Wczytuję dane...
KOD: 83-85881-15-8
Autor: Paul Tieger
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788385881155
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Studio Emka

Wprowadzenie do książki

Rób to do czego jesteś stworzony

W jaki sposób nasza książka może ci pomóc

   Zadaniem książki Rób to do czego jesteś stworzony jest pomóc ci w lepszym dokonywaniu wyboru kariery zawodowej i prowadzeniu udanej kampanii poszukiwania pracy. Pragniemy podzielić się z tobą naszymi odkryciami na temat związków między typem osobowości a satysfakcją zawodową. Nie zamierzamy jednak zasypywać czytelników informacjami, które można znaleźć gdzie indziej, jak choćby o sposobie pisania życiorysu albo o wyborze odpowiedniego stroju. Pragniemy przede wszystkim pomóc ci w zdefiniowaniu, czym jest dla ciebie satysfakcja zawodowa, oraz w podjęciu poszukiwań idealnej pracy i zawodu.
   Kariera zawodowa ciągnie się przez wiele lat, więc można wykorzystywać tę książkę jako przewodnik rozwoju własnej kariery. Mamy nadzieję, że będziesz do niej powracał, by na bieżąco oceniać przebieg pracy zawodowej. Wierzymy, że uznasz ją za cenne, trwałe źródło, którym zechcesz dzielić się z rodziną i przyjaciółmi.
   Sądzimy, że czytając książkę, zaczniesz doświadczać wielu ubocznych korzyści, wynikających ze zrozumienia swego typu osobowości. Rozpoznanie go może zmienić sposób patrzenia na samego siebie - a to wpływa na wszystko, co robisz i na każdy aspekt twego życia. W ostatnich latach profesjonaliści wielu różnych dziedzin docenili ważność tej wiedzy. Wykorzystuje się ją w edukacji, szkoleniu kierownictwa, budowaniu zespołów, doradztwie... Sami w praktyce zawodowej wykorzystujemy znajomość typów osobowości, aby pomagać ludziom lepiej zarządzać i kierować, dobierać produktywne zespoły pracowników, pracować wydajniej i bardziej skutecznie. Szkoliliśmy wychowawców, aby dostrzegali związek pomiędzy typem osobowości a stylem uczenia się i wykorzystywali to w docieraniu do wszystkich uczniów czy studentów. Mamy nadzieję, że docenisz znaczenie zrozumienia typu osobowości nie tylko w związkach ze współpracownikami, lecz także w relacjach osobistych z małżonkiem i rodziną. A jeśli masz dzieci, zmieni to twój styl rodzicielstwa. Jesteśmy pewni, że wiedza, jaką 2yskasz, odmieni sposób, w jaki patrzysz na siebie i na innych.

Jak korzystać z książki

   Czytanie książki Rób to do czego jesteś stworzony wymaga z twojej strony pewnego czynnego uczestnictwa. Nie, nic bolesnego! Mamy jednak nadzieję, że będziesz ją czytać w cichych chwilach, kiedy możesz się zastanowić. Prawdę mówiąc, nie zamierzamy mówić ci, co masz robić. Chcemy natomiast zaznajomić cię z procesem, który się sprawdza i który będzie dla ciebie użyteczny przez całe życie. Chociaż zadajemy właściwe pytania i dostarczamy możliwie najwięcej informacji i przykładów, ostateczne odpowiedzi muszą pochodzić od ciebie, gdyż to ty wiesz najlepiej. Traktujemy to jako wspólny wysiłek: my dostarczamy ekspertyzę i doświadczenie, a ty istotną informację o sobie samym. Razem uda nam się znaleźć pasującą do ciebie, najlepszą z możliwych karierę.
    Książka Rób to do czego jesteś stworzony została podzielona na trzy części. Pierwsza część: Ujawnianie tajemnic typu osobowości prowadzi krok po kroku od odkrywania do zrozumienia własnego typu osobowości. Część druga: Formuła satysfakcji zawodowej zapoznaje z czterema warunkami koniecznymi do prawdziwie Satysfakcjonującej pracy. Część trzecia pokazuje, jak z dobrym pożytkiem wykorzystać wiedzę o sobie. Podzielono ją na poszczególne typy osobowości. W swoim rozdziale znajdziesz historie ludzi o podobnym typie osobowości i dowiesz się, jakie zawody uznają oni za spełniające. Czytanie o ich doświadczeniach, radościach i frustracjach, tym, co lubią, czego nie lubią, pomoże ci zrozumieć, czego ty sam potrzebujesz w pracy, by cię w pełni satysfakcjonowała. Dla każdego typu osobowości zamieszczamy ponadto listę najważniejszych czynników satysfakcji zawodowej, opis idealnego środowiska pracy, spis związanych z pracą zalet, propozycje kilku ćwiczeń w celu wyjaśnienia podstawowych wartości oraz wykaz potencjalnie satysfakcjonujących opcji kariery. Na koniec podajemy skuteczne strategie poszukiwania pracy, zaprojektowane dla osób o danym typie osobowości. Pokazujemy, jak najlepiej wykorzystać naturalne zalety i zminimalizować wrodzone słabości podczas etapów zbierania informacji, „sprzedawania” siebie, spotykania się z potencjalnymi pracodawcami i podejmowania decyzji.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Paul Tieger

 • Tytuł oryginału: 

  Do What You Are: Discover the Perfect Career for You Through the Secrets of Personality Type

 • Liczba stron: 

  344

 • Wymiary: 

  190x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-85881-15-8

 • Tłumacz: 

  Ewa Czerwińska]

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...