Wczytuję dane...
KOD: 978-83-945540-0-2
Autor: Mateusz Emanuel Senderski
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788394554002
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Ziołowe receptury na zdrowie

   Mądrości natury nic nie dorówna. Środki lecznicze pozyskiwane z roślin są zwykle mniej specyficzne, bo wpływają najczęściej na więcej niż jeden mechanizm molekularny. I właśnie te właściwości okazują się pomocne w zaburzeniach złożonych, w których nie można ustalić dokładnie przyczyn.
   Zioła i ich przetwory nie są lekami pierwszego wyboru w przypadkach ciężkich chorób i zagrożenia życia, ale ich kompleksowe działania mogą być użyteczne w wielu innych stanach.
   Na kolejnych kartach książki Ziołowe receptury na zdrowie w sposób najbardziej przystępny zostanie przedstawiony wykaz takich stanów i zaprezentowane zostaną zioła i ich proste przetwory w postaci mieszanek ziołowych i sporządzonych z nich naparów, odwarów, mace-ratów i nalewek, które mogą być wykorzystywane do samodzielnego leczenia pod warunkiem, że każdy z czytelników kto zechce z nich korzystać najsampierw uda się po właściwą diagnozę do lekarza prowadzącego.
   Dopiero po ustaleniu właściwej diagnozy określonej dolegliwości czy schorzenia można stosować leczenie fitoterapeutyczne. O tym należy zawsze pamiętać. Ustalmy ponad wszelką wątpliwość co chcemy w naszym organizmie poprawić, co zmienić, aby w miarę normalnie funkcjonować.
   Zacznijmy więc od najprostszych ziół, których działanie i właściwości zostały potwierdzone licznymi badaniami naukowymi i z połączenia których powstały stosowne receptury, które mogą pomóc naszemu zdrowiu zarówno w profilaktyce jak i we właściwej terapii.
   Pamiętajmy o najważniejszych ustaleniach: po pierwsze, żeby wiedzieć jakie zioła, kiedy i w jakich dawkach i na jakie dolegliwości stosować należy poznać przynajmniej podstawowe ich właściwości i po drugie zawsze konsultacji z lekarzem wymaga stosowanie ziół jeśli bierze się już jakieś inne leki, bo mogą wchodzić z nimi w interakcję.
   W książce Ziołowe receptury na zdrowie celowo pominąłem wiele ziół silnie działających i takich, których stosowanie może rodzić jakieś komplikacje. Jeśli będziemy stosować zioła wg podanych wskazówek i informacji nie powinno być żadnych problemów. Umiar i rozsądek potrzebne są wszędzie. A Ziołowe receptury na zdrowie napisana została m.in. po to, żeby zapewnić odpowiedni i profesjonalny poziom informacji, aby wiedzieć co, jak, kiedy i dlaczego stosujemy.

Szczegóły

 • Autor: 

  Mateusz Emanuel Senderski

 • Objętość: 

  620

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  170x240

 • ISBN: 

  978-83-924849-5-0

 • Rok wydania: 

  2011

 • Tematyka: 

  Ziołolecznictwo

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...