronności własnej śmierci może uczynić nasze życie istotnym, intensywnym i pełnym. Wtedy, wolni i nieustraszeni, mamy szansę odkryć wymiar życia, z którego perspektywy śmierć jest tym, czym wydech dla oddychania.
   Dzięki tej ważnej, niezwykłej książce poznajemy ludzi, którzy umierali w spokoju, jakiego nigdy przedtem nie doświadczyli, oraz tych, którzy towarzyszyli umierającym w najtrudniejszych i najważniejszych chwilach ich życia. Wiele się możemy nauczyć zarówno od jednych, jak i od drugich. Towarzyszenie innym w umieraniu, jeśli przed tym nie uciekamy, pozwala nam zrozumieć własną śmierć i własne życie i przygotowuje nas do tego, by lepiej pomagać następnym, a zarazem sobie, w przechodzeniu progu życia i śmierci. Lektura tej książki przygotowuje nas do podjęcia tych wyzwań.

Wojciech Eichelberger

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Stephen Levine

 • Tytuł oryginału: 

  Who Dies?: An Investigation of Conscious Living and Conscious Dying

 • Liczba stron: 

  349

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-88141-18-8

 • Tłumacz: 

  Barbara Kuchta, Anna Dobrzańska

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...