Program Zdrowia Św. Hildegardy Z Bingen
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61989-07-3
Autor: Wighard Strehlow
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788361989073
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Esprit

Wprowadzenie do książki

Program zdrowia św. Hildegardy z Bingen. Dawne lekarstwa na współczesne choroby

   Niniejsza książka jest podziękowaniem skierowanym do licznych pacjentów oraz za cuda uzdrowienia, których doświadczyliśmy w ostatnich latach dzięki wiedzy medycznej Hildegardy z Bingen.
  Wiedza na temat zachowania zdrowia fizycznego, umysłowego oraz psychicznego, jak również podejście do zdrowego odżywiania będą przeżywać w ciągu kolejnych pięćdziesięciu lat gwałtowną koniunkturę gospodarczą i prześcigną wszystko, co dotychczas wymyślono dla pomyślności ludzkości. Ani technologia, ani prace badawcze, ani też rozwój nie są w stanie wywierać tak silnego wpływu na człowieka jak potrzeba i pragnienie zdrowia, witalności i życia pełnego sensu wyrażane przez ludzi na całym świecie.
   Kto pragnie dodać tu coś od siebie, musi znać składniki życia, naturalne siły uzdrawiające, które utrzymują lub przywracają zdrowie, oraz fundamenty, na których opiera się wszechświat, tak jak było towprzypadku Hildegardy zBingen.
   Jak nikt przed nią ani po niej Hildegarda z Bingen (1098-1179) opisywała w swoich dziełach człowieka nieustającego w żarliwym poszukiwaniu sensu życia, zbawienia i uzdrowienia.
   Ponieważ prawdziwe uzdrowienie zawsze wpływa na całego człowieka, wjego umysłowym, psychicznym, fizycznym oraz ekologicznym wymiarze, Hildegarda stworzyła trylogię, wktórej medycyna, teologia, muzyka oraz duchowa kosmologia zostały zebrane wjedną całość.
   Już jej pierwsza książka o duchowości Pognaj drogi wzbudziła zainteresowanie jej współczesnych i stanowi do dzisiaj ponadczasowo obowiązujący przewodnik w celu osiągnięcia pełnego sensu i niezwykle szczęśliwego życia. Dzięki tej pracy stała się cenioną doradczynią potężnego cesarza Fryderyka I Barbarossy, wielu europejskich królów, licznych papieży oraz prostego ludu. Skomponowała pierwszą sztukę wokalno-muzyczną Ordo Virtutum (Porządek cnót) oraz założyła dwa nowe klasztory na prawym i na lewym brzegu Renu, wBingen oraz wEibingen niedaleko Riidesheim.
   Hildegarda napisała pierwszą książkę zielarską Physica, w którym udało się jej w dziewięciu księgach opisać naturalne moce uzdrawiające tkwiące w drzewach i owocach, przyprawach i ziołach leczniczych, zwierzętach, ptakach, rybach, kamieniach szlachetnych oraz metalach. Dzięki tej i swej medycznej książce o Przyczynach i leczeniu chorób położyła fundament pod całościowo pojmowaną wiedzę medyczną, naukę, która ma obowiązek nie tylko leczyć choroby, lecz również uzdrawiać całego człowieka.
   Medycyna zawdzięcza dziś Hildegardzie z Bingen awans od znachorstwa oraz mechanicznych umiejętności uprawy roli, sztuki kucharskiej i umiejętności łapania pcheł do poziomu dyscypliny naukowej. Wiedza medyczna i wiedza ożyciu zostały tutaj podsumowane w formie programu zdrowia, który znajduje odzwierciedlenie w sześciu złotych regułach. Każdy człowiek codziennie sam ponosi odpowiedzialność za to, by wziąć sobie do serca te reguły, chroniąc lub przywracając własne zdrowie.
   Z całej skarbnicy środków uzdrawiających Hildegardy z Bingen zostały tu wybrane najważniejsze metody leczenia, których zastosowanie pozwoli poprawić jakość życia, chronić zdrowie, zredukować stres oraz zoptymalizować funkcjonowanie komórek ciała.

 1. Traktuj produkty żywnościowe jako środki lecznicze wżyciu.
 2. W celu utrzymania i odzyskania zdrowia stosuj w pierwszej kolejności środki lecznicze pochodzenia naturalnego.
 3. Zwracaj uwagę na naturalny sen na zmianę z wystarczającą ilością ruchu.
 4. Zwracaj uwagę na rozsądną równowagę pomiędzy pracą a odpoczynkiem zgodnie z regułą Ora et labora - Módl się i pracuj.
 5. Oczyść ciało z toksyn poprzez kąpiele, saunę oraz zabiegi odtruwające, na przykład upust krwi, stawianie baniek, oczyszczanie jelit i masaż nerek.
 6. Zmień własne psychiczno-społeczne wady w wielkoduszne i pełne życzliwości uczynki duchowej radości, witalno-ści oraz wspólnoty z bliźnimi.

   Fakt, że zdrowie uzależnione jest w dużym stopniu od stylu życia oraz sposobu odżywiania, jest dzisiaj akceptowany przez naukowców na całym świecie, jednak nie wszędzie jest on respektowany, ponieważ dzisiejszy system ochrony zdrowia zarabia na chorobach ludzi.
   Długoletnie badania naukowe prowadzone na wszystkich pięciu kontynentach potwierdziły, że dzięki właściwemu odżywianiu oraz rozsądnemu trybowi życia możliwe jest zwiększenie o 80 proc. stopnia zachowania zdrowia względnie jego przywrócenia. Resztę stanowi genetyka i wpływ środowiska.
   Proszę sobie wyobrazić, że dzięki tej wiedzy można o 80 proc. zmniejszyć ilość zachorowań:

 • 80 proc. mniej chorób serca i układu krążenia,
 • 80 proc. mniej umierających na raka, 
 • 80 proc. mniej pacjentów z reumatyzmem.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Wighard Strehlow

 • Tytuł oryginału: 

  Das Hildegard-Gesundheitsprogramm: Altes Heilwissen für die Krankheiten von heute

 • Liczba stron: 

  404

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-61989-07-3

 • Tłumacz: 

  Ryszard Zajączkowski

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...