Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7554-767-2
Autor: Maria Rotkiel
EAN: 9788375547672
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Czarna Owca

Wprowadzenie do książki

Nas dwoje, czyli miłosna układanka Jak tworzyć i pielęgnować związek

   Droga Czytelniczko, drogi Czytelniku, pozwólcie, że podczas naszej wspólnej podróży po meandrach ludzkich uczuć będę się do Was zwracała bezpośrednio, tak jak mówię do swoich pacjentów: po imieniu, i tak jak oni zwracają się do mnie.   Taka forma nie tylko skraca niepotrzebny dystans, lecz także buduje poczucie bliskości i zaufania, a tematy, które poruszę, takiej atmosfery wymagają. Zapraszam Cię więc do lektury poradnika, z którego dowiesz się, jak znaleźć odpowiedniego partnera, jak dbać o relacje, a przede wszystkim, jak budować wzajemną bliskość i zrozumienie, kochając i siebie, i drugiego człowieka, z którym żyjesz na co dzień.

  W naszym poradniku omawiającym kwestie relacji - wyboru partnera, budowania i utrzymania związku, który jest szczęśliwy i satysfakcjonujący dla obojga partnerów -każdy rozdział będzie poruszał inny temat. Porady zostaną zilustrowane przykładami konkretnych par i ich problemów. Rozdziały będą podzielone na części podejmujące kolejne zagadnienia związane z danym tematem - czyli tak zwane zasady. Zasady, o których warto wiedzieć i których warto przestrzegać! Na końcu każdego rozdziału znajdą się krótkie podsumowanie i wskazówki w pigułce, co robić, na co uważać i o czym pamiętać. Każdy, kto sięgnie po poradnik, znajdzie coś dla siebie, również wskazówkę, jak sobie radzić i pomóc, jeśli pojawi się któryś z omawianych problemów. Ćwiczenia ilustrujące poruszane zagadnienia mogą okazać się pomocne w codziennym zmaganiu się z miłosnymi rozterkami.

   Miłosna układanka to sztuka, która jest trudna, ale też intrygująca i ciekawa. Jeśli mamy motywację do pracy nad sobą, ciekawość siebie i drugiego człowieka, empatię, otwartość na zmianę i miłość, to możemy tę sztukę opanować. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas jest inny, każdy związek to wyjątkowa historia niepowtarzalnych ludzi, intymny świat dwóch osób. Zasady, o których będziemy „rozmawiać”, nie są obligatoryjne, porady nie są uniwersalne, a przykłady mają swoje wyjątki. Życie pisze nam czasem niespodziewany scenariusz, a my sami jesteśmy zaskoczeni, a czasem przestraszeni tym, co nas spotyka. Wartość poradników to pewna wiedza, którą przekazują i którą warto mieć, ale tylko od nas zależy, czy ją wykorzystamy. Zycie zweryfikuje, czy była pomocna. Moje doświadczenie zawodowe, życiowe mówi mi, że znajomość zasad, reguł miłosnej układanki może być bardzo ważna, może pomóc w budowaniu głębokiej i stabilnej relacji, w rozwiązaniu trudnych problemów, w przejściu przez kryzysy, w byciu szczęśliwym z sobą samym i w związku z drugim człowiekiem. Ale to od Ciebie zależy, czy z tej wiedzy skorzystasz.

Zapraszam do lektury!

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Maria Rotkiel

 • Liczba stron: 

  324

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7554-767-2

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy