Wprowadzenie do książki
Leki z Bożej powrót do zaniechanych praktyk
Błyskawiczne wyczerpanie wszystkich ośmiu wydań książki pt. „Leki z Bożej Apteki” świadczy o ogromnym zainteresowaniu społeczeństwa zagadnieniami medycyny naturalnej, w znacznej części ludowej. Dlatego też podjęto starania - by przy pomocy Bożej -opracować następny wolumin pt. „Leki z Bożej Apteki - Powrót do Zaniechanych Praktyk”, który obejmuje następujące zagadnienia:
Część pierwsza traktuje o równawodze psychicznej, która w obecnych czasach ciągłego pośpiechu, wymyka się często spod naszej kontroli. W rozdziale tym, o akcencie filozoficzno-religijnym, starano się wykazać jak przez ascezę, modlitwę, pracę i odpoczynek „przeskoczyć można własny cień”.
Część drugą napisano dla wszystkich kobiet, dziewcząt i samotnych, zajmujących się kuchceniem. Niektórym wydaje się, że opanowali te sztukę doskonale... ale czy też zgodnie z zasadami dietetyki i medycyny naturalnej? Otóż, w tej właśnie części, starano się wykazać różnicę między gotowaniem konwencjonalnym a zdrowotnym.
Część trzecia obejmuje „Dietetykę w czasie choroby”. Tytuł mówi sam za siebie.
Część czwarta - „Powrót do zaniechanych praktyk” - traktuje o kuracjach, które przeprowadzone skrupulatnie potrafią uwolnić od poważnych chorób i odnowić ciało, i duszę - i to nawet w sposób wizualny.
W części piątej pt. „Stara wiedza odkryta na nowo” opisano sposób kiełkowania nasion i zbóż dla celów leczniczych i konsumpcyjnych oraz podano sposoby stosowania ich w kuchni. Jest to dieta, która posiadając zmiatacze wolnych rodników, antyoksydan-ty, przeciwdziała promieniowaniu jonizującemu w przypadku konsumpcji skażonej żywności.
Szósta część zawiera spis chorób, z którymi walczy medycyna naturalna w sposób niekonwencjonalny, stosując dietę, hydroterapię, post, zioła, owoce, jarzyny z dość pozytywnym rezultatem.
Część siódma kończy całość książki akcentem filozoficzno-religijnym, który skłonić ma czytelnika do refleksji.
Niniejsza książka powstała w oparciu o najnowsze piśmiennictwo z zakresu medycyny naturalnej i — przy ewidentnej pomocy Bożej. „Leki z Bożej Apteki - Powrót do Zaniechanych Praktyk” jest uzupełnieniem pierwszej pozycji (pt. „Leki z Bożej Apteki”) i obejmuje zagadnienia będące potrzebą chwili. Starano się bowiem przybliżyć czytelnikowi, w sposób najbardziej zrozumiały i prosty, różnicę między dietą współczesnej cywilizacji a wegetariańską, i skutki wynikające z prowadzenia nieodpowiedniego stylu życia. Starano się również objaśnić na czym polega „mitologia proteinowa”, jaka dieta w dobie zatrutego środowiska jest najbardziej korzystna dla zdrowia, co jeść i jak przeciwdziałać szkodom zdrowotnym wywołanym promieniowaniem jonizującym.
Książka ta, ma także za zadanie zwrócenie uwagi lekarzy na fakt, iż można, w sposób bardzo prosty, łączyć terapię naturalną z metodami stosowanymi w medycynie konwencjonalnej.
Wreszcie, aktualność tematyki i sposób tu przedstawionych zagadnień w formie przystępnej dla każdego czytelnika, ma przyczynić się do rozpowszechnienia idei „diety Bożej” wśród jak najszerszej rzeszy ludzi, a zarazem sprawić, by mogli się oni zapoznać z poselstwem Bożym. Poselstwo to, ma też skłonić do refleksji i spowodować odnowę duchową czytelnika, i przygotować go fizycznie i duchowo na Powtórne Przyjście naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, które - sądząc po znakach czasu - niebawem nastąpi.
Książka ta zachęcić ma czytelnika do stosowania sposobów leczniczych zapomnianych lub zaniechanych, a jakże skutecznych w działaniu. W trosce o zdrowie psychosomatyczne jednostki i społeczeństwa zachęca ona również do zmiany niewłaściwego stylu życia. Dlatego też czytający powinien głęboko zastanowić się nad obecną drogą życia, po której podąża i postawić sobie pytanie, czy to, co robi, jest słuszne i zgodne z własnym sumieniem i z wolą Bożą.
I jeszcze jedna rada: książkę tę, a także dwie poprzednie z tej serii: pt. „Leki z Bożej Apteki” i „Leki z Bożej Apteki — Dzieciom” powinien każdy studiować od początku, gdyż właśnie na pierwszych stronach znaleźć można klucz do zrozumienia całości zagadnienia. Kto bowiem rozpoczyna czytanie „od haseł”, nie zrozumie nigdy intencji, którą kierują się lekarze naturaliści przy leczeniu chorób; nie zrozumie też tej głębokiej filozofii, tkwiącej w sposobach leczniczych, stosowanych przez medycynę naturalną, opierającej się tu wyłącznie na chrześcijańskiej teologii zdrowia.
Szanownym opiniodawcom i konsultantom medycznym - prof. dr. A. Ożarowskiemu, dr. med. Helenie Woronieckiej należą się szczególne podziękowania za dobre rady, sugestie i życzliwość. Ich fachowe doradztwo i przychylność przyczyniły się do jeszcze lepszego zrozumienia zagadnień poruszonych w tej książce.
Także kierownictwu Wydawnictwa „Znaki Czasu”, red. naczelnemu B. Kozirógowi, red. technicznemu dyr. J. Wiśniewskiemu, red. R. Jarockiemu, red. I. Nałęckiej, projektantce okładki pani T. Kawińskiej, maszynistkom, oraz wszystkim tym, którzy swą życzliwością i słowami zachęty przyczynili się do wydania tej książki, serdeczne - Bóg zapłać!
Szczegółowe Informacje
-
Autor:
Jan Schulz, Edyta Uberhuber
-
Liczba stron:
330
-
Wymiary:
145x200
-
Oprawa:
Miękka
-
ISBN:
978-83-61640-01-1
-
Rok wydania:
2010