Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8171-384-9
Autor: Joe Dispenza
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788381713849
Koszt wysyłki: ★☆★ ☆Darmowa Dostawa ☆★☆★

Jak zerwać z nałogiem bycia sobą  to poprawione wydanie książki Wymień umysł na lepszy model Dr Joe Dispenza to światowej sławy ekspert w dziedzinie łączenia neuronauki, kwantowości oraz potencjału ludzkiego. Udowodni Ci, że zmiana funkcjonowania Twojego mózgu oraz sposobu myślenia jest możliwa. Z okazji premiery medytacji dr. Joe Dispenzy Jak zerwać z nałogiem bycia sobą oraz Efekt placebo publikujemy skorygowane wydanie jego bestsellera Wymień umysł na lepszy model. Oprócz drobnych poprawek w treści, książka ma również nową okładkę (twardą oraz miękką) oraz zmieniony tytuł – Jak zerwać z nałogiem bycia sobą.

Wprowadzenie do książki

Wymień Umysł Na Lepszy Model

   Wymień umysł na lepszy model to potężna mieszanka najnowszych odkryć nauki i ich praktycznego wykorzystania, przedstawiona w postaci doskonałej recepty przydatnej w codziennym życiu. Zgodnie z hierarchią wiedzy naukowej, kiedy nowe odkrycia zmieniają to, co wiemy o atomie, to zmienić musi się również to, co wiemy o człowieku i ludzkim mózgu. W czternastu zwięzłych rozdziałach, z których składa się niniejsza książka, dr Joe Dispenza – opierając się na doświadczeniu całego życia – pisze, że subtelne zmiany w sposobie korzystania z mózgu stanowią kwantowy klucz do korzystnych zmian zachodzących w ciele, życiu i związkach. W tym odpowiedzialnym, rzetelnym i praktycznym przewodniku, który warto mieć w zasięgu ręki, dr Joe metodycznie prezentuje łatwe do wykorzystania techniki, dzięki którym każdy ma okazję eksperymentowania z własnym polem kwantowym, aby samodzielnie przekonać się, co sprawdza się najlepiej. Poczynając od skutecznych ćwiczeń uwydatniających sposób myślenia, który więzi nas w starych przekonaniach, aż po proste czynności wyzwalające nas z ograniczających przekonań, niniejsza książka stanowi podręcznik udanego życia, który chcielibyśmy otrzymać już w pierwszej klasie. Jeśli zawsze wiedziałeś, że jesteś czymś więcej, niż dowiedziałeś się z podręcznika biologii, ale odstrasza cię techniczny język nauki, to właśnie znalazłeś znakomitą książkę, na którą czekałeś!

– Gregg Braden,
autor bestsellerów z listy New York Times’a: Deep Truth [Głęboka prawda] i The Divine Matrix [Boska matryca]

   Dzięki książce Wymień umysł na lepszy model mój kolega, dr Joe Dispenza pomoże ci zoptymalizować zarówno „sprzęt” [hardware], jak i „oprogramowanie” [software] twego mózgu, abyś mógł osiągnąć nowy stan umysłu. Książka ta opiera się na mocnych podstawach naukowych, a jej autor przekazuje swą wiedzę życzliwie i mądrze, podobnie jak w nagrodzonym filmie What the BLEEP Do We Know!? [Co my u diaska wiemy!?] i w swej pierwszej książce Evolve Your Brain [Rozwijaj swój mózg].
   Mimo że porównuję mózg do komputera, na który składa się zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie, to jednak sprzęt (rzeczywiste fizyczne funkcjonowanie mózgu) nie jest oddzielony od oprogramowania, czyli ciągłego programowania i przekształcania, które trwa przez całe nasze życie. Wywierają na siebie nawzajem zasadniczy wpływ.
   Większość z nas przeżyła kiedyś jakąś traumę i teraz każdego dnia zmaga się z pozostałymi po niej bliznami. Oczyszczenie się z tych doświadczeń, które stały się częścią struktury mózgu, może wywrzeć na nas niezwykle uzdrawiające skutki. Oczywiście rozwinięcie zdrowych dla mózgu nawyków, takich jak właściwa dieta, ćwiczenia fizyczne i określone substancje odżywcze, są nieodzowne dla dobrego funkcjonowania mózgu. Ale oprócz tego, w każdej chwili twoje myśli wywierają na mózg potężny uzdrawiający efekt – albo też działają na twoją szkodę. To samo odnosi się do minionych doświadczeń, które mogą zostać zakodowane w mózgu.
    Badanie, jakie prowadzimy w Amen Clinics, nosi nazwę „obrazowanie mózgu metodą SPECT”. SPECT (ang. single photon emission computed tomography – tomografia emisyjna pojedynczego fotonu) to metoda badawcza z dziedziny medycyny nuklearnej polegająca na pomiarze przepływu krwi i obserwacji wzorców aktywności mózgu. Różni się ona od tomografii komputerowej i obrazowania metodą rezonansu magnetycznego, przy pomocy których bada się anatomię mózgu, ponieważ metodą SPECT bada się sposób funkcjonowania mózgu. Efekty naszej pracy z wykorzystaniem metody SPECT – obecnie ponad siedemdziesiąt tysięcy skanów – są dla nas źródłem bardzo wielu życiowych lekcji na temat mózgu, na przykład:

– urazy mózgu mogą zniszczyć człowiekowi życie,
– alkohol nie jest zdrowy, a skany SPECT często pokazują znaczące uszkodzenia mózgu wywołane alkoholem,
– wiele rutynowo zażywanych leków, takich jak popularne leki – choroby, takie jak choroba Alzheimera zaczynają się rozwijać w mózgu już dziesiątki lat przed wystąpieniem ich pierwszych objawów.

    Wymień umysł na lepszy model stanowi wynik jednej z moich pasji – szczery wysiłek mający na celu odczarowanie mistyczności, tak aby każdy zrozumiał, że w zasięgu ręki posiadamy wszystko, co jest nam potrzebne do wprowadzenia znaczących zmian w swoim życiu. Teraz nie tylko chcemy „wiedzieć”, ale chcemy też „poznać sposób”.
   Jak wykorzystać i przystosować do własnych potrzeb zarówno wyłaniające się koncepcje naukowe, jak i starą jak świat mądrość, aby wieść udane i bogatsze życie? Kiedy uda nam się połączyć kropki odkryć naukowych na temat natury rzeczywistości i kiedy pozwolimy sobie na zastosowanie tych zasad na co dzień, to każdy z nas stanie się zarówno mistykiem, jak i naukowcem we własnym życiu.
Zachęcam cię więc do eksperymentowania ze wszystkim, czego dowiesz się z lektury tej książki, a także do obiektywnej obserwacji rezultatów. Mam na myśli to, że jeśli podejmiesz wysiłek, aby zmienić swój wewnętrzny świat myśli i uczuć, to z twojego otoczenia zaczną napływać do ciebie informacje zwrotne, dowodzące, że to twój umysł wywarł wpływ na twój świat zewnętrzny. Po cóż innego miałbyś to robić?
   Jeśli wykorzystasz informację intelektualną, którą nabyłeś jako filozofię, a następnie zainicjujesz tę wiedzę we własnym życiu, stosując ją wystarczająco często, aby ją po mistrzowsku opanować, to z filozofa staniesz się inicjatorem, a w końcu mistrzem. Czytaj dalej – istnieją rzetelne dowody naukowe, że jest to możliwe.
   Bez ogródek proszę cię o zachowanie otwartego umysłu, abyśmy mogli zbudować – krok po kroku – koncepcje, które przedstawiam w niniejszej książce. Wszystkie te informacje przekazuję ci po to, żebyś coś z nimi zrobił – w przeciwnym razie byłaby to jedynie zwykła salonowa rozmowa, prawda? Kiedy otworzysz się na prawdziwą naturę świata i uwolnisz od głęboko zakorzenionych przekonań, przy pomocy których nawykłeś postrzegać rzeczywistość, powinieneś ujrzeć owoce swoich wysiłków. Tego ci życzę.
Niech informacje zawarte na tych stronicach staną się dla ciebie inspiracją, dzięki której dowiedziesz sobie samemu, że jesteś boskim stwórcą.
    Nie powinniśmy czekać, aż nauka da nam przyzwolenie na zrobienie czegoś nieprzeciętnego; jeśli na to czekamy, to czynimy z nauki kolejną religię. Powinniśmy mieć dość odwagi, aby kontemplować własne życie, robić to, co uznaliśmy za „niekonwencjonalne” – i robić to raz za razem. Właśnie w ten sposób odkryjemy większe pokłady osobistej mocy.
   Prawdziwa motywacja pojawia się, kiedy zaczynamy dokładnie przyglądać się swoim przekonaniom. Ich korzenie możemy odnaleźć w uwarunkowaniach religijnych, kulturowych, edukacyjnych, rodzinnych, medialnych, a nawet genetycznych (w ostatnim przypadku swoje piętno odciskają na nas nie tylko doświadczenia sensoryczne z własnego życia, ale także liczne poprzednie pokolenia).
   Wówczas porównujemy te dawne idee z nowymi paradygmatami, które mogą lepiej nam służyć. Czasy się zmieniają. Poszczególne osoby budzą się do życia w większej rzeczywistości, a wszyscy jesteśmy częścią znacznie większej, całkowitej przemiany. Nasze obecne systemy i modele rzeczywistości upadają i nadchodzi czas na pojawienie się czegoś nowego. Ogólnie rzecz biorąc, nasze modele polityki, gospodarki, nauki, edukacji, medycyny i związku z naturą tworzą zupełnie inny obraz niż jeszcze dziesięć lat temu.
   Uwolnienie się od starego i przyjęcie nowego wydaje się proste. Ale jak już powiedziałem w Evolve Your Brain [Rozwijaj swój mózg], większość z tego, czego się nauczyliśmy i czego doświadczyliśmy, została wtłoczona w nasze biologiczne „Ja” i stała się dla nas czymś w rodzaju ubrania. Ale jednocześnie wiemy, że to, co jest prawdą dzisiaj, jutro może nią już nie być. Zakwestionowanie postrzegania atomu jako ciała stałego dowodzi, że zarówno rzeczywistość, jak i nasz z nią związek stanowią tylko sekwencję idei i przekonań. Wiadomo również, że pozostawienie za sobą znajomego życia, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, aby jak gdyby nigdy nic rozpocząć zupełnie nowe, przywodzi na myśl łososia płynącego w górę strumienia: wymaga to wysiłku – i, szczerze mówiąc, jest uciążliwe. A na domiar złego, po drodze czekają nas drwiny, bagatelizowanie, sprzeciw i oczernianie ze strony osób kurczowo trzymających się tego, co, jak im się wydaje, wiedzą.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Dr Joe Dispenza

 • Tytuł oryginału: 

  Breaking The Habit of Being Yourself: How to Lose Your Mind and Create a New One

 • Liczba stron: 

  432

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8171-384-9

 • Tłumacz: 

  Ryszard Oślizło

 • Rok wydania: 

  2020

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...