Wczytuję dane...
KOD: 978-83-88141-17-1
Autor: Stephen Levine
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Szafa

Wprowadzenie do książki

Gdybyś miał przed sobą rok życia

   Mam wrażenie, że gdyby osoby, z którymi pracowałem, na rok przed ostatecznym zamknięciem swoich spraw dostały do rąk książkę taką jak ta, miałyby z niej wielki pożytek za życia i lżejszą śmierć. Książka ta proponuje bowiem trwający rok eksperyment na świadomości, którego celem jest nadanie wyrazistości życiu i oswojenie śmierci, póki jeszcze mamy taką szansę.
   Zapewne niektórzy z was sięgną po nią powodowani lękiem przed nieznanym, inni z ciekawości. Jedni dlatego, że instynktownie przeczuwają ogromny potencjał tkwiący w świadomym umieraniu, inni - ponieważ przeraża ich myśl o nagłej śmierci. Będziemy prawdopodobnie najbliżsi prawdy, jeśli powiemy, że jakaś część w nas samych szuka doraźnego lekarstwa na lęk, podczas gdy inna, ta, która nie boi się życia, skłania nas do szukania odpowiedzi na pytanie: kto (lub co?) przyszedł na świat i kto tak naprawdę pewnego dnia umrze?
    Jednak niezależnie od motywów, przemiana, która się w nas dokona - nagła lub stopniowa - będzie polegała na przekraczaniu kolejnych progów: przypomnieć sobie, uwolnić się, zaufać procesowi.
   Dla niektórych z was będzie to po prostu romantyczna przygoda, zabawa w śmierć. Dla innych - pełna straszliwych zmagań bitwa o życie, o to, by je dogonić i nadać mu sens, zanim odpłynie z ostatnim oddechem. Dla kogoś w zaawansowanym stadium raka, dla umierającego dziecka czy chorego na aids nie są to akademickie rozważania, lecz praca, którą trzeba podjąć natychmiast i to na jak najgłębszym poziomie. Dla tych zaś, którzy odpychają od siebie myśl o nieuleczalnej chorobie czy umieraniu, przeznaczona jest jeszcze głębsza prawda: przygotowanie do śmierci jest jednym z najbardziej uzdrawiających zadań naszego życia.
    Tylko na pozór brzmi to paradoksalnie. W rzeczywistości jest to afirmująca życia praca polegająca na uczeniu się, jak zachować przytomność umysłu nawet w trudnych okolicznościach, jak brać w objęcia swój ból - psychiczny, fizyczny i duchowy. Pomogą nam w tym techniki dostosowane do każdego poziomu cierpienia.
Intencją tej książki jest uruchomienie uzdrawiającego procesu, który pozwoli nam zakończyć stare sprawy i bez obciążeń przyjąć wszystko, cokolwiek się wydarzy. Procesu klarowania, rozumienia, zamykania za sobą drzwi.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Stephen Levine

 • Tytuł oryginału: 

  A Year to Live: How to Live This Year as If It Were Your Last

 • Liczba stron: 

  176

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-88141-17-1

 • Tłumacz: 

  Joanna Posocha, Piotr Kołyszko

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...